Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit adsz ki max., amikor...

Mennyit adsz ki max., amikor telefont veszel saját pénzből? Hol húzod meg a határt?

Figyelt kérdés

Van, aki elvan a 30 ezres telefonnal is, más elmegy 100 ezerig is, de van, aki többszáz ezres telefont vesz.


Neked hol a határ, amikor telefont veszel, hogy azon túl már nem mész árban, és miért pont ott?



2021. ápr. 15. 21:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

En bele koltok szazezreket is sajnos.

De en vigyazok ra, es egy jo par evig hasznalom itt most nem 2-3, ra gondolok.

2021. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"A tinik szülei. "


Gondolom azért nem minden szülő tudja ezt megengedni, és felteszem ez aztán státuszszimbólumként is működik az iskolában, hogy akinek 50 ezres telefonja van csak, az egy lúzer, nem menő.

2021. ápr. 15. 22:36
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
Régebben mi is mindig kb 50 ezerért vettünk telefont a férjemmel, de 1-1,5 év után elkezdett lassulni, lefagyni. Egyik ismerősöm iphonos és rábeszélt minket. Akkor (2éve) kicsit fájt a 150-160 ezres telefon, de azóta nincs semmi gond. Nem beszélünk lefagyásról, lassulásról, mert nincs. Egyszerűen semmi probléma nincs. Ha azt nézzük hogy 1,5 évente új telefont kellett vennünk akkor ezt 3-4 évig használom, utána odaadom anyukámnak, akkor megérte.
2021. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
13: ha korábban jó volt, akkor a menüből egy gyári állapot visszaállítás valószínű segített volna, mert akkor visszaáll a vásárláskori állapotra, törölve minden felgyülemlett szemetet. Előtte persze le kell menteni a rajta levő dolgokat.
2021. ápr. 15. 22:40
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Most egy iPhone XR-em van, júniusban lesz két éves. Ezelőtt sosem volt ilyen drága telefonom, erre viszont már a megjelenés másnapján mondtam, hogy ilyen kell. 215 ezerért vettem, egyáltalán nem bántam meg, még csak különösen soknak sem tartom, mert összesen 5 évre tervezek vele.
2021. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban 50-60 ezer körül, a legjobb ár- érték alapú telefont választom. Szigorú határt nem szabok ki, ha van egy jobb, mondjuk 63 ezerért, akkor azt választom.
2021. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%

"Van, aki elvan a 30 ezres telefonnal is, más elmegy 100 ezerig is, de van, aki többszáz ezres telefont vesz."

Igényfüggő, ha valaki hosszabb távra tervez egy 30 ezres nem jó választás.

Már tudom egyik telefonnal sem lehet 10 évre tervezni de azért egy csúcskategóriás telefon lazán elmegy 3-4 vet is, konstanst felhasználói élmény nyújtva .

A felhasználói élmény(sokkal gyorsabb működés), jelentősen jobb anyaghasználat, jobb kamera, hosszú support, extra igények ami miatt megéri még a felárat egy telefon. Amúgy csak nálunk számít sok pénznek egy 300 ezres telefon, külföldön lazán megveszik előfizetésre a legdrágább iPhone-kat is. Ezért nem releváns a magyar fizetések vs telefon árak, mert nem hozzánk vannak igazítva(ráadásul nálunk a legdrágábbak).


"Neked hol a határ, amikor telefont veszel, hogy azon túl már nem mész árban, és miért pont ott?"

170 ezer az a határ amit most hajlandó vagyok fizetni, idén váltok nyár végén - ősszel, legutóbb 3 éve vettem 1 éve kijött de új csúcsgépet és belegondolva jobban megérte mint egy olcsóbb darab.(az iPhone-kon kívül nem látok korabeli telefont ami eddig kihúzta volna)

UFS tárhely, 4GB RAM, bővíthetőség, csúcskamera, 8+ SoT stb. ezt egy 40 ezres Xiaomi nem nyújtotta akkor sőt manapság egy 100 ezres sem ha minden paramétert beleveszünk és 3 éve vettem telefont, az infláció végett egyre drágábbak a csúcstelok és hiába jöttek le bizonyos "fícsörök" a középkategóriába még mindig iszonyat elmaradnak a csúcskategóriától kamerában, de leginkább szoftveres supportban. A kezemen meg tudom számolni hány gyártó ad 1 évnél többet egy 100k körüli telefonra...

Nagyjából ezzel el is mondtam én miért döntök drágább telefonok mellett, a következő már lehet 200k körül lesz de igazából számomra nem az számít mennyiért hanem hogy az igényeimnek megfelelő legyen de persze ne 300K-ért mert annyit meg nem tudok megfizetni.(külföldön nyilván nem lenne probléma)

2021. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
#9 Arra nem gondolsz, hogy vannak emberek, akiknek tényleg van erre pénze? Mert mondjuk huzamosabb ideje dolgoznak jól fizető munkahelyen, és megengedhetik maguknak.
2021. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes akik 100k fölötti árakat írták nem lettek nagyon felpontozva🤔😅😂🤣!

Amugy a kérdésre válaszolva nálam kb 180k a határ, mert 1.tapasztaltam már 50k-s telefonokat és nekem nem elég! 2.Én egy telefont általában min 4 évig használok!

2021. ápr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
80000ft a határ most ,az előző telefonom ,35000 kategória volt ,4 évig bírta.
2021. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!