Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha kikapcsolom a wifi routert,...

Ha kikapcsolom a wifi routert, és inkább a mobilnet van bekapcsolva a telómon, akkor kevesebb sugárzás ér napközben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a wifi az egész házat lefedi, a mobilnet meg csak a teló közelében sugároz, ugye?
2021. júl. 19. 19:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nagyon köszönöm!

A Faraday kalitkát hogyan tudnám megcsinálni?

Olcsón, 16 euróért vettem takaró méretű ezüst szálas anyagot. 2 db-ot. Ha alá fekszem az egyik alá a telefonnal, akkor elveszíti a hálózati jelet és a wifi is szakadozik.

Láttam már az egyik cégnél, ahol műszereket raktunk össze, földelő karszalagot, amit a konnektorba kellett dugni.

Ezekkel meg tudom csinálni?

Vagy építkezéshez használt fém hálót, ami a vakolathoz kell, esetleg azzal? Vagy hőszigeteléshez használt vastag "alufóliát"?

Bármilyen házi módszer érdekel, jelenleg kis lakásban lakom, cél az önálló ház vásárlása a barátommal.

Ő azt mondja, hogy nem érzékeny rá, tény, hogy rosszul nincs mint pl én, pl szédülés, de alvászavara van, kómásan ébred, zaklatottan ver a szive. Na, ő tele van okos órával, egész éjszaka a feje mellett megy wifiről a YouTube, arra alszik.

2023. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Google. Elektromosan jól vezető anyag ami le van földelve. Szó szerint kalitka...

Ismerősöm sima fémhálót használt.

Albérletben hát nem célszerű átalakítani.

Foggalmam sincs miket lehet kapni.

Viszont vasbeton lakásban lakóknak már eleve van egy alap fémháló körbe, csak nincs összekötve.

Érdemes tudni hogy ilyenkor a telefonod sem fog működni, oda se be és onnan se ki semmi nem jut. Mármint elektromos sugárzás, azaz még rádiót sem fogsz tudni hallgatni. Érdemes csak a hálószobára koncentrálni...


Legegyszerűbb megmérni mi hol van és mindent is kikapcsolni éjszakára...


Elektroszmog mérő tudja igazolni hogy jó vagy sem.

Telefonod sugárzik attól hogy a külső térerőt elvágod tőle.

VAn egy sugárzási szabvány a telefonokhoz is, ebben általában a samsungok a legjobbak, és a Kínai márkák illetve az Iphone a leggyengébb.

Mindegyik kapható telefon megfelel a sugárzási határértékeknek.


HA valaki rosszul alszik nem biztos hogy a modern kütyük az oka. Vagy is de de nem az elektorszmog miatt hanem mert, folyamatosan nagy intenzitású ingerek érik az agyat, és nem tud kikapcsolni. HA könyvet olvas előtte és maradnak a kütyük, érezhetően javulni fog az alvásminősége.

Pont olyan mikor a gyerek folyamatosan tabletezik, telefonozik, számítógépezik, megállás nélkül érik az agyát ingerek, majd kiviszed sétálni az erdőbe és meg akar őrülni hogy nincs semmi. Nem tud magával mit kezdeni, ki fog készülni, és te is.

2023. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!