Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha elhagytam a telefonomat és...

Ha elhagytam a telefonomat és factory resetet csinálnak eltűnik a samsung és google telefonkereső listájából is?

Figyelt kérdés
Offlinenak érzékeli. Ha kapott egy factory resetet akkor egyáltalán még benne maradhatott a listába?
2021. febr. 4. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem fixen eltunik
2021. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapott egy factory reset -et, akkor onnantól semmilyen telefonkereső nem fogja tudni megtalálni, viszont az FRP miatt be sem tudnak lépni a készülékbe (kivéve ha a factory reset előtt ki tudták törölni az FRP -hez kapcsolódó fióko(ka)t) csak a korábban megadott fiók(ok)kal. Emiatt javaslom, cserélj jelszót a Google és Samu fiókodon is, nehogy véletlenül is be tudjon lépni valaki...


Rendőrségen (papírokkal együtt) ajánlott jelezni, hogy elhagytad a készüléket, de nem túl valószínű hogy meg is fogják találni...

2021. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Épp az, hogy egyik se találja mert offline, le is voltam merülve, utólag tudtam meg.

Tehát a listában megvan, de ha kapna egy resetet eltűnne onnan?

(Mi az a frp?)

2021. febr. 4. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kapna egy reset -et, a készülék keresők szerint továbbra is offline lenne, mintha csak le lenne merülve. Épp emiatt nem lehet megmondani történt -e a készüléken reset -elés (gyári beállítások visszaállítása).


FRP - Factory Reset Protection.

Egy jó ideje az Android fejlesztői (a Google) rájöttek, hogy a régi készülékek egy egyszerű reset -elés után használhatóak voltak teljesen új Google fiókkal, vagyis könnyen el lehetett azokat lopni. Ezt megelőzendő a rendszert kicsit továbbfejlesztve megoldották, hogy a készülék elmentse az utóljára használt Google fiókot akkor is, ha valaki reset -eli azt, így csak azzal a Google fiókkal lehet utána újra használni. Egyes gyártók ehhez hozzáadták második opcióként a saját fiókjukat is, például Xiaomi mobilokon az FRP feloldható a Mi fiókkal is, vagy természetesen a Google fiókkal. A lényege az, hogy csak a tulajdonos tudja használni a készüléket, ne lehessen egy egyszerű reset -eléssel teljesen bolti állapotba hozni. Bár a különbség mindössze annyi, hogy a használt FRP -hez kapcsolt fiókok adatait a felhasználó számára elérhető csatolási pont mellett másik partícióra is beírja a rendszer. Ez csak úgy törölhető ki onnan, ha a felhasználó rendeltetésszerűen feloldja a készüléket és a menüből eltávolítja az FRP -hez kapcsolt fióko(ka)t. Azt már nem tudom fejből, hány éve létezik ez a funkció (de elég régóta)...

2021. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!