Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei nova 5T vagy Xiaomi...

Huawei nova 5T vagy Xiaomi poco x3 nfc játékra?

Figyelt kérdés

Vélemények érdekelnének leginkább a poco képfrissítése miatt, gyengébb procinál mennyit számít az a 120 Hz. Elég sok véleményt olvastam már, de így hátha kicsit célzottabban tudná valaki leírni a saját tapasztalatát.

Heti kb 4x2 órát játszok (pubg) ami miatt érdekes számomra a dolog. Kb 15-20000 forinttal drágább a nova 5t és nehéz eldönteni megéri-e ez a plusz a jobb procit 60Hz-el, vagy a rosszabb proci ellenére a 120Hz ad annyit a játékélményhez hogy jobban megéri a poco.



2021. márc. 20. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

a 120 Hz-hez 120 fps is kell, azt gondolom tudod. :D

Egyik sem kifejezetten játékra való, de én Nova 5T-t vennék.

2021. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebben az árkategóriában ezeket találtam. Pont erre irányult a kérdésem, hogy bírja-e a poco procija, nehogy olyan legyen ez a 120Hz mint a legtöbb kameránál a megapixel szám.. A játékot lehet nyomni magasabb fps-en, azzal elvileg nincs baj.
2021. márc. 20. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #1-gyessel erre a nova 5t jobb!
2021. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Én Kirin-t nem vennék játékra, nem optimalizálnak rá normálisan illetve legendásan melegednek is terhelés alatt.

732G-vel meg azért el lehet játszani szerintem.

Nem tudom mennyi a keret, de ha játékra kell lehet inkább valami ilyesmiben kéne gondolkoznod:

[link]

2021. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
A Kirin lapkák nem melegedősek, tapasztalat.
2021. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg inkább az objektív teszteknek hiszek:

[link]

Nem mellesleg nem egy csúcs-kirines telefon fordult meg nálam és egyik fő probléma a melegedés.

7nm ide vagy oda, de grafikus teljesítményben iszonyat nagy lemaradásban voltak.(mostanra meg semmi remény hogy javulnak, annyiban sajnálatos hogy 1 piaci szereplőt lelőttek, így a Qualcomm konkurencia nélkül dobhatja ki évről-évre a +5/10%-al erősebb SoC-t)

Meg mint írtam nem fognak rá optimalizálni, a fejlesztők csak a Qualcomm megoldásaival foglalkoznak.(ezért a csúcs Samsungok is kilőve itt az EU-ban)

2021. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mostani telefonomban exynos 850 van, kicsit sem melegszik. Pedig én szoktam játszani a CoD-val, és GTA San Andreas-szal.


Volt az egyik ismerősömnek kirines telefonja, neki sem melegedett annyira, viszont ő nem is játszott rajta, max tetris(komolyan).

2021. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik sem kifejezetten játékra való" - de bizony, a Poco X3-at pont arra tervezték, hivatalosan is egy olcsóbb gamer telefon! Ez az egyik oka annak, hogy ebben a kategóriában szokatlan módon 120 Hz képfrissítést kapitt, illetve ezt egészítik ki a sztereó térhangzás és a kontrollereket imitáló rezgés!

Bár valóban tény, hogy a Nova 5T-ben jóval erősebb CPU és GPU van, de azért hardveresen a Poco-nak se kottyan meg, aztán képfrissítés, és az akksija is sokkal nagyobb, jelentősen tovább bírja!

Amúgy a képfrissítés nem csupán az fps-t szolgálja, hanem azt is, hogy minden pillanatban az aktuális legfrisebb módban, a tartalom legfrisebb pillanatát jelenítse meg a kijelző!

2021. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

"Amúgy a képfrissítés nem csupán az fps-t szolgálja, hanem azt is, hogy minden pillanatban az aktuális legfrisebb módban, a tartalom legfrisebb pillanatát jelenítse meg a kijelző!"

ez így van, de ha valamelyik játékot csak 50 fps-el viszi a telefonja akkor ott van a 120hz kijelzővel, hogy törölheti vele a fenekét


"Én meg inkább az objektív teszteknek hiszek:"

volt p20 prom és mate 10 liteom is, egyik se melegedett.

bezzeg ez a bolond s10+ még közösségi média használata közben is felmegy 35°C-ig.

2021. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!