Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most akkor meddig érdemes...

Most akkor meddig érdemes tölteni a telefont?

Figyelt kérdés

Ahány oldal, annyi ideális %. Már azt se tudom, hogy foglalkozzak-e ezzel.

A most vásárolt telefonom (iPhone 12) 90%-ig gyors töltéssel tölt. De van ezer oldal, ahol 80%-ig ajánlják, hogy legyen feltöltve. Meg a merítésnél is van ezer féle tanács, 10-től 30%-ig.

És valóban jobb az akkumulátornak, ha többször van bele kevesebb töltve, mint egyszerre sok?



2021. jan. 27. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Mindegy, az a lényeg, hogy 25% alá és 80% fölé ne menjen.
2021. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Én egy időben a 8-ast 20-80% között tartottam, de aztán rájöttem, hogy ezzel sokkal kevesebb ciklust bír ki, mint, ha pl 10-100% között használom, vagyis feltöltöm teljesen.A tárolás miatt nem célszerű 100%-ra feltölteni, ha nem használjuk huzamosabb ideig, mert felpuffad és csökken a kapacitás. De egy telefon más, mivel folyamatos használatban van, vagyis az akkumulátor merül, még ha minimálisan, akkor is, így nyugodtan feltöltheted teljesen, ez az én véleményem.

Mostani 12 Minimre direkt figyelek, tölteni csak 15% alatt teszem fel és teljes feltöltés után fél órát még töltőn van. Ezt azért csinálom, mert kiváncsi leszek 1 év alatt mennyit fog csökkeni a kapacitása az aksinak ezzel a módszerrel. A gyorstöltés az , ami úgy gondolom, hogy hosszú távon problémát okozhat. Iphone-ok esetében alacsonyabb a töltési áram, mint a többi márkánál. Úgy emlékszem, hogy a most kiadott Samsung S21-es szériánál is vissza vettek a gyorstöltés teljesítményéből, talán nem véletlen.

2021. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mr. TECH: ha eleve 25 és 80 százalék között optimális használni az akksikat, miért nem védi magát a rendszer úgy, hogy erre a tartományra normálja ki az akkumulátor használatot és csak emergency módban lehet alatta / felette használni?

Van ilyen mod-nak értelme?

2021. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
#3 root jogosultsággal be lehet állítani, hogy egy adott % felett kapcsoljon ki a töltés, egyes telefonokon pedig van vészhelyzet mód, amely letilt minden appot, kivéve az alapvetőeket.
2021. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

nem tudom, szegényt miért pontoztátok rommá, (haha, értitek, ROM-má :DD) pedig igaza van a #4 hozzászólásában.


kérdező, töltsd ameddig akarod, csak le ne merítsd teljesen.

2021. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a lepontozást! Tök jó válasz volt a kérdésemre. Köszi. Mr TECH!
2021. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Szívesen. Egyébként nem nagyon szoktam foglalkozni a pontozással, mivel nem a pontokra megyek.
2021. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Én senki nem pontoztam se le, se fel, nem szokásom, mielőtt azt gondolnátok. :)

Sok kérdésnél látok eszetlen pontozásokat.

2021. jan. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A töltésről csak annyit, hogy ott van a készülékben a töltés vezérlő, illetve az akkun egy plusz védőáramkör, ami megakadályozza a túltöltést (is). A töltés vezérlő feladata a megfelelő töltés. Mérnökök munkája... Biztos nem bolondok, hogy engedi a cucc a 100% -ig töltést (ami nem túltöltés).


A merítésről pedig annyit, hogy van szoftveres védelem. Még jóval 3V kapocs feszültség fölőtt kikapcsol minden telefon, miközben a lítium akkuk meríthetőek biztonságosan 2.5V-2.7V -ig (típusa válogatja). Ezen felül ilyen esetben is ott van az akkun a védőáramkör, ami véd a túlmerítés ellen (is).


Ilyen elven az az érték, ahol már kikapcsol egy telefon még messze nem 0% az akku szempontjából. Ez azért szükséges, mert még kikapcsolt állapotban is fogyaszt valamennyit minden mobil, például az óra működtetése miatt, illetve hogy érzékelje ha valaki be akarja kapcsolni (mivel az csak egy nyomógomb, nem az áramellátást kapcsolja ki/be, tehát értelmezni kell a gomb megnyomását). És persze ugyanez a különbség teszi lehetővé azt is, hogy egy már sok órája a telefon szerinti lemerülés miatt kikapcsolt készülék akkuja ne károsodjon mielőtt újra tölteni kezdi a tulajdonos.


Szóval a mérnökök számításba vettek mindent, így a felhasználók dolga szimplán csak a használat, nem az, hogy a töltöttséget figyeljék naphosszat.


Legalábbis ez a logikus magyarázat arra, hogy miért is kapcsolnak ki a telefonok már jóval azelőtt, hogy az akku feszültség veszélyesen alacsony szintre esne, illetve hogy bármeddig is töltjük, az akku fesz akkor sem megy egy (minden akkutípusnál más) csúcs érték fölé. Csak az a baj, hogy az ilyen racionális érvek nem érdekelnek senkit, vagy csak hülyének van nézve aki ilyet mer írni...

2021. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem kell túlbonyolítani. Igazság szerint az előző telefonomat 4 évig használtam. Ha jól emlékszem 87%-os állapotot írt rá a telefon. Mondjuk az utolsó 1-2 hónapban vettem észre rajta, hogy már sokkal gyorsabban merült, mint új korában. Meg néha már 3-9%-nál is kikapcsolt, de ez talán 2x vagy 3x fordult csak elő. Na mindegy csak arra akarok kilyukadni, hogy közel 4 évig tökéletesen működött és annál egyáltalán nem figyeltem a töltésre. Volt az csomószor 0-ra merítve és 100-ra töltve.
2021. jan. 28. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!