Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Más is érezte már úgy, hogy...

Más is érezte már úgy, hogy totál nem érte meg új telefont venni?

Figyelt kérdés

Több mint 4 éves Oneplus 3T-m került leváltásra le egy Oneplus 8T-re kijelző törés miatt.


Gyakoratilag teljesen elmaradt a "katarzis" élmény, sőt bizonyos szinten visszalépésként élem meg. Ha csak sorban nézem:


Sebesség:

Nyilván gyorsabb az új. Ami azt jelenti, hogy amíg a 8T 0,5 mp alatt tölt be valamit a 3T mondjuk 1 mp alatt, de sok esetben például weblapoknál szinte minimális az eltérés. Összességében a 3T is bőven a használható szinten van, nem laggol, nem akad semmi a "szokásos" programok mint Instagram, Facebook, képszerkesztők is jól működnek.


Akku:

Akku időben közel hasonló az eredmény, igazából a nagyobb kijelző és egyebek miatt merül a 8T is. Sokan panaszkodnak fórumokon is, hogy ez a rendszer hibája és javítani kellene egy frissítéssel. De azért ez sok jót nem vetít előre.


Kinézet:

Nagyon szép a 8T is. Viszont a 3T vékony, fém háza egyszerűen olyan minőségi ami a mai napig megállja a helyét. Plusz amikor vettem rá új tokot, akkor mindenki azt kérdezte az akkor 3 éves telefonra, hogy ez új? :D


Rendszer:

A 3T-n csak 8-as Android van, de mégis ugyanúgy használom, ugyanaz a Nova launcher, ugyanazok a programok. Plusz ugyanúgy ki kell lőnöm a felesleges általam nem használt Google appokat amik csak az aksit szívják. Innentő igazából totál ugyanúgy használom a kettőt.


Kijelző, méret:

Nyilván az újabb nagyobb...de valahogy nem érzem azt, hogy ez annyival többet adna. Hiszen már a 3T is relatív nagy volt a maga 5,5" méretével. De legalább pont tudtam kezelni 1 kézzel. Az újhoz már kell a két kéz és úgy összességében az a +2,5 centi terület nem feltétlenül ad annyival több információt. Cserébe a 3T a maga idejében is bajnok volt a maga 158 g súlyával.


Kamera:

Hát ez konkrétan a legnagyobb csalódás. A régi 3T-vel nagyon jó fotókat tudtam csinálni. Jól visszaadta a valóságot. Sőt, azt mondom néha minimálisan filterezni kellett mert a lőtt fotó túl "szürke" lett. A 8T minimálisan részletesebb képeket csinál. Cserébe viszont szanaszét filterezi a fotót amivel egyszerűen teljesen távol kerül a valóságtól. Vagy csinálok egy képet állítva és fektetve, teljesen más színeket ad vizza, ilyen a régivel sem volt. A 3T-vel valahogy a szemnek kellemesebb képeket lehetett csinálni.


Összességében úgy érzem (főleg kamera terén) hogy kidobtam 200+ ezer Forintot mondhatni a semmiért.


2021. márc. 27. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Katarzist nekem sem szokott okozni egy telefon csere, de megbánni sem szoktam. 4-5 évente cserélek telefont. Utoljára iPhone SE-t váltottam 12 mini-re és itt hatalmas különbség volt. Előtte pedig egy Xperia U-t cseréltem az SE-re, az meg egy igazi megváltás volt a sok laggos év után, hogy az SE milyen folyékonyan működött.
2021. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem megváltás volt a cser. 4 éves lassú Huawei P9 Lite-ot cseréltem most le Iphone 12-re. Mindenben jobb az Iphone
2021. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha cserélek telefont, előtte rengeteg fórumot, tesztet elolvasok a választhatóakról. Nem szokott csalódás érni az újjal.
2021. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy 4 éves Lenovo k6 16gb cseréltem le egy Motorola ONE vision 128gb telefonra és mindenbe jobb mint az elődje.
2021. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Új telefont akkor érdemes venni, ha a régi már lassú, vagy vacakol, vagy nem tud futtatni valami appot, ami kell, vagy nem tud valamit, ami kellene, stb.


Amíg teljesen jó mindenre a meglevő is, addig minek cserélni? Csak hogy új legyen? Attól nem lesz katarzis.

2021. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenki másnak köszönöm.


Nyilván utánajártam mit veszek, teszteket, tapasztalatokat olvastam. Régóta szemeztem az adott telefonnal.


Sajnos ahogy most utána olvasok rengetegen panaszkodnak a kamerára és hogy konkrétan a régebbiek is jobb képeket csináltak. Nyilván nem csodát vártam, csak azt érzem, itt valami nagyon félre ment.

2021. márc. 28. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nyilván utánajártam mit veszek, teszteket, tapasztalatokat olvastam. Régóta szemeztem az adott telefonnal."

Nyilván utánajártam mit veszek, teszteket, tapasztalatokat olvastam. Régóta szemeztem az adott telefonnal.


"Sajnos ahogy most utána olvasok rengetegen panaszkodnak a kamerára és hogy konkrétan a régebbiek is jobb képeket csináltak"

Azért itt van némi ellentmondás.

Ha nem tetszik, próbáld eladni és vegyél másikat. Persze, némileg ráfizetsz, de az lesz a tanulópénz, hogy még jobban utána járj a következő telefonodnak.

2021. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem volt katartikus élményben részed, hiszen miért lett volna? Egy napi használati tárgyadat lecserélted egy hasonló mindennapi használati tárgyra, ami csupán abban különbözik az előzőtől, hogy ugyanazt a relatív teljesítményt nyújtja, mint az elődje pár évvel. (Relatív teljesítmény alatt értsd az adott kor elávárásaihoz viszonyított teljesítményt.) Itt nincs, ami katarzist okozzon.

Hogy a töltési idő 0,5 vagy 1 másodperc, az igazából irreleváns. Még ha egy nap 30 alkalmazást indítasz, ez akkor is csupán 15 másodperc különbség napi szinten. Ráadásul mindez el van aprózva, és egy nem gyakori művelethez kapcsolódik. Ilyen esetekben egy adott időtartam alatt már nincs értelme a különbségeket sasolni, hiszen azok kisebbek annál, mint amit az ember szignifikánsnak érezne. Persze, szokás ilyesmikkel felvágni, de felvágáson kívül nincs értelme az ilyen összehasonlításoknak. Olyan ez, mint számítógépeknél amikor "ismerőseim" azzal hencegnek, hogy ők mennyire menők, mert mióta SSD-vel használják a Windows 10-et, azóta 28 másodperc alatt bebootol a gépük. Én meg csak megvonom a vállaimat, mert rohadtul nem izgat, hogy a Linuxom, ami alatt a 4 TB-os vinyó került annyiba, mint nekik a 256-os SSD, 1 perc alatt bootol... nem éri el a különbség az ingerküszöböt. Bekapcsolom a gépet, leülök, kényelmesen elhelyezkedek, és már el is indult. Hasonló a helyzet azzal, hogy most 0,5 vagy 1 mp az alkalmazásindítás ideje. Tök mindegy, mert odakoppintasz, mire elveszed az ujjadat, és kényelmesen marokra fogod a telót, addig több, mint 1 másodperc eltelik.

Az internet meg nem lesz gyorsabb attól, hogy a telefonod nagyobb teljesítményű, mivel az idő nagy részét a hálózati adatforgalom teszi ki. (Beleértve olyan apróságokat, mint pl. a DNS-szerver elérése, vagy a szerver válaszideje.)

A jelenlegi, hétköznapi áron elérhető technika mellett pedig ne várj egy pár köbcentiméter űrtartalmú akkutól csodát úgy, hogy az egyre nagyobb teljesítményű hardvereknek egyre nagyobb a fogyasztásuk.

A kinézet meg teljesen szubjektív dolog. Láttad, hogy mit veszel, szóval ez ilyen szempontból nem érv. A telefontokos dolog meg pláne nem. Nem sok köze van a telefon keretének ahhoz, hogy egy tokban hogy néz ki.

Az operációs rendszer terén se reméld, hogy pár év alatt forradalmi újdonságokat fognak bevezetni! Mert egyszerűen már elérte az operációs rendszerek technikai színvonala azt a szintet, ahol már belassul a fejlődés. Eleinte, amikor még szinte csak kísérleti fázisban volt a rendszer, persze, hogy hatalmas különbségek voltak az egyes verziók között. Aztán amikor már mindent, ami elvárható, megvalósítottak, már nem lesznek olyan markáns különbségek az egyes verziók között. (Ez más rendszereknél is így van, nézd meg a Windowst: hatalmas különbségek voltak mondjuk a 2-es és 3-as verziók között, és még nagyobb különbségek voltak a 3-as verziók és a 9x között. Most meg? 9 éve jelent meg a Win8, amiben a legnagyobb "újítás" a Start menü kiiktatása, meg a design lebutítása volt. 6 éve jelent meg a Win10, ami kapott némi plusz "telemetriát", meg tovább butították a designt, és oké, pozitívum, hogy 20 év után sikerült nagyjából normálisan megcsinálni a Windows update-et, meg integráltak egy alapszintű képernyőfelvevőt. De ennyi. Sőt, már jó előre lefedték magukat azzal, hogy nem lesznek újabb verziók, mert "folyamatosan frissítik" a terméket. Jah. Már nem tudnának mit újítani, azért nem lesznek újabb verziók.)

Az, hogy mekkora a kijelző, szintén olyan dolog, amit tudtál előre, mielőttmegvetted. Ha neked nem kényelmes a nagyobb, akkor egyszerűen nem kellett volna akkorát venned.


"kidobtam 200+ ezer Forintot mondhatni a semmiért."

Francokat.

Azért adtál ki ennyit, hogy tudjál telefonozni, mert egy törött képernyőjű telefonnal nem tudtál volna.

2021. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!