Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt Iphone, mire figyelje...

Használt Iphone, mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni a Használtalmáról egy Iphone 8 készüléket. Még soha nem volt Iphone-m, ez lenne az első.
2021. márc. 16. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban arra, hogy teljesen kijelentkezett-e a tulaj a telefonból. Illetve van-e tartozás még rajta, ha részletre lett véve.

Esetleg függő-e a telefon. Bár ez lehet nem releváns.

Azután le kell csekkolni az akku állapotot. Megnézni, vannak-e külsérelmi nyomok a telefonon.

Kamerák, mikrofon(ok) működnek-e. Aztán lehet érdemes lehet az IMEI-t csekkolni az Apple oldalán.

Elengedhetetlen ehhez az, hogy személyesen bonyolítsátok le az adásvételt, és nem hátrány írni egy adásvételi-szerződést sem.

2021. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. márc. 16. 10:57
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:
Használtalmán szerintem átnézik a telefonokat, problémásat nem adhatnak el, de lehet tévedek nem vásároltam még onnan. Arra kell figyelni, hogy legyen visszaállítva, vagyis semmi nem lesz rajta, mindenből kijelentkezve. Mikor kezedbe veszed, végig mész a beállításon, beírod az apple id-t, ha nincs csinálsz, ha nem léptek ki, akkor nem fogod tudni használni a mobilt, ha végig tudsz menni a beállításokon, akkor nagybaj nem lehet. Ezután ellenőrizheted, hogy minden működik-e. A legnagyobb probléma az, hogy nem lépnek ki az icloud-ból vagy nem tudják a jelkódot, ez általában azért van, mert lopott a készülék. Ha van lehetőség, gyárilag függetlent válassz, így a volt szolgáltatónak semmi köze a telefonhoz, nem tilthatják le esetleg tartozás miatt.
2021. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

IONStore oldalán vettem használtan,mind be van vizsgálva,adnak számlát és nem mellesleg külön kérhető rá garancia pár ezer forintért.Akár 1 év is,nekem ez sokat segített a döntésben.A telefon tökéletesen működik már több mint 1 éve.

Tudom nem ez volt a kérdés :)

2021. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 16. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!