Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ujjlenyomat-olvasó idővel...

Ujjlenyomat-olvasó idővel másnál is egyre nehezebben ismeri fel ujjunkat?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra is kíváncsi lennék, illetve ha vki szaxerű tényeket is tudna erről, az is érdekes.

Ilyenkor az van, h lassan megváltozik ujjlenyomatunk? Vagy elhasználódik a leolvasó? (Előbbi esetben megoldást jelentene újra betanítani az olvasót megúj(j:D)ult ujjunkra.)

Eleinte főleg fürdés, mosogatás, takarítás után volt ez, gondoltam, megszívta magát a bőröm. Újabban már alig akar engedelmeskedni az ujjlenyomatomnak. Kb másfél éves a teló (Nokia 6.1), tehát már nem számít újnak, de egész újszerű állapotú, akkor újonnan lett beállítva ez az ujjlenyomatom.


2021. ápr. 20. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Időnként töröld és vedd fel újra az ujjlenyomatod.

Én a hatásosságán úgy fejlesztettem, hogy a hüvelyk ujjam 3x vettem fel. Azt használom a leggyakrabban, és így vagy egyik, vagy másik mintával egyezteti, mikor hogy sikerül, de korrektül működik.

Ja, akár betaníthatsz fürdés utáni ujjlenyomatot is a meglévő mellé, ha ilyenkor a bőrőd másként viselkedik. Semmi sem tiltja hogy ugyanarról az ujjadról több mintát rögzíts.

Konkrétan nekem csak 2 ujjam van rögzítve. Az egyik hüvelykujjas és mutatóujjas külön a kocsiban való használatra van felvéve, mert ott a tartóban vízszintesen áll a teló.

2021. ápr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább olyan ujjat szoktak beállítani,amit a legkevésbé teszel ki a munka,vagy a hétköznapok során,kosznak,vagy sérülésnek..

A hüvelyk-új és a mutató új a leginkább kitett testrész..

2021. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Vizes ujjat eleve nehezebben ismeri fel, meg, ha maszatos, zsíros az olvasó az is befolyásolja és akkor nem volt szó az ujjad állapotáról.
2021. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanolyan jól felismeri, mint kezdetben, pedig már 3,5 éves a telefonom.
2021. ápr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű ujjlenyomat-olvasós telefonnál nem tapasztaltam ezt, viszont beépített ujjlenyomat-olvasós készüléknél egyre többször.
2021. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ezexerint mutatóujj gyorsan elavul;), mostanában sztem sűrű kézfertőtlenítés miatt is lehet más.

(mármint nem a politika, hanem a felületi struktúra ;D)

Az extra ázottujj-mintarögzítés jó ötlet;)

2021. ápr. 20. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi baja. Még az olajos ujjamat is felismerte, igaz csak második próbálkozásra.

Állítsd be a lábbujjadat mintának :DDDD

2021. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7:-DDD

Valószeg sikerült megoldani a problémát:)

1. egész nap direkt mellőztem az alkoholos kézfertőtlenítőt (annyira szárít, hogy utóbb néha már egy összetapadt kifliszacskót is képtelen voltam szétnyitni a boltban)

2. nem ruhával, hanem a kijelzőhöz használt mikroszálas törlőkendővel töröltem át, jó alaposan

- és pöcc-röff felismeri a régi minta alapján az ujjamat, tucatnyiszor is elsőre!

Egyébként a két mutatóujjam van beállítva, lehet, beállítanék még mást is, de félő, végül véletlenül is odaér vmely ujjam a tízből, és akaratlanul is be fog kapcsolni.

2021. ápr. 20. 16:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Annyit utólag előzőekhez, hogy amíg adott ujjmintám nincs törölve, addig ugyanazt az ujjamat nem is engedi még 1x felvenni, még hosszas mosogatás utáni állapotban sem. Kiírja, hogy másik ujjamat állítsam be. :-)
2021. máj. 23. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!