Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi RAM, és mennyi tárhely...

Mennyi RAM, és mennyi tárhely kell minimum egy okostelefonba átlagos használat esetén?

Figyelt kérdés

Egy átlagos emberke aki nem egész nap a telefonját nyokodja,...

És nem akar sok pénzt telefonra költeni, mire figyeljen tárhely és RAM méret tekintetében?



2021. máj. 14. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy mennyit használod, hanem hogy mire használod.


Az ok, hogy nem nyomkodod folyamatosan, de az Identity V pár meccse után (minimum grafikán) az A50-em már forró, pedig fél órát ha játszottam. Maximális grafikán szerintem el se menne.


Vagy mi van, ha bár keveset használod, de van rajta egy kupac kép, zene és videó?

2021. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémben 1 GB Ram és 8 GB Rom van. Mindenre elég, amire én használom. Tehát tudok vele telefonálni, fényképezni, zenét hallgatni, szökőévente netezni, PDF fájlokat megnyittani. Nyilván, ha a legújabb játékkal akarnék játszani, és a telefonról akarnék offline filmeket nézni, akkor nem lenne elég egyik memória mérete sem. De nem teszem, szóval nekem elég. Az a kérdés, hogy te mire használnád.
2021. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kényelmes és gyors használathoz minimum 2 giga kell, de jobb lenne 4 giga ram
2021. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

3-4 gb RAM, és minimum 64gb Memória.

Bár nálam sokszor jelentkezik az, hogy kevés a ramom(4GB-os), mert a rendszer lefoglal magának 2.9GB-ot, nekem pedig úgymond 1GB marad minden másra.

2021. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

#4. Ez komoly? Már ott tartunk, hogy a "pillekönnyű" Android rendszer több RAM-ot zabál, mint a Windows asztali gépen?

Na, így szidjátok a Win-t :)

2021. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
74%
Minimum legyen benne 3-4GB ram és 64GB tárhely.
2021. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

csak azért kérdezem....

Mert most vettem egy occó telefont amiben 3GB RAM és 32GB tárhely van

És ahogy nézem maga a rendszer és a gyárilag rákrakott cuccok (android 9) 15GB helyet foglal


Amugy én nem vagyok az a telefonon játszós fajta, kb olyan felhazsnáló vagyok mint a 2 es válaszoló.


Gondolom akkor ez a teló nekem bőven jó?!

2021. máj. 14. 14:05
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

#5

igen. SM A21s telefonom van Android 10-zel.

Amugy egy régi gépen a Win 7 alapjáraton 495mb RAM-ot használ(core2duo E8400, 4GB RAM), a Win 10 pedig alapjáraton 1.13GB RAM-ot fogyaszt(i7 9700k, 16GB RAM).

Tehát tényleg többet eszik az Android :DD

2021. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Android 11-gyel***


#7

az android 9 kb 2GB-ot megeszik, tehát mindenképpen kell 3gb RAM.

2021. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalataim alapján nekem a 6 GB még kevés. Amúgy nem feltétlenül a mennyiséggel van a probléma, hanem az agresszív memóriakezeléssel. A legelső okostelefonomat (2011-ben, 1 GB memória) kivéve mindegyik telefonnal belefutottam: semmi erőforrásigényes alkalmazást nem futtatok, nem játszok, a telefonnak a rendszeren kívül 4-5 alkalmazást (böngésző, okoskonnektor alkalmazása, hangerőszabályzó, YouTube) kellene a memóriában tartania, de nem képes rá. Hiába kérem meg az ellenkezőjére minden létező módon, naponta többször bezárja azokat. Újraindítás után a 6 GB-ból már csak alig több mint 2 GB memória szabad és erre úgy vigyáz, mint a szeme fényére, simán bezárja a 10 másodperccel azelőtt használt alkalmazást, nehogy 2 GB alá menjen a szabad memória mennyisége. Az előző telefonom zenelejátszás közben bezárta a zenelejátszót is, pedig régen egy cikk szerint arról volt szó, hogy nem megy a felhasználó élmény rovására az energiatakarékosság. Egy Windows a mostani Andorid rendszerekhez képest álom, 8 GB memória és ami meg van nyitva, az nyitva is marad.
2021. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!