Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melegvízes fürdés közbeni...

Melegvízes fürdés közbeni telefonnyomkodástól tönkremehetnek a mobilok?

Figyelt kérdés

Zsinórban a 3. Telefonm megy ugyan úgy tönkre.

Eosször egy xiaomi, majd egy samsung a70, most pedig egy a71...

Mind ugyan úgy... fürödtem, nyomkodtam közben, majd kimentem a szabadba és késsz... többet nem lehet életet lehelni beléjük... mi lehet ez?



2021. ápr. 8. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ha a szigetelés nem tökéletes, akkor a pára bizony beszivároghat, bent lecsapódik, aztán annyi volt.

De azt nem teljesen értem, hogy ha már 2 telefonod tönkrement így, akkor miért vitted be a harmadikat is?

2021. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Van rá esély, a meleg levegő szépen lecsapódik benne, és aztán rövidzárlatot okoz. Ha sokszor szereted a fürdőszobában nyomkodni, érdemes valamilyen szinten vízálló telefonban gondolkodni. Xiaomi-nál is vannak már relatíve jó áron vízálló telefonok.
2021. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tönkre bizony.

Mondjuk ez elmélet, az enyém már esett bele a kutya vizébe, fürdőkádba, levesbe, meg mosogatáskor is sokszor kap vizet, napi 2x leejtem, de még mindig működik és nem értem, szóval gyakorlatban attól függ. 😅

2021. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran használom a telóm vízes környezetben. Szánd rá a plusz pénzt, és vegyél vízálló telefont, ha hasonló igényeid vannak. Én pont ezért veszek mindig a Galaxy zászlóshajó sorozatából régebbi vagy olcsóbb, de új darabokat, a vízállóság miatt. Most például egy S20FE-m van. Előtte S7-em volt, mindkettő deklaráltan vízálló telefon.


Három normál teló árából valószínű bőven kijön, szóval megéri...

2021. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Fürdőszoba általában meleg párás hely, fürdőkád környéke főleg. Ha hirtelen kikerül jóval hűvösebb helyre a pára belül pillanatok alatt lecsapódik az elektronikában és csinálja is a rövid zárlatot ezért döglik meg a telefonod. De ez kb minden létező elektromos eszközre igaz ami nem vízálló.

Meg persze ha alapból egy meleg helyiségben vagy akár egy jól befűtött szobában és úgy kerül ki a telefonod hirtelen hidegebb helyre akkor is megeshet ugyan ez a hiba.

2021. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki még fürdés közben is a telefont nyomkodja az idióta...
2021. ápr. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolso... nem furdes kozben is... hanem csak furdes kozben...

3gyerek mellett nem nagyon van idom delutan.

2021. ápr. 9. 06:44
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Anyám borogass...
2021. ápr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan azt előttem is írták, párás környezetben tönkremegy az elektronika. Jobb esetben csak "meghülyül" a telefon és nem tudod normálisan használni (kisebb időtartamú kitettség esetén), hosszabb idő esetén pedig teljesen beadja a kulcsot.


Érdekesség képpen azt tenném még hozzá, hogy a Samsung eszközei kimondattan érzékenyek a párás környezetre a vízálló modellek kivételével, legnagyobb esélyed pedig Huawei, Sony, és BlackBerry készülékkel (igen, az utóbbi kettő már megszűnt sajnos mobiltelefongyártás körében ténykedni) van arra, hogy megőrizze az állapotát.


Ha mindenképpen fürdés közben akarsz telefont használni, be kell ruháznod egy megfelelően szigetelt ("vízálló") készülékre.

2021. ápr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!