Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tudok tenni, ha “összeomlo...

Mit tudok tenni, ha “összeomlott” az iPhone-om?

Figyelt kérdés

Egy ideje (pár napja) jelentkezett az iPhone 11-nél pár kisebb probléma, mint például hirtelen bezáródott az épp megnyitott alkalmazás, hol sokszor ismétlődve, hol egyszer-egyszer. Mindig megjelenik középen az a karika, ami vonalakból áll és valami feldolgozási folyamatot jelez (gondolom, nem vagyok épp a téma szakértője), azután ismét a főképernyő, mintha mi sem történt volna. Néha újra is indítottam ilyen esetekben.

Most viszont újra összeomlott, és már lassan 1 órája ezt a karikát látom. Próbáltam már kikapcsolni, többször is, nem reagál (majdnem teljesen fel van töltve jelenleg), áramhoz csatlakoztattam, azt kb. 10 másodpercenként ismétlődő jelzéssel reagálja, de ennyi.

Az nem tudom, mennyire számít, hogy majdnem tele van a memória, emiatt talán lehet túlterhelt is.

Mit tudok tenni ilyen helyzetben? Más iPhone tulajdonos is járt hasonlóan?

Bízom benne, hogy valaki tud segíteni, hátha be tudom kapcsolni mielőtt szervizbe viszem. Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 10. 23:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Update: a kényszerített újraindítást alkalmaztam, sikeresen, majd a jelkód beírása után pár másodperccel elölről kezdődött a helyzet. Inkább kikapcsoltam, hagyom egy kicsit, ezután érdemes egy biztonsági mentes után helyreállítani a telefont, vagy inkább szervizbe vigyem?
2021. febr. 10. 23:17
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

resrpingelésnek hívják amit látsz.

és jól fogalmaztál: összeomlott. Kb mint amikor a windows kékhalálozik.

A megoldás: számítógéppel újratelepítés.

Próbáld róla lementeni az adatokat, reméljük sikerül.


[link]


Ha nem megy a visszaállítás, akkor DFU módban kell megpróbálni:

[link]

2021. febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. febr. 10. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk én a helyedben nem küzdenék ezzel, hanem vennék egy rendes telefont. Itt lenne az ideje megismerkedned valamely rendes telefongyártó rendes oprendszerével.
2021. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az volt a cél, hogy összeugrassam az iPhone tulajdonosokat, és a nem iPhone használókat. Köszönöm a megjegyzést, saját magam is képes vagyok eldönteni, milyen telefon operációs rendszere felel meg nekem. Ezt leszámítva sosem volt meg problémám az iPhone-okkal, volt már más típusú telefonom is (rövid ideig), de egész egyszerűen ez vált be. Ha az Apple nem tudna “rendes telefonokat” gyártani, úgy gondolom nem is ő lenne egyértelműen a szakma csúcsán, de ez már csak az én személyes véleményem.
2021. febr. 11. 09:04
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

hagyd, ez ilyen, minden kérdéshez ideböfög valamit. Jelentem rendszeresen, de nem képesek kivágni innen.


Az iPhone egy onyolult számítógép (ahogy a droidos és windowsos telefonok is) amelyen egy bonyolult operációs rendszer fut. A mezei felhasználó csak az ikonokat látja és fogalma sincs arról, hogy mennyi minden történik a háttérben annak érdekében, hogy ő jól érezze magát. Sajnos az iOS is össze tud omlani néha napján.

Ahhoz képest viszont, hogy annó a Win95-ös napinta 2x telepítettem újra a 5-6 évenkénti egyszeri összedőlés nem probléma.

2021. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A diploma nem jelent semmit... nem jelenti azt, hogy tudsz is valamit.

Te vagy rá a jó példa!

Ahelyett, hogy segítettél volna mint hozzáértő csak az ostoba tróger, lekezelő dumádat tolod itt.

2021. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A válaszod saját magáért beszél, igazából már nem is kell hozzátenni semmit. A saját frusztrációdat nem itt/más embereken kell levezetni, azt még talán tanuld meg itt, mert nem tanítják az egyetemen műszaki karokon.
2021. febr. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!