Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom egy nokia 230...

Hogyan tudom egy nokia 230 telefonból (belső memória) ki menteni a telefon számokat pc-re?

Figyelt kérdés

A telefon bele esett a vízbe ott volt kb. 10 percig mire meg lett.

Van a telefon belső memóriájába kb... 130 tel szám amit le szeretnék menteni. Köszönöm.



2021. ápr. 14. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon sehogy.

Akkumulátort vedd ki, szervizbe el kell vinni, ott kiszárítják szakszerűen, aztán vagy működik vagy nem.

(Valószínűleg nem.)

2021. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az akkumulátort az már akkor ki vettem amikor meg lett a telefon azóta az már ki száradt szerintem.

Miért nem tudom otthon meg csinálni?

A szervízben is valamilyen programot használnak erre. Vagy nem?

2021. ápr. 14. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:

"azóta az már ki száradt szerintem."

Nem.


"Miért nem tudom otthon meg csinálni?"

Mert tele van a telefon vízzel.

2021. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha várok vele 4-5 napot?

Milyen program kell hozzá?

2021. ápr. 14. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha várok vele 4-5 napot?"

Korrodálódni fog a telefon belseje...


"Milyen program kell hozzá?"

Nokia PC Suite.

2021. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én azt javaslom, hogy rakd be a telefont egy tál rizsbe egy jó hétre, és majd ha az kiszáradt, akkor próbáld meg bekapcsolni, és ha sikerül, akkor másold rá egy SIM kártyára a telefonszámokat, és onnantól már a SIM kártyáról át tudod helyezni őket egy másik telefonra.

2021. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
érdemes lenne leszokni erről a rizses hülyeségről, a telefon belsejéből hogy fogja kiszívni a nedvességet?
2021. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tedd valami melegebb helyre, hogy kiszáradjon. De hogyha kábellel sem fogja érzékelni a PC-d akkor valószínűleg tönkre ment a belső memória. Akkor a teló szervizes se tudja megcsinálni. Nekem is volt már ilyen, tudom, hogy milyen kellemetlen helyzet.

Viszont PC szervizekben szoktak árulni olyan szolgáltatást, hogy sérült merevlemezről nyernek ki adatokat, meg kéne valahol kérdezned. De ez sem biztos, hogy sikerül, de ha igen akkor is 10-20k ft.

2021. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 6-os válaszadó meg vegye be a gyógyszereit!

2021. ápr. 14. 13:35
 10/10 Hintalow ***** válasza:

A rizses módszer pedig tényleg működik, bár nem hatékony. Én mindig elteszem a termékek mellé adott kis zacskós szilikongolyókat, amik pont a nedvesedést hivatottak megszüntetni a csomagolásban, már több maroknyi van. Ezekkel már simán szárítottam ki budiba esett telefont, utána még évekig használtam.

De ha sokat volt víz alatt, és esetleg már be sem kapcsol, akkor az már jó eséllyel házi körülmények között menthetetlen, esetleg szervízekben tudnak vele mit kezdeni, de azért ez nem egy rutinművelet, főleg ha mondjuk az amúgy mainboardra forrasztott memória donorba pakolásával lenne csak megoldható.

2021. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!