Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri 5G-s telefont venni,...

Megéri 5G-s telefont venni, vagy elég a 4G-s? Több lent.

Figyelt kérdés
Szóval mostanában szeretnék új telefont vásárolni magamnak, egy Galaxy A52-n gondolkodom, viszont nem tudom eldönteni, hogy az 5G-s vagy a 4G-s modellt válasszam. Ezt a telefont addig szeretném használni ameddig csak kihúzza, tehát remélhetőleg nem egy két évig, hanem ténylegesen évekig. És éppen ezért gondolkodtam el rajta, ugyanis jelenleg tisztában vagyok vele hogy hol tart az 5G technológia, viszont 3-4 év múlva már lehet hogy előnyömre válna, ha 5G-s telefont vásárolnék a jelenben. Ti hogy gondoljátok ezt? Vagy elég lesz a 4G ugyanúgy, mint most is?

2021. jún. 22. 15:22
 1/8 anonim válasza:
58%
Ha tényleg hosszú távra tervezel a válaszom Igen!Mindenképp megéri az 5g!
2021. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
72%

A legnagyobb baj az, hogy 4G sincs sok helyen, városokban még csak csak, szóval attól is függ hol tartózkodsz. Nekem is 5G-s készülékem van, de a mobilnetem nem, csak 4G-t használok.

Ha hosszú távon gondolkodsz, előnyödre vállhat, de csak ezért ne vegyél új mobilt, a 4G-s sebesség, ami nekem 60-90Mb/s elég mindenre.

2021. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként az 5G és 4G közti különbség egy átlagember számára (aki Youtube videót néz, Instagrammozik, Facebookozik, böngészik) gyakorlatilag teljesen érzékelhetetlen. Olyan gyors már a 4G is...


Majd persze az iparban nagyon jó lesz, ahol a ms-os nagyságrendet is sokat számítanak, de Te hogy használd a mobilod...

Teljesen felesleges!

2021. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

5G nagyvárosi mobilnet, amennyiben vidéken élsz és fogsz élni az elkövetkező években jó a 4G is.

Ha nagyvárosban élsz akkor a 4G is bőven stabil és használható, akkor nem biztos hogy olyan sok pluszt nyújt az 5G.

Szóval szerintem ezért nem feltétlen érdemes felárat fizetni, 2-3 évet simán ki lehet húzni még 4G-vel is.

2021. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem is a sebességbeli különbségek érdekelnének a leginkább, hanem a lefedettségi szint, ugyanis elvileg az 5G-nek sokkal nagyobb lefedettsége lesz mint a 4G-nek, ha teljesen kiépül.
2021. jún. 22. 16:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, elolvastam a kommenteket, valamint utána néztem különböző helyeken, szóval úgy döntöttem elég lesz a 4G is :)
2021. jún. 22. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

felesleges az 5g

"ugyanis elvileg az 5G-nek sokkal nagyobb lefedettsége lesz"

majd olyan 3-5 év múlva beszélhetünk erről is :D

2021. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
91%
Az 5G-s adótoronyból tudtommal többet kell telepíteni, mint 4G-sből. Szóval nehezebb lesz kiépíteni ugyanolyan lefedettséget. Ez igaz a 4G és 3G esetében is.
2021. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!