Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom közölni a földraj...

Miramare4 kérdése:

Hogyan tudom közölni a földrajzi helyzetemet (GPS-koordinátákat), ha segítségre van szükségem? Magyarországról.

Figyelt kérdés
Androidos telefonom van, a google-maps állandóan tudja, épp hol vagyok. Csak én nem tudom. És főleg azt nem tudom: hogyan tudnék egyszerűen - felhasználva a telefonomban egyébként is meglevő adatokat - másokkal hely-adatokat közölni. Pl. a mentőkkel?

#mentőknek GPS küldése #GPS koordináták küldése telefonról #Android - GPS
2021. júl. 18. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnyitod a Térkép alkalmazást, majd a keresősáv jobb szélén a körre (profilkép) koppintasz. A megnyíló menüben ott lesz a Helyzetmegosztás menüpont.
2021. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ÉletMentő alkalmazás. Híváskor automatikusan mutatja a helyed pontos koordinátáit a mentők felé.
2021. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csinálsz egy fotót, annak az adataiban meg tudod nézni a GPS koordinátákat, ahol készült, ha a térkép alkalmazásban nem találod.
2021. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a 112 hívásakor is megkérdezi a telefon, hogy engedélyezem-e a helyadatok átadását.

(Legalábbis 2019-ben így volt, amikor hívtam őket)

2021. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- A google mapson hosszan nyomsz a helyzetedre, lerakja a babát és alulról felhúzod a képernyőt, ott lesznek koordinátáid!

- Ha felhívod a 112-t akkor a telefon ki fogja írni a koordinátákat és csak be kell olvasnod a központosnak. Illetve el is lehet nekik küldeni és akkor a központos pontosan látja hol vagy!

- Vagy töltsd le az ÉletMentő appot a telefonodra!

[link]

2021. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Androidos telefonokban kb. 2010 óta benne van az AML szolgáltatás, ami lehetővé teszi, hogy a jogosult szervek a hívás során távolról lekérjék a telefon GPS-pozícióját. Ez az EU-ban már mindenhol működik, úgyhogy a segélyhívó központból le tudják kérdezni a pozíciód, neked semmit nem kell bediktálnod (egy sérült vagy pánikban lévő segélykérő nem is biztos, hogy megbízhatóan tudná közölni a pozícióját).
2021. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!