Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem gondoljátok úgy, hogy túl...

Nem gondoljátok úgy, hogy túl sok telefon jön ki évente?

Figyelt kérdés
Hiányoznak azok az idők, amikor még a nevesebb gyártóknak volt néhány telefonja, volt év hogy nem is jelent meg új készülékük, esetleg csak 1-2. Most pedig? Minden évben alsó hangon 4-5 telefon jelenik meg gártónként, hatalmas színpalettával, minden évben muszáj új telefont kiadni csak mert egyetlen apró paramétert javítottak rajta. Szerintem egy idő után ez egyáltalán nem fog jót tenni a mobiltelefon piacnak (kivéve a gyártók zsebei hm hm), ugyanis a telefonoknak nem lesz semilyen technológiai értéke. Mit gondoltok erről?
2021. febr. 16. 01:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem azért jön ki ennyi telefon, mert van rá kereslet, valószínűleg, ha nem lenne, akkor még mindig az az 1-2 jönne ki.

Technológiai értékben szerintem mindig van új, most a kihajthatós telefonok, kicsiből nagy, telefon méretűből tablet és így tovább... Ezer dolgot lehet fejleszteni rajta, és amíg van rá kereslet, addig úgy is ennyi, vagy akár még több telefon lesz a piacon

2021. febr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Engem rettentően bosszant, most rendeltem telefont, de kb 3 napomba került, mire el bírtam dönteni melyiket akarom, pedig csak 1 márka telefonjait néztem, de annyi kis fiszem-f*szom különbségek vannak köztük, ráadásul mostmár a nevük sem feltétlen változik.. nagyon könnyű benézni. Ugyanazon néven fut 6gb meg 8gb ramos verzió is, stb..
2021. febr. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Most én tavaly cseréltem a mobilomat le mert már minden baja volt 4 évet használtam ,az alatt meg elég sokat fejlödtek mobilok.a mostanit is úgy kb 3-4 évre tervezem használni.
2021. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Ne aggódj koronavírus lezárások okozta világválság megoldja ezt a problémát
2021. febr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Örülj neki, hogy évente jön ki, így tud évente fejlődni. Elősegíti a technológia fejlődést.


"Ugyan azon a néven fut több verzió"


Igen van különböző tárhely méretben és ahhoz különböző ram mennyiség tartozik. Nem nehéz tájékozódni.


"Annyi fiszem fas*om különbség van"


Ha nem értesz hozzá, mindegy melyiket veszed. Vedd a drágábbat meg lesz benne "minden". Ha olcsóbb árkategóriában vásárolsz akkor kell kompromisszumokat kötnöd.


"Kevesebb gyártók"


Ezek is azok maximum nem ismered, de ez nem a világot minősíti, hanem téged.


"Volt év, hogy nem is jelent meg telefon"


Amikor nem lehet mivel feldrukkolni nem dobtak ki új telefont. (De lényegtelen, hogy 30 évvel ezelőtt is jelent meg minden évben darab csak legfeljebb nem került polcokra minden típus, mert a boltok a legkellőbbeket részesítették előnyben. Most is van 6 millió hűtő típus még is az elektronika szaküzletekben találsz 20 típust kb.


"Új telefont kiadni, mert egyetlen paramétert javítottak rajta"


Ez nem erről szól. Marketing. A folyamatos kiadás, a folyamatos bevétel teszi lehetővé, hogy ami 20 éve millió forint volt most száz ezerért a telefonodba van.


"Szerintem nem fog jó tenni a gyártóknak"


3000 ezer marketinges és szakértő, üzletember véleményeket és statisztika számadatának neki rohansz a vak világból pislogott véleményeddel. Ne nekünk mond nekik. Címezz levelet a gyártóknak :)

2021. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Környezetvédelmi szempontból katasztrófa ez.


Persze egyre kevésbé bírják a strapát, a hátlap nem levehető, sokszor a szoftverek direkt úgy vannak megírva, hogy a régin ne fusson, legalábbis problémát okozzon. Minél előbb vegye meg az ember az újabb szememetet.



# 4


Sajnos nem.

2021. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

"minden évben muszáj új telefont kiadni csak mert egyetlen apró paramétert javítottak rajta. "

Nem muszály.

A hozzáállásoddal van a gond.

4 éves a telóm.

Egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejembe hogy újat vegyek, mert kijött a gyártónak 40 új modellje ezalatt az idő alatt.

4 évvel ezelőtt sem voltak az igényeim másak mint most, és kiszolgálja.

A probléma az, hogy veled elhitetik a reklámok, hogy újat kell venni, mert az új jó, a régi az szar. És vásárolj ha kell, ha nem, mert azzal spórolsz, az új szebb, jobb, és még a székleted is jobb lesz tőle, meg rádmásznak a nők, stb.

És a bencmark pontok, megapixelek bűvöletében tényleg szar lehet élni, abban a tudatban, hogy elavult holmit hurcolsz a zsebedben.

A 20 évvel ezelőtti talóm is itt van a fiókban, ma is működik.

Elavult? Mi változott? A reklámok. Akkor az volt az elvárás, hogy legyen flipes, legyen cserélhető előlapos. Ma ez számít? Nem. A telefon hibája? Nem. Ma is csörög ha hívnak, ma is mindent ugyanúgy csinál. Csak a paraszt változott, akinek az kell, hogy hallgasson a reklámokra, elhigyje hogy nem ér semmit ha nem a legújabbat veszi.

2021. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5, ez tök jó tipp, hogy vegyem a drágábbat ha nem értek hozzá, de sokan nem "kakilják" a pénzt, hogy ne kelljen mérlegelni, csak megvenni a drágábbat, közben meg olyan funkciókat fizetünk potyára amit kihasználni sem tudunk.
2021. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez ilyen 8-as! Sokan így is veszik az Iphonet meg minden. Egyszerűnek egyszerű amivel meg nem kell foglalkoznod elvan dugva.


A technológia ugyan fejlődik, de ahhoz a felhasználónak is fejlődnie kell. Ha egyszerű megoldásra vágysz. Gombos telefon!


Az a probléma, ha a Jexi túl okos című filmben látott hasonló magyar nyelvű mesterséges intelligencia megjelenne és nyomkodni se kéne a telefont csak beszélni hozzá és emberileg válaszolna (nem úgy, mint a filmben, rendesen) akkor az analfabéták még akkor sem tudják kezelni.


Elkell fogadni, hogy ez nem 20 évvel ezelőtti állapot. Ma már egy kis számítógépet zsugorítanak a zsebedbe. Fel kell hozzá érni. Az tény, hogy drága, de az autó is drága. Őt milliótól kezdődik. Így egy telefon is 200 ezertől vagy hozzáértőknek 100tól.


Szerintem a Windowsnak se használod ki a 30%át nem hiszem, hogy majd a telefont kifogod tudni 100%ban használni.


Más részt tekintse erre befektetés képpen. 4 évre veszel 200ért(vagy 100ért) telefont, az évi 50ezer forint kiadás!


De ez teljesen felesleges vita egyébként. Nem fogják miattatok leállítani a termelést.

2021. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9! 2. és 8. vagyok. Sajnos nekem egy telóm sem bír ki 4 évet, kb 2 évente mindig le kell cseréljem, pedig nem a legolcsóbb telókat veszem (kb 100-110e amit rá szoktam szánni, de tudom, határ a csillagos ég), engem csak a választásnál bosszant ez, eléggé megnehezíti számomra, pedig nem vagyok teljesen analfabéta hozzá, (persze teló zseni sem). Nem várom el egyáltalán, hogy azért leálljon a gyártás, mert ez engem zavar :D de attól még sok ember dolgát nehézzé teszi.

Van nem egy olyan ismerősöm, akik ezzel dolgoznak,értenek hozzá, nem csak hétköznapra kell nekik a teló és ők is sokszor panaszkodnak, mert ami az egyik telóban megvan a másikban nincs és fordítva.

Nyilván ezzel is rávesznek a gyártók, hogy minél magasabb áron vegyél tőlük, ezt a részét meg is értem, de mint felhasználót meg ugyanakkor mégis bosszant :D

2021. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!