Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit adsz ki max., amikor...

Mennyit adsz ki max., amikor telefont veszel saját pénzből? Hol húzod meg a határt?

Figyelt kérdés

Van, aki elvan a 30 ezres telefonnal is, más elmegy 100 ezerig is, de van, aki többszáz ezres telefont vesz.


Neked hol a határ, amikor telefont veszel, hogy azon túl már nem mész árban, és miért pont ott?



2021. ápr. 15. 21:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
150-280 kozott
2021. ápr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

"Érdekes akik 100k fölötti árakat írták nem lettek nagyon felpontozva"


Én nem pontoztam le senkit, de aki drágát vesz az írja is le hozzád hasonlóan, hogy miért a drágát választotta.

2021. ápr. 16. 07:17
 23/28 A kérdező kommentje:

"azért egy csúcskategóriás telefon lazán elmegy 3-4 évet is"


Ilyen alapon lehet mondani, hogy ha az ember csak azért vesz egy drága telefont, hogy 3-4 évet elmenjen, akkor vehet harmadannyiba kerülőt is, ha van megfelelő, és akkor évente vehet újat ebben az kategóriában az aktuális kínálatból, amiben benne vannak az új fejlesztések, új szoftver, stb.

2021. ápr. 16. 07:21
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
“de aki drágát vesz az írja is le hozzád hasonlóan, hogy miért a drágát választotta.” én meg is indokoltam
2021. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 100 ezer, három okos telefonom volt idáig, 95,85 és 95 ezer forintért vettem őket + kb 5 ezer a memória kártya és tok-fólia.


Magyarországon vettem, magyar webshopból, de 15 ezret is spórolhattam volna ha külföldről rendelek...erre jobban figyelek a jövőben.

Vagy ki lehet fogni még használt, de garanciás telefonokat.


Azért húzom meg itt a határt, mert minimális igényeim vannak okostelefon téren.


Amíg a alsó-középkategória tudja ezt 100 ezer alatt, addig nem akarok többet költeni.

2021. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
74%

"amiben benne vannak az új fejlesztések, új szoftver, stb."

Aztán mégis egy iPhone 7-8 felmossa kamerában a padlót, meg újabb szoftver van rajtuk mint az újonnan kijött telefonokon ezért is tárgytalan.

A legújabb fejlesztést sosem fogják új telefonba beletenni, és előfordulhat(és jellemző)hogy még a 3-4 éves csúcstelókhoz képest is lemaradásban van.

De mondj egy mai telot ami akár egy P20 Pro-val felveszi a telefont?

Csúcskamera, prémium anyaghasználat, a középkategóriánál sokkal jobb grafikus teljesítmény(ezen spórolnak általában), 6GB RAM és 128GB UFS tárhely(bár az utóbbi szerencsére kezd etalon lenni 60 ezer felett).

Mindezt úgy hogy azért megkapja 2-3 évig a friss szoftver, a Samsungon kívül senki sem vállal normálisan ennyi időt középkategóriás telefonra. Az Android One-t sem véletlenül lőtték le, nem érte meg anyagilag a gyártóknak foglalkoznia vele.

"Én nem pontoztam le senkit, de aki drágát vesz az írja is le hozzád hasonlóan, hogy miért a drágát választotta."

Én is megtettem, de ezt fel lehet tenni minden egyes drága, a kényelmet, a modern dolgokat, a fejlesztéseket meg kell fizetni és ez örök törvény.

Arról nem is beszélve hogy sokkal kíméletesebb 3-4 évente telót venni mint évente kidobálni, azért felesleges ne termeljük hulladékot sem.(ez szólna a kedves gyártóknak is akik képtelen supportot vállalni a telefonra)

2021. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%
Ugyan még nincs saját keresetem, és eddig nem én vettem a telefonjaimat, de én egy 100-asnál többet nem adnék érte.
2021. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

65 ezer körül volt az enyém 3 éve. Majdnem a full havi fizum pont, de az előzőhöz már nem volt aksi és muszáj volt lecserélni.

Alapnak mondható, normális telefonokból csak 25-30 ezerért voltak fent mindenhol. Azt mondtam, hogy ennyit nem adok egy semmi telóért, úgyhogy megvettem egy Xiaomit, amit legjobbnak mondtak ebben az árban.

2023. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!