Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen SD kártyát javasolták...

Milyen SD kártyát javasolták xiaomi redmi note 9 pro ha ha az a szempont hogy a legolcsóbb Ft/bájt arány legyen S ne valami gagyi legyen ami hamar tönkremegy? (512 a max)

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hagyd üresen.
2021. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
FT / byte, szerintem ennek így nincs értelme. Döntsd el mennyi tárhelyre van szükséged és árukeresőn keress rá és vedd meg ott ahol a legolcsóbb beleszámítva az esetleges szállítási költséget. Amiket látok márkákat az mind jó szerintem (kingston, sandisk, samsung, adata) és a legtöbb Class 10 sebességgel rendelkezik én olyat vennék.
2021. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már használtam Kingston és Sandisk kártyákat is, nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak velük :)
2021. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kettes pedig a forint per bájt arány számit, ezért irtam. attol semmi se lesz jobb ha a kisebb látszolag olcsobbat veszem meg. hogy mekkora egy adathalmaz azt nem én döntöm el.
2021. máj. 12. 13:14
 5/15 A kérdező kommentje:
3 nekem már mentek tönkre sd kártyák, igaz névtelenek voltak
2021. máj. 12. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:

azért írtam hogy nincs értelme mert itt senki nem kezd el majd neked számolgatni ft/bájt egységet, egyrészt mert sok idő, másrészt nagyban befolyásolja, hogy honnan veszed, és rárakódik e szállítási ktg vagy sem. továbbá hiába jön ki jobban a ft/bájt a 64gb-os kártyára ha az nem elég.

Nem a látszólag olcsóbbat kell venni, ezzel egyetértek, de kiválasztani egy méretet, (kapacitás és sebesség) és utána nézni az arányt.

2021. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem is kell számolgatni, elég ha olyan ír aki eleve tudja mert saját magának már megnézte. ez az egész oldal nem arról szól(szólna), hogy ha nem tudod a választ akkor kiguglizod vagy utána számolsz, hanem arról, hogy aki már eleve tudja a választ az beírja. ráadásul a szállítási díjjal együtt számít hisz a vevőnek a végeredmény számít nem pedig hogy miből tevődik össze a költség. Aki pedig vett már magának az tudja a végeredményt ergó utána se kell néznie, vagyis az általad irt idővesztesség se történik meg.
2021. máj. 12. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:

de szerinted az mennyire életszerű, hogy csinált egy excel táblát és ott van benne. max arra tud mondani egy ft/bájt egységet amit ő konkrétan megvett de akkor hol az összehasonlítás.

"ráadaásul a szállítási díjjal együtt számít..." pont ezt mondtam én is, de ez ellent mondd annak amit mondasz mert ha van is egy fent említett összehasonlító lista valakinek az attól még nem lesz releváns rád nézve mert lehet hogy Ő pont a legolcsóbb bolt mellett lakik és csak átmegyérte a boltba, te viszont muszáj vagy postáztatni aminek a költsége változik boltonként, meg hogy hova kéred, címre vagy pick pack pointra stb. Vagy volt egy akció valahol ami már nincs esetleg felmentek azóta az árak stb.


Továbbra is tartom, hogy előbb ki kell választanod, a méretet, és sebességet és utána a legolcsóbbat megvenni, ha minden márka kvázi ok. Mert ha 3 hónap alatt megtöltöd a 64gb os memóriakártyát akkor akár az a legolcsóbb ft/bájt akár nem, nincs értelme megvenni mert 3 havonta takaríthatod, mentheted stb. Na mindegy sok sikert, csak aztán nehogy kicsi legyen a méret és pár hónap múlva venned kelljen egy újat.

2021. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"max arra tud mondani egy ft/bájt egységet amit ő konkrétan megvett"


ép ennek kéne itt történnie amikor valaki válaszol. A továbbiakra nincs értelme válaszolnom mert látszik hogy nagyon nem vagy képbe a témával a gyakorlatban, csak elképzelsz ezt azt.


Összehasonlítás akkor lehetséges ha legalább két olyan válaszoló ír, aki nem csak trollkodik válasz helyett, atgondolatlan elméleti fejtegetesek leírásával.

2021. máj. 12. 15:15
 10/15 anonim ***** válasza:

de nem érted, hogy ha két válaszoló ír is az rád nézve pont a szállítás meg esetleges akció miatt rád nem lesz releváns? lehet hogy a válaszolók is pont kinéztek egy 512gb-os at és ha elosztják az összes költséggel akkor ami kijön érték annál olcsóbban kapsz, ha te neked elég 64gb. + lehet hogy ők class 10 et vettek neked meg elég a class 6. Annyi a bizonytalansági tényező, hogy ennek így nincs értelme. Szóval te nem vagy képbe. Ha az egyik azt írja, hogy vett egy 128gb 6 class Kingston 10 ezerért a másik meg 256 gb 10 class samsung 15 ezerért arra azért kíváncsi lennék hogy hasonlítod össze Főleg ha fél éve vette és nem érdekelte őket az a bolt, bement és megvette a media marktban, vagy az arukeresőn is az elsőre kiemelt ajánlatra rákattintott. Ezeknél ha te odafigyelsz jóval olcsóbban meg tudod venni. Elosztani ugyan eltudod az árat a mérettel, de ez fals képet fog adni


Ez nem egy mosópor amit beleöntesz a gépbe és kész szóval megveszed a legolcsóbbat, bár ott meg cipelni kell a nagy kiszerelést.


Akkor fogsz jó választ kapni ha te aki tudod azt, hogy hol laksz, és mennyit vagy hajlandó fizetni a szállításért, vagy milyen messze érte menni, esetleg ha kocsival mész akkor bele számolod a benzin költséget is és ezek alapján felmész az árukeresőre és beárazod magadnak.


Ez nem trollkodás hanem csak megvilágítom, hogy nem fogsz választ kapni és ha kapsz is nem lesz jó. Tudnod kell azt is hogy mire akarod használni, milyen felbontásban és mennyi képet csinálsz átlagban stb. Szóval ismét mondom hogy te nem vagy képbe de nagyon és rá fogsz faragni ha ár alapján nézed mert vagy kicsi lesz a kártya vagy kihasználatlan.


Ez olyan mintha TV előfizetést is úgy néznéd, hogy a csatorna darabszámot elosztod a havi díjjal? Mindegy, hogy milyen csatornák vannak és azokat nézed-e majd vagy sem csak olcsó legyen. De mindegy, tényleg nincs értelme vitázni mert nem figyelsz oda arra amit írok.

2021. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!