Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan vegyek új mobilt?

Guti73 kérdése:

Honnan vegyek új mobilt?

Figyelt kérdés

Mobil vásárlás elött állok, de minél több ajánlatot látok, annál bizonytalanabb vagyok! Nem a márka, vagy a tulajdonságok érdekelnek, hanem egy -egy bolt/ üzlet megbízhatósága! Kinéztem egy fajta telót és láttam hogy pl.az arúkeresőn 185 ajánlat van rá!! A legolcsóbb, és a legdrágább között pedig 40EFt a különbség!

Elvileg ugye , ugyan azt kell adni , de akkor mi az eltérés oka?? Nagy boltoknál a haszonkulcs, az üzlet bérlet, kicsiknél meg valami sumákolás?? Milyen jelek vannak arra, hogy a túl magas haszon , vagy épp valami sumákolásról van szó?? (szürkeimport)


2021. máj. 15. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Garanciára figyelj: mennyi időre (1/2/3 év, 12/24/36 hónap), illetve ki adja (gyártó/forgalmazó vagy eladó).
2021. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

220Volt, Mediamarkt, Euronics, Aqua, Alza, Edigital, Emag, Pcland, mysoft, bestbyte, pcx, bluechip, speedshop, rufusz, notebook.hu.

Ezek nagyrészt gyári garanciát adnak.

Nem éri meg kockáztatni, rendeltem már olyan helyről ami megszűnt és a telefonom lehalt + online tárolták a garancialevelet.

Szóval ez esetben buktam egy alaplapcserét amit ingyen csinált volt az LG...

Szóval megéri azt a 15-20k-t még ha nem is tűnik jelen álláspont szerint úgy, de ha garanciaidőn belül van olyan hiba ami rajtad kívül álló hiba ingyen javítják.

2021. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Példát is mondjak.

Mobilkereskedés nevű webshop leállt 2 évre vagy 3-ra.

Most újra jelen van de rengeteg vevőt megkárosítottak aki a leállás előtt vásároltak, most asszem újra kereskednek de őket semmiképpen sem ajánlom...

A másik a Turbado, ők asszem online tárolták a garanciát és meg is szűntek.

Asszem innen nem rendeltem semmit de tökéletesen látszik hogy ha nincs megfelelően bejegyezve a cég + nem fizetnek be minden szükséges adót, akkor megüthetik a bokájukat. Őket asszem külföldön kaszálták el valamelyik bíróságon. De az itthoni vevők elég rosszul jártak...

2021. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
84%

olcsó -> szürke import 1 év gari, applenel nem fontos mivel szürke/rendes árura is adják a garit. Többi márkát nem ismerem.

drága -> rendes bolt 2 év gari, érdemes utána kérdezni hogy 2 év vagy csak drágább ^^

2021. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
86%

elolvasod ezeket a kulonbsegeket


alapbol nem erdemes "noname" idoszakos helyeken vasarolni plana ha dragabb is vagy ha nem erdemben olcsobb (persze ez esetben lehet susmuk de nem feltetlen vagyis félaron is lehet telejsen ugyanazt kapod akcio keretn belul, de ez inkabb nagy helyeken jelemzo)


azzal meg mi a gondod ki mennyiert ad valamit? Ha nem veszik ugyis leengedi ha muszaj neki


szabad piac van, ugy adsz veszel "ahogy akarsz"

hivatalos torveny is nagy szabadsagot ad foleg ha ki is jatszod (torvenyen belul), nem hogyha susmukolsz is ilyen teren, nagy profitot akarsz es ha van vevo annyiert akkor meg is szerzed, ennyi

2021. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az árakban való eltérések oka a szabad piac, melyik bolt mekkora hasznot remél! Meg kell nézni az összesítéseket (csillag és minél több vélemény), és azokból válogatni! Az olcsó "sufni gsm"-eket kerüld, de mi például nagy boltok közül az Alzával is megjártuk!

Az Emag nekünk a családban általános webshopként nagyon bevállt, soha nem csalódtunk benne, azt például bátran ajánlom, a Market World is jó, csak mostanában nehézkes róla a rendelés (rendszerhiba lehet), illetve a valós boltok webshopjait: Media Markt, Euronics, Aqua, Extreme Digital, First Phone. Ezeken kívül még a Konzolvilág, PC Land, és a Smartshop - ezek ajánlataiban is érdemes nézelődni, a többi olcsó gagyit felejtsd el, ha kellemetlenség nélkül meg akarod úszni!

2021. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!