Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges hogy letiltották a...

Lehetséges hogy letiltották a mobilomat a wifiről? Másról fel tudok kapcsolódni de a telefonomon már nem, helyes jelszóval se. Hogy lehetne feloldani?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy MAC cím szűrés kapcsoltak be.

megkéred azt aki letiltott, hogy oldja fel.

2020. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi alapján szűrhetett le?
2020. febr. 13. 16:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szinte minden wifi hozzáférésési pont eszközön be lehet állítani MAC címek szűrését. (Lásd: MAC filtering)


De az is lehet, hogy a telefonod rendszerchipjébe csak 2,4 Ghz-es wifi modem van építve, és a wifi hozzáférési pont most már nem sugároz 2,4 Gh-en, csak 5 Gh-en (akár úgy hogy a hozzáférési pontot átprogramozták, vagy úgy is hogy az eszközét lecserelték).

2020. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak annyi, hogy nézik logban, hogy melyik eszköz csinált túl nagy adatforgalmat.
2020. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a wifi-jére kapcsolódnál rá? Mert a jelek szerint akkor nem te vagy snnak a net előfizetésnek a tulajdonosa.
2020. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mi alapján szűrhetett le?"


az én routerem mutatja, hogy milyen eszközök csatlakoztak hozzá és a mac címet is mutatja - gondolom sok más touter meg tudja a listát mutatni...... még a 15 évvvel ezelőtti gagyi routerem is tudta.

simán be tudom állítani, hogy mit engedjen csatlakozni és mit ne.

2020. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Munkahelyihez csatlakoztam. Nem mindent értek de ment a zöld mindnekinek :D
2020. febr. 13. 16:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is a MAC címalapján korlátoztam le itthon a netet. Szépen mutatta a router a rácsatlakozott eszközöket, és még azt is be tudtam állítani, hogy csak egy bizonyos időszakban tudjon netezni a család. 😉
2020. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De miért korlátozhatták le pont az enyémet? :D szoktam netezni de nem annyira durván sokat :D nem értem egyszerűen.
2020. febr. 13. 17:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Munkahely. Munka-hely, azaz nem akarják hogy te az ő netjükön az ő általuk fizetett időben netezz. Elvégre nem ezért alkalmaztak, hanem azért hogy dolgozz.
2020. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!