Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kezdjek a hires:elfogyott...

Mit kezdjek a hires:elfogyott a tárhellyel?

Figyelt kérdés
Már konkrétan kitöröltem a fél életemet és vagy(kb 600 kép 50 video)5 appot.Miutan letoroltem ezeket lecsekkoltam h mennyit sikerült törölni (kb osszesen 1,1GB) mar agycsunyat kapok eskuszom

#kép #videó #tárhely #Elfogyottatarhely
2021. ápr. 2. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fájlkezelőben nézz rá a nagy fájlokra. Ha van zene a telódon, lehet az foglal sok helyet. Én is küzdök folyton, úgyhogy már gépre mentek mindent időnként, és akkor nyugodtan törlök, ha bejön a "veszélyesen kevés a hely".
2021. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Vagy nagyobb memória kártya kéne.
2021. ápr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A videókat nem rakta a lomtárba (telefonon is van), mert akkor lényegèben nem törölte, hanem áthelyezte. 50videó és 600kép kizárt, hogy 1 giga legyen.
2021. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
81%

Nálam akkor szokott ilyeneket kiírni, amikor túl sok mindent pakolt a cache-be. A beállításokban a tárhelynél van olyan, hogy "gyorsítótár törlése" - na ez kell ilyenkor. Meglepő, mekkora helyet képes felszabadítani...

Ha nincs ilyen opció (telefontól függ), akkor általában van valami gyárioptimalizáló app, azzal érdemes. Ha ez sincs, akkor az SD Maid appot érdemes futtatni, az törli a felesleges dolgokat (egyéb "tisztító", "gyorsító" appokat nem ajánlok, sok esetben több kárt csinálnak, mint hasznot)

2021. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Képek és videók átrakása SD kártyára. Belső tárhelyen csak az alkalmazások és azok adatai maradnak.


Tárhely kezelővel átnézni, hogy mi foglalja a helyet

2021. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok,megint...hogy letöltsek valamit ahhoz le kell töröljek valamit...ez eddig oké,letörlök annyi dolgot amennyi hely kell ahhoz h letelepítse de ez így nem jó neki mert még egyszer kidobja azt h töröljek le dolgokat mert neki nincs elég helye/falnak megyek esküszöm/
2021. ápr. 3. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl 300 mega a telepítő, de az alkalmazás foglalhat többet is
2021. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 jól írja. Sőt, a például 300MB -os apk letöltéséhez kell 300MB ideiglenes tárhelyként a telepítés előtt, utána a telepítés közben még egyszer ugyanennyi, majd az alkalmazás adatainak még egy kevés (alkalmazás függő) és a letöltött ideiglenes apk -ot csak a sikeres telepítés és konfiguráció után törli...


Tehát egy 300MB -os alkalmazás telepítéséhez talán 700-800MB is szükséges...


(Én általában 3 -mal szorzok, úgy még egyszer sem volt olyan, hogy nem volt elég a hely még kis tárhelyű mobil esetén sem az alkalmazás telepítéséhez.)


Szerencsére én ilyennel nem küzdök jelenleg (megfontoltan választottam a jelenlegi mobilom), de pár ismerősöm eszközén ez a tárhely hiány megvan mai napig.

2021. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a megoldás (készülék csere nélkül) a gyorsítótár törlése (amit #4 is írt) illetve a mozgatható tartalmak áthelyezése például SD kártyára (ezt #5 is írta). Ha a készülék menüjében nincs opció a gyorsítótár törlésére, akkor (amíg nem tudsz plusz alkalmazás számára elég helyet csinálni) csak az a megoldás, hogy amit lehet átraksz belső tárhelyről például kártyára, vagy törölsz dolgokat, illetve alkalmazás kezelőben minden alkalmazás gyorsítótárát egyenként törlöd. Ha már van elég hely egy plusz alkalmazás számára, akkor én is az "SD Maid" alkalmazást javaslom (ahogy #4 is), ami az alkalmazások által letöltött reklámokat is tudja törölni, amivel jelentős mennyiségű felesleges adattól lehet megszabadulni.


A későbbiekre vonatkozóan egy reklámszűrő jó lehet (pl a routerben beállítva az egyik legjobb DNS alapú reklámszűrőt, az AdGuard -ot). Illetve a következő készülék kiválasztásakor érdemes figyelembe venni a tárhely igényeket...

2021. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok


#8

Ezt így nem tudtam, jó látni így kicsit konkrétabban levezetve.

Én nem nagyon szoktam bajban lenni a tárral, amiatt nem is tudtam ezeket.

Amik fontos dolgok azokat úgy is lementem, hogy ne a telefonon legyen. Akár felhőtárhely vagy dvd. Akkor azokat ha nem feltétlenül kellenek törlöm is. Mert tényleg úgy se fogom visszanézzni napjában 50szer, hogy tényleg keljenek. Így általában pl 16-20 giga tár is bőven elég sd kártya nélkül is. Ha meg kellene azok a fontosabb adatok úgy is ott vannak kéznél.

2021. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!