Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan helyes, kíméletes...

Hogyan helyes, kíméletes telefont tölteni?

Figyelt kérdés

Ilyenekre lennék kíváncsi, hogy hány %-on tegyem be tölteni, káros-e az akksira nézve, ha töltés közben használom, illetve ártalmas-e éjszaka tölteni (8-9 órán át). Van-e bármilyen hatása, ha havi párszor külső akksival töltöm?

Egy Huawei p smart 2019-es változatról lenne szó. Illetve ha valakinek van hasonló telefonja, mik a tapasztalatai, véleménye róla? Előre is köszönöm.


2021. ápr. 20. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Azt olvastam, nem jó, ha egész éjszakán át töltöd, vagy egyáltalán hagyod 100%-ra töltődni, nem veszed le azonnal a töltőről, ha feltöltődött. Túlságosan lemeríteni szintén nem ajánlott. Jó, ha már 50% felett töltőre teszed, de hetente, kéthetente érdemes hagyni, hogy 40% alá merüljön.

Én általában 50% körül felrakom tölteni, és 95-99% között leveszem a töltőről. 90% felett egyébként már nagyon lassan tölt, tehát az elektronika is gátolja, hogy a töltés végén túl erős áram löket érje a készüléket.

Nekem nagyon bevált ez a módszer, mert a közel 4 éves telefonom még mindig kibírja egy teljes napig egy töltéssel, hacsak nem játszom vele túl sokat.

2021. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Töltsd, ahogy jól esik. Mire tönkremegy az akksi, már új telód lesz.
2021. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mai telefonokban már rég megfelelően vezérli a töltőáramkör a töltést, nem tudod se full töltésbe, se mélykisülésbe vinni.

Amikor azt látod kiírva, hogy 100% vagy 0%, az nem a teljes elektronikai kapacitásra vonatkozik, hanem a biztonságos tartományra. Ezért tök felesleges azon feszülni, hogy 95-nél lekapjad a töltőről.

2021. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően teljesen mindegy hogyan töltöd és hogyan meríted, ha úgy van, merítheted 20% alá, vagy felteheted akár 60%-nál is tölteni. Használhatod töltés közben is, a melegedéstől nem kell megijedned, normális.

Én egy dologra szoktam figyelni, ezt nevezhetjük a saját hülyeségemnek is, ritkán töltöm 100%-ra, 90%-nál le szoktam venni (jelez egy alkalmazás). Feltehetően ér valamit, mondhatni tökéletes állapotban van az előző, két éves telefonom akkuja. A mostani Xiaomi-t is így töltöm, gyorstöltővel, utóbbitól sem ilyedek meg.

Előtte a telefonjaimat 100%-ra töltöttem, egy esetben vélhetően gyári hiba is belszólt, de ebben az időben volt több telefonnal akkura visszavezethető hibám.

2021. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira felesleges ezen rugózni.
2021. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!