Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha felhívok egy "nem okos"...

Ha felhívok egy "nem okos" telefonról egy "okos telefonos" személyt, az illető láthatja a telefonján a hívó nevét?

Figyelt kérdés
Pontosítva, ha a hívott félnek első alkalommal telefonálok, tehát még nem ismerheti a telefonszámomat. Múltkor egy kollégámnak telefonáltam, nem vette fel, de később visszahívott és a nevemen üdvözölt, csak honnan tudta hogy én hívtam, mikor nem ismerhette a telefonszámomat?

2021. jún. 1. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A számot láthatja, ha azt se tudja, valószínűleg a hangod ismerte fel. Régen a vezetékes telefon korában a számot se írta ki, mégis tudtuk ki hív, a hangjáról.
2021. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Samsung készülékeken van egy szolgáltatás, ami kijelzi a nevet ha szerepel az adatbázisban.

Tehát ha már egyszer szerepelsz valakinek a név listájában akinek Samsung telefonja van és használja ezt a szolgáltatást, akkor a te számod is bekerülhet a rendszerbe, és ha Samsungosnak telefonálsz, kijelzi.

Nekem is van ilyen.

Konkrétan arra jó, ha pl. többen azt jelzik, hogy erről a számról kéretlen hívásokat kaptak, akkor a rendszer a következőekben figyelmeztetni fogja a hívott feleket amikor a bejövő hívás felépül.


[link]

2021. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A telefon csak akkor írja ki a nevedet, ha azt ő már korábban elmentette. Vagy megvolt neki a számod (ha nem is tőled, más is megadhatta neki) vagy ha te szólaltál meg előbb, akkor felismerte a hangod vagy az is lehet, hogy tudta, hogy kerested és így tudta, hogy a nem fogadott hívás hozzád tartozik. De a telefonja egy ismeretlen számról nem tudja megmondani, hogy kié.
2021. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
#2 ez adatvédelmi aggályokat vet fel, ha bárki száma csak úgy, a beleegyezése nélkül bekerülhet
2021. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es, és 3-as! Én is így tudtam ahogy Ti, de szembesültem azzal, hogy valami történt a technika világában, vagy az amit a 2-es mond, hogy a Samsung...mert az én készülékem is az, vagy más, de nekem is kiírta a telefonom annak a hívónak a nevét, akiét én nem is tudtam!
2021. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"#2 ez adatvédelmi aggályokat vet fel, ha bárki száma csak úgy, a beleegyezése nélkül bekerülhet"

Az alkalmazás használatba vétele ASZF beleegyezés nélkül nem megy.

2021. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 nekem nem Samsung telefonom van és nem fogadtam el semmit. Ha mégis bekerül a számom, mert valaki (akár indokoltan, akár tévedésből, akár szándékos lejáratás céljából) beküldi a rendszerbe a számom, mint "potenciálisan nemkívánatos", az már felveti az aggályokat, akár valódi a bejelentés akár nem.
2021. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Önmagában a telefonszám vagy a lakcím nem személyes adat.

Ha én ideírom, hogy Arany János utca 27, vagy 30/428-9932, az nem számít személyes adatkezelésnek. Ha ideírom egy autó rendszámát, az sem. Hiszen mindenki láthatja az utcán az autó rendszámát, a házszámot, vagy telefonszámot ha hív.

2021. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a szám 1 rendszerben fut
2021. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!