Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem hall a másik fél,...

Miért nem hall a másik fél, ha telefonálok?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem új telefont, azóta hívásoknál susog néha, a másik fél nem hall engem. Minden mikrofon és hangszóró hibátlan, ki is tisztíttattam. A messenger hívásoknál nincs ilyen probléma. Lehetséges, hogy a SIM kártyához van köze ennek? 6-7 éves a kártyám, de másoknak ennél régebbi, mégsincs ilyen gondjuk.
2021. febr. 17. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

"Lehetséges, hogy a SIM kártyához van köze ennek?"

igen


" 6-7 éves a kártyám, de másoknak ennél régebbi, mégsincs ilyen gondjuk."

lényegtelen, nem mindenkinél ugyanakkor romlik el :)


kérj egy kártyacserét, indokold meg (szerintem ezt az indokot elfogadják, amit leírtál; de ha biztosra akarsz menni, mondd, hogy eldobálja a hálózatot) és akkor ingyenesen cserélik neked.

2021. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Lehetséges. SMS-t tudsz küldeni? De ahogy a #1 írta, kérnék egy másik kártyát. Vagy átteném másik foglalatba a SIM tálcán.
2021. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%
Semmi köze a SIMhez.
2021. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A SIM kártyát úgy kell elképzelni mint egy autó sluszkulcsát, vagy egy belépőkártyát egy kapun. Attól, hogy az autó motorja meghibásodik az nem a slusszkulcs hibája.

Így működik ez a távközlési hálózatban is. A SIM kártya arra szolgál, hogy azonosítson egy előfizetőt a távközlési hálózatban. Bekapcsolod a telefont, vagy indítol egy hívást - megtörténik az autentikáció és utána történik minden más egyéb.

Pl az történik, hogy a telefon elmondja magáról, hogy milyen beszéd codec set-et támogat. ( Pl tud e HD voice-t ). Ebből a listából aztán a hálózat meg fogja mondani,hogy éppen melyiket használja, felépül a hívás és beszélget két előfizető. Sok mindent leegyszerűsítettem, de szerintem érthető, hogy semmi, de semmi köze a SIM kártyának ahhoz, hogy milyen a beszéd minősége.

Miért nem hall a másik fél? Rossz pl a telefon mikrofonja. Érdemes megpróbálni más technológián megpróbálni a hívást. A GSM és 3G hasonlóságot mutat, igazából egy VoLTE és 3G/2G beállítás között van különbség a beszéd kiépülésének módja között. Igazából, hogy kizárjuk vagy megerősítsük a telefon hibáját érdemes ugyanarról a helyről egy másik telefonnal ugyanazon a hálózaton hívást indítani/fogadni. ( Felhívni egymást nem jó ). Ha a másik telefon jó akkor a telefonunk a hibás.

A messenger, viber és egyéb alkalmázások beszéd hívásai másképp működnek mint a normális beszédhívások. Lényegében sima adatforgalmazásnak minősülnek a telefon szempontjából. Még a VoLTE beszédhívásoktól is eltérő, egy VoLTE hívás esetén egy speciális, kis késleltetésű IP tunnelt kap a beszédfolyam még a telefon applikácóknál ugyanazt a tunnelt amit pl böngészésre használsz.

Magyarán tehát:a SIM kártya hibája okozhat hálózat regisztrálási problémákat, leszakadást a hálózatról de felépült beszédhívás elnémulásátazt pont nem.

A telefon hardwere, vagy a távközlési hálózat eszköze okozhat beszédhívási problémákat.

2021. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!