Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehetne beállítani a...

Hogy lehetne beállítani a telefonom, hogy ne tudjon figyelni a rendőrség?

Figyelt kérdés

Nos volt egy trafikrablás két hete nem messze a melóhelyemtől és a környkéket meghallgatták, hogy ki mit látott, mert a tettes nincs még meg.

A tettes fekete kabátban volt és feltűnt a rendőröknek is, hogy nekem is hasonló fekete kabátom van, ezért beidéztek és tanúként kihallgattak múlthéten, hogy minden nap járok a környéken, feleltem igen, mert minden nap majdcsak este 10-ig dolgozom. E hét hétfőn civil autóból kiszálltak a rendőr civil nyomozók este 22.10-kor míg vártam a villamost és mondták, hogy telefonom alapján figyelik a mozgásom nekem is és csak leellenőríztek, hogy ténylegesen a munkából megyek-e haza, mutattam a munkáltatói igazolást és hogy dolgozó ember vagyok, nem szorulok ilyesmire rá. Ha valaki kirabol valamit, biztos nem járkál az utánalévő napokban a környéken többet. Azt mondták, nincs is ezzel baj, nem is mondták, ők, hogy én lettem volna a keresett személy, csak nekik ez a dolguk, hogy ellenőrízgessenek és elkapják a tettest. Azt mondták, hogy pár ember mozgását telefonon figyelik még egy idrig és a felettesük mondta, hogy köztük vagyok én is. Amikor hazaértem, is ott termettek a lépcsőház előtt és csak kiszóltak a kocsiból, hogy "hazaért", ki se szálltak, látták, hogy az ügyhöz nincs közöm. Elköszöntek.


Én elhiszem, hogy most az a dolguk, hogy elkapják a tettest, és akit tanúként kihallgattak, megtudták a számát, figyelik, de borzaztó nagyon zavaró, ha ezt fogják csinálni, hogy figyelnek és ahol vagyok, odajönnek.

Én nem akarom ezt minden mádodik este, hogy nyomozók szólítgatnak meg, hogy csak ellenörzés.


Samsung galaxy A50-es telefonom van. Nem egy alsó kategóriás telefon, ez már többet tud mint pl egy j7.

T-mobilos és feltöltőkártyás vagyok, mobilnetes, amit mindig kikapcsolok, ha nem netezek, mert ha frissít valamit, veszi le az egységet. A helymeghatározás is ki van kapcsolva, mert az akkut kicsit jobban meríti.


Hétfő este is ki volt a net kapcsolva, a helymeghatározás is, valamint nem hívott senki, én sem hívtam senkit, hogy a cellainformáció sem kapcsolódott, mégis méter pontosan odajöttek a nyomozók.


Az a kérdésem, hogy hogy lehet valahogy beállítani a telefonom, hogy ne tudjanak figyelni, ne tudják hol vagyok?


Mert egy normális embernek ez zavaró tud lenni.

Úgy látszik, ha nem telefonálok, nincs bekapcsolva net, helymeghatározás, ezek akkor is tudják méter pontosan merre van az ember.


Hogy lehet beállítani, hogy ezt ne tudják megtenni?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. márc. 10. 12:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%

Nagy hibát követtél el a kérdéseddel.


Amúgy sehogy

2021. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%
Kidobod. És normális embernek nem zavaró, hanem akár hasznos is lehet. Viszont aki paranoiás és/vagy vaj van a füle mögött azt érthető módon zavarja.
2021. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg folyamatosan frissíti a cellainformációt, hacsak nem repülő üzemmódban vagy...
2021. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

:DDD

Sehogy.

2021. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolod ÉS!! ha lehet kiveszed belöle az aksit.
2021. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem, hogy ti állapítsátok meg, hogy bűnös vagyok vagy nem, hanem amit kérdeztem, arra várok választ.


Repülő üzemmódba teszem, akkor nem tudnak figyelni?

Kikapcsolt állapotban?

2021. márc. 10. 12:35
 7/39 A kérdező kommentje:
A50 esben nem lehet az aksit kivenni. Ezeket már nem kivehető akdival gyártják.
2021. márc. 10. 12:36
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod kivenni akkor csinálsz/csináltatsz egy vaskazettát és abban tartod.
2021. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
56%
Vegyél egy újat
2021. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%

"Mert egy normális embernek ez zavaró tud lenni."


Nagyon tévedsz. Az emberek nagy többségét nem hogy nem zavarja, hanem egyenesen ők maguk osztja meg rendszeresen a tartózkodási helyüket önként és dalolva a közösségi oldalakon, úgyhogy még komoly megfigyelésre sincs szükség.


Amúgy meg a legjobb megoldás az, ha otthon hagyod a telefont, tabletet, okosórát és minden okos kütyüt. Akkor senki nem fogja tudni, mikor merre járkálsz.

2021. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!