Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gorilla Glass 5-ös műanyagból...

Gorilla Glass 5-ös műanyagból van?

Figyelt kérdés

Vettem egy mobilt.

Gorilla Glass 5 van rajta, de amikor megkopogtatom a körmömmel, akkor műanyag hangja van.

Én azt hittem ez egy 5. generációs erősített karcálló és kevésbé törésre hajlamos üveg.

Tévedtem? Ez műanyag?


2021. jan. 28. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy a te telefonodon mi van, nem tudom, de a gorilla glass az üveg.
2021. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg műanyag, akkor ott valami gáz van!

Mi az a Gorilla Glass, és mit kell tudni az egyes generációkról:

[link]

[link]

2021. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Milyen mobilt vettél és hol?


A gorilla glass telefonok üvegei nem csilingelnek úgy mint a jénai üveg tál amiben anyukád a stírirai metéltet süti.... sokkal mattabb, kopogósabb hangot adnak.

2021. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Benne is van a nevében, hogy "glass", ami angolul is, németül is üveget jelent! Hiába nem létezik hivatalosan "Gorilla Plastic", attól még nem használhatnák ezt a jelölést, csak ha tényleg üvegből van! Viszont ahogy írták, többféle üveg létezik, különböző kopogtatási hangokkal!
2021. jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Benne is van a nevében, hogy "glass", ami angolul is, németül is üveget jelent!"

"üveget jelent"

"üveget jelent"


a MARKETING-ről ugyanmár teccet-e hallani? :))))

2021. jan. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, ha nem lenne üveg, akkor hivatalosan nem is használhatnák a kifejezést, mert megtévesztő lenne! Akkor csak valami saját fantázianevet használhatnának!
2021. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
feladom :D
2021. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tiéd Gorilla Gumi.
2021. jan. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Az én mobilomon elöl/hátul Gorilla Glass 5 van, de műanyag hangja van és valójában tényleg nem üveg. Ez egy speciális műanyag típus, ami jelentősen erősebb, mint több más műanyag típus és rugalmasabb, mint a valódi üveg, annak ellenére hogy az üveg (amiből úgyszintén több típus létezik a készítés módjától és az anyagősszetételtől függően) amorf-szilárd anyag (tehát valamennyire rugalmas)...


Bár a Gorilla Glass 5 sem törhetetlen és az üveg törésmintázatához hasonlóan törik bizonyos típusú erőhatások alatt, mégsem üveg.


Ugyanígy például az akril sem üveg, de bizonyos szempontból hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mégis sok tekintetben nagyon eltérő anyag.

2021. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!