Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes megvennei a 18W-os...

Érdemes megvennei a 18W-os töltőt?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy iPhone 11-et. Már ehhez sem jár töltő. Az előző telefonomnak i7-nek a töltője meg van ami csak 5W. Ezzel töltöm teljesen jó. Nem tudom érdemes lehet-e megvenni hozzá a 18W-os töltőt. Valami olyat olvastam, hogy ha gyorstöltővel van töltve hamarabb romlik az akku. Igaz ez?

2021. febr. 7. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha kell a gyorsabb töltés bátran vedd meg.
2021. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Valami olyat olvastam, hogy ha gyorstöltővel van töltve hamarabb romlik az akku. Igaz ez?"

Igen.

Nem fog 6 évig tartani, csak 5 és fél évig. Ezzel számolnod kell mindenképpen.

2021. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1,5 éves a 11 prom és a 18W-ossa töltöm - akkor még járt hozzá és 97%-os az akksi... szerinted tönkreteszi? :D

Akkor éri meg a gyorstöltő ha szükséged van rá. Ha sokszor gyorsan kell feltölteni a telefont.

Ha úgy vagy mint én, hogy éjszaka töltöm, van ideje feltöltődni a telefonnak akkor nincs sok értelme.

Akkor hasznos ha elfelejted felrakni töltőre és reggel 20%-on van :D Na akkor míg összekészülődöi az ember addig a gyorstöltéssel fel lehet nyomni 80-90%ra a telefont.

2021. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az is jó ha van 10W-os töltős (2A van ráírva) azzal 2x gyorsabban tölt - de még nem gyorstöltés
2021. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne nagyon merítsd le csutára, és rendszeresen ne is töltsd fullra (0-100%), mert az hosszabb távon nem tesz jót az akksinak, de ha folyamatosan 20-80% között tartod a töltöttségi szintet, akkor semmi baja nem lesz, a töltés sebességétől függetlenül!
2021. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
5-höz annyi kiegészítést, hogy 3-4 havonta érdemes egyszer lemeríteni kikapcsolásig és utána 100%-ig tölteni. Ezt hívjuk kalibrációnak
2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. febr. 7. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!