Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap lefrissült az android...

Tegnap lefrissült az android a telefonomon. Messengerrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Korábban a messengert mindig chatfejekkel használtam elsődlegesen.

Most el eltűnt az Android szoftverfrissítés után, az értesítési sávban jelennek csak meg az üzenetek.

Kerestem a beállításokat, olyat találtam, hogy buborékok... de ez nem a messenger chatfejei, hanem valami androidos értesítési beállítás. Rohadt hülyén néz ki, kisebb is lett, és az üzenetek számát se jelzi pl, a felugró rész se figyelemfelkeltő, szóval lényegében funkcióját vesztette, hogy felhívja a figyelmet az új üzikre más alkalmazások használata közben is. Plusz ugye mivel ez általános beállítás, ezèrt másra is vonatkozik, nem csak messengerre.

Vissza lehet hozni valahogy a sima klasszikus chatfejeket? Azèrt nem èrtem a dolgot, mert a messenger nem frissült, csak a telefon...

Android 11, ha minden igaz.


2021. febr. 4. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

"Azèrt nem èrtem a dolgot, mert a messenger nem frissült, csak a telefon..."

ez épp elég :D


messengeren belül be vannak kapcsolva a chatfejek?

2021. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1, Be voltak, mert azt használtam eddig. De most az opciót se látom, a buborékokat adja be helyette a főmenüben.

Ha belemegyek az értesítések beállításaiba, ott az Aktív chat-fejek be van nyomva.

2021. febr. 4. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom ezeket a "lefrissítettem" meg "lagol a videókártyám" meg hasonló baromságok miért kerültek be a köznyelvbe, de kiégek tőlük.
2021. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3, Jó, akkor a telefonom tegnap letöltötte az aktuális szoftverfrissítést, majd miután értesítésben jelezte számomra, hogy frissítés érhető el, egy későbbi időpontban engedélyeztem a telepítés megkezdését. Majd miután a telefon frissítése befejeződött, immár Android 11 operációs rendszer fut a Samsung márkájú telefonomon, melynek működése számomra szokatlan, és problémákat generál a megszokott használatban.

Most, hogy ezt ilyen szabatosan fogalmazva is megbeszéltük, válaszod is van számomra, vagy csak kötözködni jöttél? :)

2021. febr. 4. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy lefrissült? Frissült, vagy felfrissült!
2021. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
#4 csak kötözködni, és köszi.
2021. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel láthatólag nem kaptál értelmes választ, megpróbálom elmagyarázni. Az Androidot a Google fejleszti és a Google célja, hogy a fejlesztőknek minél könnyebb legyen appokat készíteni Androidra és az is célja, hogy az appok bizonyos funkciói (pl. a chat fejek) szabványos megoldásokat használjanak (API), így a Google fejlesztheti őket, jobban az Android működéséhez / stílusához igazíthatja, jobban kordában tarthatja az appokat.


Most láthatólag a Google azt szeretné, hogy minden üzenetküldő app rendelkezzen ilyen "chat fejek" funkcióval, ezért az Android 11-be a chat fejek rendszer szinten integrálva lettek "buborékok" néven, hogy megkönnyítsék a fejlesztők munkáját. Azaz a Messenger "chat fejek" funkcióját innentől nem a Facebook fejleszti, hanem a Google. Szóval azért lett más, mert amit most látsz, az nem a régi, Facebook-féle "chat fejek", hanem a Google által fejlesztett "buborékok". Ezért tudod az Android beállításaiban (értesítési beállításoknál) bekapcsolni, személyre szabni, mert innentől kezdve ez a rendszer része. Az, hogy a Facebook áttért az Google-féle "buborékok" változatra, azért van, mert így a Facebook válláról lekerült egy teher, innentől a Google felel azért, hogy a "chat fejek" normálisan működjön.


A Messenger frissítéshez ennek azért nincs köze, mert a Messenger már tavaly tavasszal frissült, hogy támogassa az új Androidos "buborékokat". (én jómagam részt vettem az Android 11 bétában nyáron és már akkor is az új buborékokat használta a Messenger) A Messenger ugyanis úgy van megírva, hogy Android verziótól függően válasszon a "régi" és az "új" megoldás között. Sajnos az ilyen mainstream, átlag felhasználónak készített appokra jellemző, hogy nem rendelkeznek sok beállítási lehetőséggel (gondolom, hogy ne tudd véletlenül elnyomkodni), azaz kétlem, hogy visszaállítható a régire. Maximum azt tudom javasolni, hogy ha nagyon zavar, akkor egy sokkal régebbi Messenger verziót rakj fel, ami még az Android 11 előtt készült, de ez biztonsági kockázatot jelent és az új Messenger emojikról / frissítésekről is lemaradsz, szóval szerintem inkább békélj meg vele.


Remélem kielégítő választ tudtam adni, nem akartam regényt írni, de szerintem így jobban érthető :)

2021. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám. Másoknál a buborékok funkció mellett van 1 csúszka amivel be és ki lehet kapcsolni a chat-fejeket. Na nekem semmi nincs mellette.
2021. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7, köszönöm szépen a részletes választ!


Igazából a fő bajom az az, hogy az alapvető funkciók hibásak, pl a régi chatfejeknél működött a "más alkalmazások felett" jellegű megjelenés, tehát tudtam használni a messengert, mikor más alkalmazásokban vagyok. Az új bubikat teljes képernyőnél viszont elrejti.


Vagy: a chat fejekben tudtam új beszélgetést indítani, a bubiknál nem. Ha viszont megnyitom a messengert, akkor régen elrejtette a fejeket, az új bubik ottragadnak, és egymás fölé akad a kettő, kész káosz.


És ott van az eredeti kérdésem és még sorolhatnám...


Szóval értem én, hogy fejlesztünk, de legalább akkor a már bevált megoldásokat megtarthatnák, mert több a hátránya, mint az előnye. :/


Mindenesetre köszi még egyszer a részletes választ, asszem túl sokat nem tudok kezdeni a dologgal, kénytelen leszek megszokni. Egyelőre inkább letiltottam a francba az egészet.

2021. febr. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!