Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem kényelmetlen a ma megszoko...

Nem kényelmetlen a ma megszokott méretű telefonokat használni?

Figyelt kérdés

Amikor az első iPhone megjelent, a 3,5"-os kijelzője óriásinak számított. Ma néhány olcsóbb kategóriás telefon van csak 6" alatt, a 4,7"-es iPhone-ok, illetve a 12 mini. Én iPhone-t használtam az elmúlt években, a 4,7"-os méretet tökéletesnek találom, illetve az akkora fizikai méreten elterített faltól-falig kijelzőt, ami az 5,4"-os 12 mini. Annak az eladásai viszont állítólag eltörpülnek a többi iPhone-é mellett. Az 5,8"-os iPhone X szerintem már túl nagy.


Értem, hogy a nagy kijelzőnek vannak előnyei, de egy mobil mégis a hordozhatóságról, kompaktságról szól, minden másra ott a tablet, notebook, stb...


Ti milyen előnyét látjátok a 6,5"-os kijelzőknek egy kisebbel szemben?



2021. jan. 14. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Eh, én állandó hüvelykújj-ingyulladással küszködöm, komolyan nem tudom, hogy mit tegyek, meg kellene tanulnom a másik kezemmet használni. Fene ezt a függőséget!
2021. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nincs minden másra ott a tablet meg a laptop. A laptopot asztalon használom, otthon, a tabletet este, olvasásra, játékra, az ágyban.

De a nap 70%-ban csak a telefonommal vagyok összezárva, amin esetenként szintén emailezek, olvasok, szerkesztek, vagy épp játszok. Egy kis kijelzőjű telefon tök alkalmatlan és kényelmetlen számomra. A tablet meg hiába egy könyv nagysagú "csak", én akkor sem hordozom magammal mindenhova. Mert ott a telefonom. :)

2021. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Ha már annyira kényelmes mindig két kézzel használni a telefonod, miért nem járkálsz tablettel?


#2 Így mondjuk nincs sok értelme tabletet tartani. Mitől lesz alkalmatlan játékra, meg e-mailre egy kb. 17%-kal kisebb telefon?

2021. jan. 14. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Mert a tablet kényelmesebb az ágyban fekve, mégis csak jobb ezekre mint a telefon. :)

De napközben nem fogok magammal hurcolni egy óriási tabletet, amit ráadásul tutira két kézzel kell fogni, tehát mást nem is csinálhatok mellette.

2021. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Minden csak megszokás kérdése.

Amikor előszőr lett 6"-os telefonom, nekem is nagynak tűnt, és furcsa volt használni.

Azóta, az ennél kisebb telefonok tűnnek túl kicsinek.

A kezeléséhez meg hamar hozzá szokik az ember.

2021. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4: De ha már a kétkezes tablet nagy, akkor nem egyszerűbb egy olyan telefon, amit minden helyzetben tudsz egy kézzel kezelni a kb. 17%-kal kisebb kijelző kompromisszuma mellett?


#5: Ez így igaz, de valami oka kell, hogy legyen annak, hogy ez a méret vált elterjedtté, mert ebből következik, hogy ennél nagyobbat és kisebbet is meg tudnának szokni az emberek, de valamiért nem szeretnének. Vagy szimplán amit a poac kínál, azt szokom meg? SUV is hasonló eset.

2021. jan. 14. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
A jobb aksi miatt? Inkább választok egy nagyobb telefont, amibe bele tudtak pakolni egy nagyobb aksit is, és akkor inkább már megszokom a nagyobb készüléket, mint azt, hogy folyton powerbankkel/töltővel rohangáljak.
2021. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7: erre az esetre mondjuk jóval hatékonyabb lenne, ha a telefon vastagságát növelnék, csak ez nem lett trend.
2021. jan. 14. 16:42
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is 6 colos telefonom van és ez a méret az ami mindenre jó majdnem van 10 colos tabletem de azt nem viszem magammal .
2021. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9: mi az, amire a 6“ jó, de az 5,4“ nem?
2021. jan. 14. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!