Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme a drága telefonnak?

Mi értelme a drága telefonnak?

Figyelt kérdés

sziasztok, van egy furcsa kérdésem hogy ki mit gondol erről,

vettem pár napja egy iphone 12 pro max ot, de mi értelme? akkumlátorhoz van kötve, ha lemerül akkor utána már csak akkor lehet megint használni ha fel van töltve, mi értelme egyáltalán ennek?

Tudom fura a kérdés , de egyáltalán mi értelme a telefonnak? Csak a telefonra fókuszál az ember amikor ott van a természet, az élet, nemtudom hogy megfogalmazni azt amire kíváncsi vagyok, mert manapság azon gondolkozok mi értelme a közösségi oldalaknak is? Az ember olyan mint egy profil, az ember nem is ember. nemtudom hogy mi értelme ennek,

A lényeg hogy ti mit gondoltok?

én 25éves vagyok van egy gyönyörű kislányom, nem vagyok bolond vagy ilyesmi,

csak büntudatom van hogy megvettem ezt a telefont, nemszoktam ilyen drágán telefont venni, de már a párom könyörgött hogy vegyem meg.

De folyamat azon jár az agyam hogy ennek az árából mi mást vehettem volna, nemtudom, volt e értelme egyáltalán, vagy ti mit gondoltok hogy van e értelme a drága telefonoknak?

én csevegésre használom a telefont, néha videózgatok, ennyi.

Ha lehet ne oltogassatok a kérdés alatt :) köszi



2021. ápr. 28. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
A hozzád hasonló befolyásolható balekok miatt árazzák túl, mert úgyis megveszik. Az, hogy 25 évesen össze hoztál egy gyereket az nem teljesítmény. Telefon mindenkinek kell aki dolgozik, de ezzel lehet újat mondtam. De ez van.
2021. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg nem sok gyakorlati haszna van ha az ember például egy iPhone 12 helyett egy 12 pro-t vesz, aki tényleg csak internetezik, chatel

De nem is nagyon lehet kellő mértékben kihasználni


Fogyasztó védelmi szabályok értelmében van 15 napos elállási jofod :D


Szerintem ne gondolkodj mindig ezen, foglalkozz a lányoddal, kiránduljatok, játsszatok és párszor fotózd is le őt, had legyen emlék


Napjainkban az átlag embernek nincs értelme a gyártók legdrágább telefonjaira beruházni szerintem

2021. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1-es köszi a választ, ráéreztél a lényegre :) csak hogy tudd dolgozok, másképp hogy fizetnék ki 397.000et egy telefonra? de ez már nem ide való téma, igen összehoztam egy gyereket, bár én nem így fogalmaznám meg.

A lényeg hogy attól mert 25, vagyok, hidd el olyan élete van a kislányomnak hogy más 30évesen se tudna ilyet megadni a sajátjának. szóval nem a kor a lényeg, hanem az érettség és a megfelelő anyagi háttér, nekem fix munkám van tökéletes fizetéssel és egy saját házam, 25évesen, szóval mielőtt kiragadsz a kérdésből valamit amibe beletudsz kötni akkor előtte kérdezz, ahogy énis tettem.

Ja és azt kihagytam hogy iphone 4s ről cseréltem le.


#2-es válaszoló, igen persze ezekbe a jó időkbe nincs olyan nap hogy ne mennénk valamerre, a kérdésem nem arrafele szól hogy hogy kellene élnem, hanem hogy mi értelme van az ilyen drága telefonnak? de néha még én magam se tudom hogy minek mi értelme van. aztán van hogy ezen gondolkozok alvás előtt vagy 30percig :D érdekes gondolkodásaim vannak az egy biztos :)

2021. ápr. 28. 18:07
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

"akkumlátorhoz van kötve, ha lemerül akkor utána már csak akkor lehet megint használni ha fel van töltve, mi értelme egyáltalán ennek?"

Miért, szívesebben ülnél a konnektor mellett? Egyébként nem kötelező 100%-ra tölteni.


"de egyáltalán mi értelme a telefonnak?"

Elérni másokat.

Emellett a kezedben egy eszköz kiváltja a számológépet, a könyvet (bár egy e-book olvasó e-ink kijelzővel sokkal jobb...), a diktafont, a kamerát, az órát, a levelezést, az újságot, a buszmenetrendet, hadd ne soroljam tovább.


"vagy ti mit gondoltok hogy van e értelme a drága telefonoknak?"

Újonnan? Mint a legtöbb dolognak, semmi. Mindig használt (csúcs)telefont veszek, sokkal jobban járok; egyrészt olcsóbb mint az újonnan ugyanannyiba kerülö (közép)kategória, másrészt pedig sokkal erősebb és jobb annál.

2021. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Az ilyen drága telefonnak konkrétan semmi. Ki úgysem használod és én is úgy gondolom, hogy van jobb helye is annak a pénznek.

Én a középkategóriás telefonok híve vagyok, ami nem kerül ennyibe, de azért annyit tud, hogy 2 év után is megállja a helyét, mivel én csak akkor cserelem amikor tönkrement.

Maga a telefon értelme azért elég szerteágazó attól függően mire használod. Ha olyan a munkád tudod otthon végezni, olvashatsz, írhatsz rajta e-mailt, gyakorlatilag helyettesíti a PC-t teljesen. A közösségi oldal és a telefon is tökéletes kapcsolattartásra akar magánéleti akar munka tekintetében. A telefon további előnye, hogy sokkal gyorsabban tudsz információhoz jutni, mintha pl. Könyvtárban keresnéd a választ. Nem kell magadnál hordanod videokamerát, fényképezőgépet, scannert, bankkártyát. Törzs vásárlói kártyákat, mozi, koncert jegyeket és szerintem ezt a listát bőven lehetne még bővíteni.

2021. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Csend legyen, azért vette meg, mert 25 évesen van gyereke és olyan gazdag mint senki 30 évesen se. Megvette mert megteheti, te pedig szerinte nem teheted meg. És most bántja a lelki ismeret, hogy drága telefonja van, pedig a pénz nem boldogít. Szóval ne szólj.
2021. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem is annyira az elektronikus eszközökkel kapcsolatos kérdés. Most arra hogy vettél egy drága telefont és bűntudatod van miatta nem tudok mit mondani... nekem még sose volt bűntudatom amiért drága cuccokat veszek. Abből a 300000 forintból nem tudod megmenteni a szegényeket meg az afrikai éhező gyerekeket - és jöhettek azzal hogy "de az a 300k akár egy hajléktalannak olyan sok", igen, csak 3 hónap alatt elkölti aztán vissza a régi életéhez. Ne legyen bűntudatod, ennek semmi értelme.

Mi értelme a drága telefonnak? És az életnek mi? Tényleg, nagyon jó kamerája van amivel tényleg gyönyörű fotókat csinálok (nekem iPhone 12 pro max van), sose várok appok betöltésére, és most ezt fogom használni 3-4 évig - eddig garantáltan ki fogja elégíteni minden igényemet. Ha van rá pénzed szerintem baromira megéri, ha meg nem akkor 100k alatt baromi jó telefonokat lehet kapni ami a legtöbb embernek elég.

2021. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

hát igen ebbe igazatok van :) ha így belegondolok tényleg sokmindenre lehet használni, :)


#6-os ez az utolsó hogy válaszolok a “válaszodra”

nem azt írtam hogy nem teheti meg egy 30éves, de nem korhoz van függve hogy ki képes apa lenni vagy anya lenni, csak nézd a híreket, hány olyan 35-30 vagy idősebb ember van aki veri a gyerekét vagy éhezteti vagy ruhát se vesz neki, csak ebbe gondolj bele,

ha eljönnél hozzám csak 1napra, meglátnád hogy 25évesen olyan “otthonom” van mint másnak sose lesz, és ezt nem kifejezetten a pénzre mondom, hanem arra hogy a kislányomnak olyan önbizalma és anyagi háttere van aminek énis örültem volna gyerekként, olyan szeretet és tisztaság van nálunk hogy néznél, tiszta udvar és rendezett gondok.

de nemis tudom miért kell neked magyarázkodnom, és nemis tudom hogy jön ide amiket írsz a kérdésemhez :)

2021. ápr. 28. 18:24
 9/20 A kérdező kommentje:
#7-es köszi szépen a válaszod :) tényleg valami hasonlók jártak a fejembe :) és igazad van :) köszi hogy megosztottad velem a véleményed, és a többieknek is köszönöm:) még nekedis köszi trollocska :)
2021. ápr. 28. 18:26
 10/20 Szirty ***** válasza:
69%

"vettem pár napja egy iphone 12 pro max ot, de mi értelme?"


Itt a hiba!

Az ember optimális esetben olyasmit vesz (hacsak nem "atom sznob") amire szüksége van. Mérlegelve közben az anyagi erőforrásokat hogy mire lenne inkább szükség és mire elég ami van...

2021. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!