Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy lakóövezeti környéken nincs megfelelő lefedettség?

Figyelt kérdés

Szolnoktól 29 km-re egy kisvárosban. A házon belül szinte egyáltalán nem lehet telefonálni az udvaron is csak nehézkesen. Telekom és Vodafone hálózatot érjük el, egyikkel sem megy. :-( Internet végképp nem érhető el! :-(

Régen sem volt sokkal jobb, de legalább az udvaron és a házban az ablakoknál még működött. Szüleimé a ház, mi csak néha járunk le, de akkor nem lehet minket elérni mobilon és mi sem tudunk telefonálni. :-(

Van erre valamilyen megoldás? Ha bejelentem a szolgáltatóknál, tesznek egyáltalán valamit, vagy tesznek rá?



2021. márc. 24. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerezzetek be egy GSM illetve 4G erősítőt, tetőre feldobjátok és be van végezve.
2021. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Konkrét terméket ajánlanál, mert amiket én találtam a neten azok nem mobiltelefonhoz vannak, hanem kamerákhoz vagy ruoterekhez. Miként lesz ebből mobiltelefon jelerősítés a házon belül? Mármint nem wifi, hanem telefonáláshoz?
2021. márc. 25. 03:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok #1, de mondjuk szerintem valami ilyesmire gondolt:


[link]


Ez pl 3 frekvenciasávot tud, de nyilván arról fogalmam sincs hogy nálatok melyik szolgáltató milyen frekvenciasávon szolgáltat.

Van egy kinti antenna szerűség, azt kirakod, kábelen bejön, és szétszórja a jelet.


Ilyenekből van sok féle, a nagyon olcsó fajták egy frekvenciasávot tudnak (bár ki tudja az mennyire jó egyáltalán), a drágábbak többet, plusz valószínűleg jobb jelerősséget produkálnak.


Magyar boltból nem tudok ilyet, de ha találsz, rendeld meg, aztán ha nem jó max visszaküldöd elállási joggal, és kész.


Én diákmunkásként dolgoztam olyan helyen ahol szinte 0 térerő volt, és a főnököm meg hívogatott meg írt messengeren (nem szórakozásból, szükséges volt), és ahol a helyem volt, nem kaptam meg semmit, mindig mászkálni kellett hogy el tudjam érni, konkrétan ki kellett mennem az utcára minden egyes alkalommal. Akkor nagyon gondolkodtam egy ilyenen, de őszintén ennek a biztosítása nem az én feladatom lett volna, főleg ha telefonon tudunk kommunikálni csak munka közben. Plusz annyira nem zsebpénz kategória, és ki tudja mennyire működik. (Azóta covid van és novemberben első körben bezárt a hely, mert nem lehet nyitva)

2021. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!