Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az apple tényleg lassítja a...

Az apple tényleg lassítja a régi telefonjaikat hogy újat vegyenek az emberek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 24. 18:54
 1/8 anonim válasza:
42%
igen.
2021. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem mondanám hogy ez 100%-ig igaz infó de valamennyire valószínűleg igen. Viszont tapasztalatom alapján az apple telefonok még így is tovább bírják mint az androidok.
2021. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
iPhonera a frísséteseket te magad pakolod fel. Előtte el kell olvasni, hogy a te telefonod bírja-e az aktuális frissítést.
2021. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Régen tényleg így volt, de az iOS 10 körül - most lusta vagyok kikeresni mikor :D - volt egy durvanagy botrány és leálltak ezzel a megoldással.

Az volt a duma, hogy az akkumulátort akarték kímélni a lassítással. Épp ezért ekkor került bele a rendszerbe az akkumulátor kapacitását %-osan jelző szám. Aminek mi itt a gyakorni durvára örülünk, mert minden nap vanegy kérdés, hogy hány % a jó még?? miért csökkent le 1 %-ot? :D


Annyit még hozzátennék, hogy az azért ne várjuk el, hogy egy régebbi telefonon a vadiúj telefonokra fejlesztett programok röccenésmentesen fussanak!!

Nekem is van régi iPadom és bizony szaggat itt-ott. 9 éves korában már direkt lassítás nélkül sem felel meg a mai elvárásoknak a hardver!

2021. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden egyes frissítés inkább az újabb modellekre érkezik. Ami egyrészt érthető dolog (pl. senki se várja, hogy fejlesszék a touch id-t ha már van egy fejlettebb, jobban működő face id rendszer), másrészt üzleti stratégia.

Másfelől nem kötelező frissíteni, régebbi modelleknél felesleges is, amit fel is tüntetnek. Leegyszerűsítve, ha kijön egy frissítés, ami a te modelleden semmit nem változtat, de belsőleg megpakolja különböző felesleges adatokkal, akkor persze, hogy belassul.

2021. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NB:

"senki se várja, hogy fejlesszék a touch id-t ha már van egy fejlettebb, jobban működő face id rendszer"

De várjuk a maszkok miatt! :D

és amúgy a TouchID-t is fejlesztik, bekerültek az iPadok felső gombjaiba.

2021. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A maszkok miatt jött ugyebár a watch update. Ami tökéletesen működik … a touch ID egy elavult dolog.
2021. máj. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy annyira elavult lenne, ha meg igen, ettől függetlenül tök jól működik még mindig, és maga az Apple is használja - érdekes módon a legújabb M1 szériás notebook-ba sem a FaceID-t rakta, ki tudja, miért..


Amúgy a szándékos lassítás szerintem nem történt meg, én legalább is egyetlen egyszer tapasztaltam, amikor a 4-es iPhone-ra felkerült az iOS7, na, az brutális volt, meg is kellett szabadulnom tőle. Azóta viszont sokkal inkább az az értésem, hogy az új rendszerek nem hogy lassítanák, inkább gyorsítják a korábbi (támogatott) modellek nagy részét (én még 7-est használok, a legújabb iOS-en gyorsabb, mint amivel vettem, és az aksit sem használja túl).


Amiben sáros volt a cég az az, hogy ezt a rendszerbe épített "feature"-t, nevezetesen azt, hogy az akku kapacitás csökkenésével úgy próbálta tartani az üzemidőt, hogy visszavett a teljesítményből nem dokumentálta, nem promózta, nem tette beállíthatóvá, mert ezzel a felhasználót rossz döntés felé terelte, vagyis telefont cserélt ahelyett, hogy aksit cserélt volna, és ennyi. Ez szemétség volt. Vagy ha nagyon jóhiszemű akarok lenni, akkor szimpla nemtörődömség, ami viszont szembemegy a vállalat kommunikációjával mind a felhasználók, mind a környezetvédelem tekintetében. Csak remélni tudom, hogy képesek lesznek tisztességesebben viselkedni..

2021. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!