Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lett a telefonommal?

Mi lett a telefonommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom, hogy okom van a panikra, de egy par honapja letoltottem egy modolt alkalmazast egy websiterol, de meggondoltam magam es atmentem egy masik websitera, es ott olvastam, hogy az a website ahonnan eredetileg letoltottem az alkalmazast, az veszelyes, mivel “beferkozhetnek” a telefonodba. Egy par hetig/honapig utana nem hasznaltam egyaltalan, majd mikor elkezdtem hasznalni ujbol, akkor random megnyilt folyamat a kamera, akaratom ellenere (nincs betorve a kepernyo, hogy magatol csinaljon dolgokat). Csinaltam factory resetet, ujbol megnyilt a kamera. Utana hagytam megint a telefont, de tegnapelott mikor szuksegem lett volna ra, akkor egy fekete kepernyovel szembesultem, ami azt irta, hogy “your phone is encrypted for security”, es be kellett volna irnom a kodot amit megadtam. Probaltam beirni de nem ment, nem fogadta el, pedig tisztan emlekszem a kodra. Utana hard reseteltem, es ujbol kerte a kodot, csak mashogy, mivel nem tudtam, ezert ranyomtam a masik lehetosegre, a google fiokkal valo azonositasra, probaltam 5 emailt, egyiket sem fogadta el, mert “nem ezek a fiokok voltak linkelve a telefonnal” vagy valami ilyesmi. Valaki tudja, hogy ez mi lehet, es mit tudnek ezzel csinalni?

2021. jún. 25. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A factory reset és a hard reset nem ugyanaz? Mit csináltál először?
2021. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ez valami zsaroló vírus lehet!


a google fiókod. jelszavát AZONNAL VÁLTOZTASD MEG ÉS ÁLLÍTSD BE A KÉTLÉPCSŐS AZONOSÍTÁST!!

MOST!!!!!!


a telefonon tárolt tartalmaidra valszeg keresztet vethetsz


kicsalták belőled a jelszavaidat.... ez történt!

minden jelszót amit megadgál VÁLTOZTASS MEG!!!!

2021. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a kettes, változtasd meg minden jelszavad. Vedd ki az akkumulátort és a SIM kártyát. Szerintem ennek a telefonnak búcsút mondhatsz. Esetleg elviheted szervízbe, hátha tudnak vele valamit csinálni. Annyi biztos hogy hozzáfértek az adataidhoz.
2021. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. kommentelo: mindketszer hard reset/factory reseteltem. Csak masodjara mar gombkombinacioval.
2021. jún. 25. 17:43
 5/9 A kérdező kommentje:
2.,3. kommentelo: ez egy regebbi telefon, nem hasznalom, csak mododolt jatekokat toltottem ra. 2 eve uj telefonom van.
2021. jún. 25. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

látom nem érted.....

A google fiókod jelszavát megadtad valakinek te marha!! Ez nem telefonfüggő!

változtasd meg, különben belépnek és b..hatod a fiókodat!

2021. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


A leírt dolgokból én arra következtetek, hogy az a vírus beette magát az Android rendszerbe.

Ahhoz, hogy eltávolítsd onnan a vírust, sajnos újra kell telepíteni az egészet.

Keress rá a telefonod pontos típusára, mert minden mobilgyártónak (A világszerte népszerűeknek legalább is biztosan) van egy olyan, a számítógépekre telepíthető programja, amely a rendszer vészújratelepítését teszi lehetővé.

Samsungnál ez a Smart Switch (6-7 éves telefonokhoz Kies), Huaweinél ez a Hi Suite névre hallgat, Sonynál a Sony Companion.

Szóval keress rá a sajátodra.

2021. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"ez egy regebbi telefon, nem hasznalom, csak mododolt jatekokat toltottem ra. 2 eve uj telefonom van."

Nem az számít! A jelszavaidhoz juthattak hozzá, sőt, valószínűleg hozzá is jutottak!

2021. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvaltoztattam az osszeset. Koszonom valaszaitokat.
2021. jún. 25. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!