Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olyan szoftvert keresek,...

Olyan szoftvert keresek, amivel tudok szülői felügyeletet használni Iphoneon úgy, hogy androidom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát itt olyan szoftvert keresek, hogy Én az android telefonommal tudjam irányítani, illetve megnézni, hogy mit csinál a gyerekem. Itt a kompatibilitás a lényeg. Létezik ilyen szoftver, amivel ezt at lehet hidalni? A gmail familyve jó volt addig amíg a gyerekemnek is androidja volt, de így, hogy megkapta a nővére iPhoneát, így már más a helyzet.

Köszönöm a segítséget!



#Android #iPhone #kompatibilitás #Szülő felügyelet
2021. márc. 14. 01:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Természetesen ingyenesre lenne szükségem. Köszönöm.
2021. márc. 14. 01:25
 2/11 asdasdasdsdafsdgtdsf ***** válasza:
Szerintem nincs ijen alkalmazás mert a két operációs rendszer elég eltérő szerintem egyszerűbb lene néha elkérni hogy megnézd az előzményeket.
2021. márc. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Na isten mentsen az ilyen szülőtől.
2021. márc. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

[link]

hogy mennyire működik nem tudom, nem használtam sosem ilyent...

az ingyenességet meg tessék elengedni, ma már nincs ingyenes app.

2021. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek? Jó ötlet kémkedni utána?
2021. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm megnézem.

3-as ahogy érzed. Az internet tele van felnőtt tartalommal és veszéllyel. Jobb szeretem korlátozni az elért tartalmakat és a telefonnal töltött időt minimálisra csökkenteni. Ne egesznap azt nyomkodja.


11 éves a kislányom. 1-1.5 hónapja van neki ez a telefonja. Ez nem kémkedés ez megóvás. Sok gyereket rengeteg bántalmazás ér interneten keresztül. Igaz, neki nincsen közösségi médiája, igazabol csak játékra használja a telefont, meg Viberezik barátokkal meg a nővérével. De jobb szeretem le korlátozni ezt az időt, hogy mennyit tölthet a telefonnal. Kellenek a szabályok szerintem.

2021. márc. 14. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok megszabni senkinek semmit. Pusztán csak gondolkodóba estem és leírnám az álláspontomat, ha nem baj...


Lehetséges, hogy a gyereknek többet segítene (bár nem értek a gyerekekhez), ha a technika korlátozása helyett személyes felügyeletet (is) kapna és szabadságot (is) megfelelő arányban. Emellett talán érdemes lehet informálni az Ő szintjén az internet veszélyeiről, illetve megbeszélni vele, hogy bizonyos események hatására inkább forduljon a szülőkhöz.


Persze így több időt kell tölteni közvetlenül a gyerekkel (ami szerintem egyszerűbb, hatékonyabb, mint technikai korlátok közé szorítani), de nem falakba fog ütközni, hanem megtanúlja használni biztonságosan az internetet, amit idővel úgyis tennie kell majd... Szerény véleményem szerint jobb előre felkészíteni, folyamatosan okítani, mint korlátozni, ami után (szülői felügyelet hiányában) később szakad a nyakába minden, ráadásul úgy, hogy nem fogja tudni mire hogyan kell(ene) reagálnia.


És bocsánat, hogy nem a kérdés technikai oldalára reagáltam. Illetve amit leírtam, az csak a saját logikám eredménye, nem kioktatás és nem kell követendő példaként sem tekinteni rá.

2021. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Én nagyon sok időt töltök a gyerekkel, leülünk tanulni, beszélgetni stb. De En sem értek annyira a technikai dolgokhoz 48 éves vagyok. Viszont azt tudom, hogyha megnyitom egy linket pl. A böngészőben, akkor majdnem mindenhol po*no reklám fogad. Ez nem kell egy 11 éves kislánynak. Illetve Én úgy gondolom, hogy nem kell nyomkodnia és játszania egesznap. Tanulja az angolt és a németet, és ha kész a lelkekkel, akkor ez a jutalom, de csak pár óráig. Tudom, hogy nyomná egész nap a telefont, de saját véleményem szerint ez rombolja a személyiség fejlődését, és kevesebb időt tölt majd velünk, a családjával. Nagyon sok problémával fordul hozzam, meg az apjához is. Nem minden fekete és fehér. Én most leírtam valamit, illetve kérdeztem, Ti csak ezt látjátok de a hátteret nem. Nyilván ha le van írva valami, mindenkinek van egy elképzelése. “Mentsen meg ilyen szülőktől az ég” stb. Mert csak azt látják bizonyos emberek, hogy kémkedő akar a szülő stb. Szó sincsen kémkedésről.

Jól van nevelve, nagyon jó tanuló, és boldog legyek. Pont az arányosságra megyek rá, hogy mindenből jusson neki. Család, tanulás, jatek stb.

2021. márc. 14. 13:11
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat az értelmetlen szavakert, csak a telefon néha kijavítja azt.

Tehát a leckével ha kész, nem lelkekkel.

Illetve nem boldog legyek, hanem boldog gyerek.

2021. márc. 14. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én pont azért próbáltam óvatosan fogalmazni, mert egy ilyen kérdésből nem derül ki sok fontos részlet...


Sajnálatos tény, hogy a mai (fiatalabb) szülők közt gyakoribb, hogy a szülő inkább a technikával "nevelteti" a gyereket, mintsem Ő maga foglalkozna vele. Persze ez sem igaz (szerencsére) minden szülőre. És ne vedd magadra a kötekedő hozzászólásokat, pláne úgy, hogy sokan előítéletekkel reagálnak (időnként én is) úgy is, hogy esetenként nem is tudjuk a pontos részleteket.


Abból amit most leírtál számomra az derült ki, hogy a gondolkodásmódod közel állhat az enyémhez. Csak szeretnéd plusz védelemmel is óvni a gyermeked. (Ahogy azt bármelyik normális szülő tenné.)


A korhatáros reklámok tényleg túl sok helyen fordulnak elő és sajnos ezt az eszközökön szabályozni sem igazán lehet.

Erre talán megoldás lehet egy reklámszűrő a hálózaton (ha a gyerek wifi -t használ). Persze ehhez a router(ek) konfigurálása szükséges. Én az AdGuard DNS szerver használatát javasolnám erre, bár mobilnet használata közben ez nem ér így semmit...


iOS -re (sajnos) nem tudom, van -e jó alkalmazás, ami az egész rendszerre hatóan tud reklámot szűrni...


Ha segít, leírom az AdGuard DNS szervereinek IP címeit:


094.140.014.014

094.140.015.015

094.140.014.015

094.140.015.016


176.103.130.130

176.103.130.131


(Az utolsó 2 régebbi cím, de működnek azok is)

2021. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!