Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mely itthoni bankok engedik...

Mely itthoni bankok engedik root-olt, boot-unlockolt telefonnal használni a mobil applikációjukat?

Figyelt kérdés
Hiába köszöntött be nagy hűhóval a fenntartható gazdaság és a zöld lakáshitelek kora Matolcsy és a kormány szerint, a legnagyobb bankok nem engedik használni a mobilbank alkalmazásukat a piacról már lekerült, újratelepített telefonok környezettudatos használói számára, a biztonságra hivatkozva. Ez kicsit megmosolyogtató, mert a banki csalásokat eddig sem a telefonbuherálók vagy az ő kontójukra követték el, és vélhetően továbbra sem fogunk ilyen esetről hallani a rendőrségi hírekben. Ez az egész szerintem arról szól, hogy a gyártók, kereskedők jól járnak, ha 1-2 év után mindenki kukázza a telefonját és újat vesz. Keresem azokat a bankokat, akik más irányban gondolkoznak. Valószínűleg ezzel nem vagyok egyedül.

2021. júl. 14. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Júúúj ezt a konteós maszlagot még te sem veszed be ugye? :D

Attól hogy egy készüléket már nem forgalmaznak még nem kell rootolni! Van itthon 11 éves működőképes nem mókolt telefonom... eszembe sem jutna rootolni. Minek?

Nem véletlenül nem engedik az appokt használatát..... De megpróbálom egy számodra is érthető példával szemléltetni a dolgot: ha elmész otthonról bezárod az ajtót, de a kulcsot odaakasztod az ajtó mellé akkor valójában nem csináltál semmit és simán betörhetnek a lakásodba. Ezt szeretnék a bankok is megakadályozni. Nem csak téged és a pénzedet védik ezzel, hanem saját magukat és a saját rendszereiket is. Ha valaki mégis a telefonon keresztül betör a rendszerükbe akkor nem csak neked, de lehet, hogy sok100ezer ügyfélnek okoz majd gondot. 1000Milliárdos pénzekről beszélünk, nem kérdés, hogy minden lehetséges kiskapit igyekeznek bezárni.

Ha mégis megtörténik a baj akkod a magafajta verné legjobban a tamtamot a bankfiók előtt :D

2021. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
K&H-nal működött most 12.-ig, már náluk sem megy, mondjuk megoldottam, elővettem egy régebbi mobilom ami nem rootolt es netbankolok azon, a masikon meg maradt a root.
2021. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hahh. Erre ott a Magisk Hide, és a csomag átnevező, esélytelen hogy érzékelje, nálam is minden ilyen root érzékeny app megy így, a netbankok is.
2021. júl. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az értékes hozzászólásokat!

1: azért te se gondolod komolyan, hogy létezhet az az eszköz, amivel 1000Milliárdot lehet más számláiról tetszőlegesen elutalni :) Innen is látszik, hogy mekkora fake ez az egész kirekesztés. Olyan félelmek vannak inkább megfogalmazva a banki biztonsági szakértők részéről, hogy a rootolt telefonon egy esetleges kártevő, ami root jogosultságot szerez, nagyobb eséllyel férhet hozzá a netbankhoz, mint egy zárt gyári telefonon. Nem is bankkártyás csalásról van itt szó, hanem netbankos jogosulatlan hozzáférésről, az ügyfél nevében végzett utalásokról. Az ügyfél pénzének erejéig, nem 1000Milliárd Ft-ig. A kártevő nem tud más bankszámlájához hozzáférést szerezni a telefonon hozzáfért adatok alapján. De már így is irreális az egész, ez nagyon kis szegmens, aki ezzel a támadással elérhető, ilyesmi esetről senki nem hallott és teljesen életszerűtlen is. És egyébként környezetvédelemtől függetlenül ne nézzen már hülyegyereknek egy bank, akinek éves tízezres nagyságrendben fizetek.

2: ráhibáztál, a k&h-nál való tiltás adta az okot a kérdésem megírására. Eddig saját felelősségre mehetett a bankolás, de most már nem. Nyilván nem szeretném magam megalázni azzal, hogy a bank miatt, akinek qrvasokat fizetek, majd két telefonal mászkáljak.

3: a magisk összes funkciója sem volt elég a k&h alkalmazás beindításához (hide, átnevezés, propsconf, safetynet-fix, canary-channel) úgy, hogy a safetynet-checken átmegy, a tippeket vagy valami jó fórumlinket elfogadok.

A kérdésem, hogy melyik bankra cseréljem le ezeket. Azt hallottam, a MagNet meg az Erste az ügyfélre bízza, hogy milyen telefont használ, de nem teszteltem.

2021. júl. 15. 09:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy megvan a fórum link: [link]
2021. júl. 15. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!