Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális egy 22éves sráctól...

Normális egy 22éves sráctól ha nem facebook függö ?

Figyelt kérdés

Nincs egy ideje fészbukon sem instám sem pedig más online oldalam.

Ugy érzem nem vagyok kimondottan jó képü sem gazdag hogy "szexi" figyelem felkeltő képeket osszak meg nyilvánosan másokal. Esetleg más bejegyzéseket.

Lájk függő sem vagyok és mivel nincs is kivel irnom sem beszélnem online oldalakon(messenger,facebook,instagram,viber és társai) igy nem érzem szükségesnek az oldalalakat.

Úgy vogyok vele aki akkar elér a számomon és akinek fontos vagyok az sms-t vagy fellhiv esetleg megkeres.

Ebben a mai világban elfogadot ez egy 22éves férfitől ?? Válaszokat előre köszönöm.


2021. márc. 5. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy felregisztrál-e a közösségi média oldalakra.

Te úgy döntöttél, hogy nem és meg is tudod indokolni, hogy miért nem. Ezáltal neked ez így jó.

Akkor miért számít mások - pláne így kvázi ismeretlen emberek - véleménye a dologgal kapcsolatban? :D

Biztos nem fog kinevetni senki sem emiatt, hogy "haha, nincs fent a fészbukkon'", mert nincs rád írva. Ha neked ez így megfelel és jó, akkor ez így normális.

Őszintén szólva sokat nem veszítesz vele.

2021. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akitakarsz válasza:
82%

Rövid válasz: igen

Az állandó kép feltöltések valakinél már beteges mennyiségűek. Nekem is kb 2 képem van Facebookon instán pedig kemény 1 napja vagyok fent


Elsősorban a beszélgetés az ami fontos szerintem.

Ha neked ezek közül egyik sem kell akkor minek legyen

2021. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi idősen nekem szimpatikus lenne, ha valaki nem áll be a sorba. Egyedi, h.nem majmoljaa többit.
2021. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
80%

Én is csak néhány csoport, tanulás, munka okán használom/vagyok fent.

Hallottám már 28 éves nő szájából, hogy ki kelt magából, mert írt a palijának, aki órákon keresztül nem válaszolt, arra hivatkozva, hogy nem volt fent, és patáriát csapott, hogy ki a f@sz az, aki a mai világban nincs folyamatosan online jelen... Na ez a nem normális szerintem.

Ha neked így jó, legyen, aki nem fogad el emiatt(bár ezt elég érdekesenk tartanám) az nem kell az életedbe.

Nem is gondolnád hányan vannak amúgy hasonlóképpen.

Sokszor amúgy sem normális, sőt egyre inkább ez a tendencia, az, ami az ilyen platformokon megy.

2021. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem, de attól még nyugodtan lehet FB profilod, nem kell fotót feltölteni, lájkolni, megosztani stb.


Viszont sok hasznos csoport van, ami máshol nem fellelhető így elvághatod/megnehezítheted az információk beszerzését...pl állás keresés.

2021. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

5


Bocsánat, félre gépeltem, igen elfogadott!

2021. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Oké, különleges vagy, mindannyian szeretünk és büszkék vagyunk, satöbbi.
2021. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is 22 éves vagyok, nekem van facebook profilom, de nagy ritkán használom csak. A Facebook amúgy is inkább a 30 év körüliek platformja. Szerintem a mai fiatalok mást használnak.
2021. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok a 3. X -en (#8 kommentje szerint akkor elvileg a facebook az én platformom...), de csak azt látom magam körül, hogy mindenki egyre inkább függővé válik az ilyen (és hasonló) platformok miatt/ -tól.


Jó ideje már annak, amikor még a facebook egy tényleg jó platform volt. Összegyűjtötte az ismerősöket/barátokat/családtagokat úgy is, hogy fizikailag távol voltak egymástól.


Ez elég régen elkezdett elkorcsosúlni a facebook esetében (is) és már sokan (túl sokan) nem arra használják ezt a platformot sem, amire eredetileg ki lett találva. Gyűjtögetik az "ismeretlen ismerősöket", a like -ok gyűjtése is megy, de a bosszantó butaságok megosztása is, valamint sok olyan "újdonság" jelent meg ezen a platformon is, ami csak rontott mindenen.


Sajnos nagyon sokan észre sem veszik, mivé lettek az ilyen platformok negatív hatásai miatt. Nem veszik észre, hogy van értelmes alternatíva a kommunikációra, nem létfontosságú egy ilyen platform (elvileg).


A szomorú a dologban, hogy munkaadók és munkavállalók közti kapcsolat hamarabb létre tud jönni a facebook -on keresztül, mint bármilyen más kommunikációs csatornán. Valamint az, hogy néhány hivatalos honlap egyszerűen átköltözött a saját honlapjáról egy facebook oldalra (kisebb települések weboldala például), ami miatt azon információk, amik eddig egy weboldalon elérhetőek (és fontosak) voltak már csak a facebook -on jelennek meg.


De számomra az a legszomorúbb, hogy sokan csak és kizárólag az ilyen platformokon hajlandóak kommunikálni, miközben nekem már tele van ezekkel a ... hócipőm (hogy szalonképes maradjak).


Szóval (mivel a "normális" a társadalmi normáknak megfelelőt jelenti), a többség szerint mi (akik észrevették a facebook és hasonló platformok negatív hatásait) nem vagyunk normálisak. De őszintén megmondom, engem ez és még vagy ezer más dolog pont nem érdekel.


Én csak őszintén sajnálni tudom azokat, akik nem veszik észre, mit is csinálnak az emberből az ilyen platformok...

2021. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több ilyen kérdés van...ti nem tudjátok rendeltetés szerűen használni a FB-t ?!


Rengeteg olyan funkció van aminek semmi köze a fentebb említett "elkorcsosuláshoz".

Illetve egyáltalán nem kötelező feltölteni/lájkolni stb, sőt...te magad választhatod meg hogy kiket jelölsz-követsz be ez által elkerülhetted a kéretlen tartalmakat!


A kéretlen nyomulós reklám hirdetések ellen pedig ott az adbolck :)


Én pl sokkal jobban szeretek autót/motort és néha használt műszak cikket vásárolni az FB piacról mert sokszor látható hogy ki az eladó.


Szívesebben vásárolok pl Kiss István 40 éves családos apukától, mint "Ibrahim Herceg" nevű karddal pózoló embertől valamit :D

2021. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!