Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha kikapcsolom a wifi routert,...

Ha kikapcsolom a wifi routert, és inkább a mobilnet van bekapcsolva a telómon, akkor kevesebb sugárzás ér napközben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a wifi az egész házat lefedi, a mobilnet meg csak a teló közelében sugároz, ugye?
2021. júl. 19. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
és mi lesz az adótornyokkal, melyek több spektrumban fedik le az egész világot?
2021. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Jézus ereje.

Költözz el a Szaharába, le a pincébe, burkold be a lakásodat 1 méter vastag ólommal. És viselj maszkot.

2021. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy ilyet:

[link]

Nyilván átbaszás, de ha téged megnyugtat, akkor ennyit megér.

2021. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy egyszerű példa: a telefonjaim sokkal jobban merülnek a mobilnetet használva, mint wifivel, tehát vélhetően több sugárzás ér mobilnetezés közben. Meg nehezebb tartani a kapcsolatot egy esetleg több kilométerre lévő toronnyal, mint a pár méteren belül lévő wifi routerrel.
2021. júl. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Számítottam az első három értelmes válaszra..azt hittem több is jön.... De legalább egy hasznos is volt.

2021. júl. 20. 07:27
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Ostoba kérdésre milyen választ vártál? Ha valaki olyan sötét hogy nem tudja hogy ez a sugárzás nem az a sugárzás, meg azt sem hogy ha van telefonod akkor annak a rádiófrekvenciás jeléből mindenképpen kapni fogsz, akkor ott nincs mit tenni...
2021. júl. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass utána alaposan. Mély a téma. Elektromágneses sugárzásról van szó. Alapvetően nem tudom megmondani melyik erősebb sugárzás, de van különbség wifi és wifi 2,4Ghz vagy 5Ghz -s vagy mobiltelefon hálózati sugárzás között. Ha csak időnként van kapcsolódás szerintem akkor a mobil hálózat, mert a telefon folyamatosan figyeli melyik hálózat a legoptimálisabb. Ezért is merül jobban mobilneten. Van egy előírás milyen állapotban milyen lehet a maximális sugárzás értéke. Ebben messze legjobb a Samsung, leggyengébben a Xiaomi és a Kínaiak muzsikálnak. iPhone sem dicsekedhet, de mindegyik ami kapható az megfelel az előírásoknak. Készenléti állapotban időnként hálózat(mobil vagy wifi) ellenőrzésre megugrik aztán vissza esik. Ha mobilneten vagy wifi youtube -ot nézel vagy telefonálsz akkor maxolja ki amit a telefon tud. Neten elérhetőek a telefonok ilyen területen elért sugárzás adatai. Sugárzás a távolsággal jelentősen csökken. Vannak akik érzékenyek rá, szerencsére kevesen. Alapvetően nem lesz tőle semmi bajod, érdemes ésszel használni, de nagyon nehéz megoldani hogy elkerüld a környezetedben. Telefonálás a legkárosabb mert eleve a fejedhez emelsz egy 15W os adót és úgy beszélgetsz. Persze ügyelnek manapság erre is jobban. Lehet kihangosítva használni, vagy vezetékes headsettel, esetleg Bluetooth fülessel használni. Ez is sugároz de jóval kevésbé. Lakásban otthon ha valaki érzékeny érdemes estére elkerülni az ilyesmit. Mondjuk kikapcsolni a telefont és a wifi -t. Közvetlen közeledben ne legyen semmi.


Létezik elektroszmog mérő. Be lehet mérni melyik készülék mit tud, vagy milyen pontjai vannak a lakásnak.

Ha nem vagy érzékeny de szimplán csökkenteni akarod akkor kis odafigyeléssel lehet ezt jobban szabályozni. Mobil telefon alapvetően nem a fő sugárzási forrás. Ha pl magas feszültségű távvezeték alatt laksz az mindent elnyom...


Röviden mindegy h wifi vagy mobil net, Sugárzási szempontból. Olyan telefon ami kevésbé sugároz, és úgy használni hogy minimalizálod...


Korábban érzékeny voltam a wifi -re. 2-3m körzetben volt akkor fájt a fejem. Azóta elmúlt. Csak annyit teszek hogy éjszakára megszüntettük minden ilyen sugárzás forrást ami tőlünk ered. Mobilok kikapcsolva, wifi lekapcsolva.

2021. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha ostoba, ha nem, olyan választ vártam, ami válaszol a kérdésre.... de itt már nem nagyon lehet úgy kérdést kiírni, hogy ne kioktatás legyen a válasz...

Köszi annak, aki válaszolt is arra, amit kérdeztem!

2021. júl. 20. 12:42
 9/12 anonim válasza:

Én érzékeny vagyok az elektromágneses sugarzásra. Olyan tüneteim vannak, mint amikor szét stresszelted magadat és végül kimerülsz.

Jó, 5-10 éve tudtam is még tenni valamit, pl én is csak vezetékes netet használtam. De most már folyamatosan szarul vagyok, bárhova megyek, nagyon sok lehet

2023. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Városban nyílt helyeken nem tudod elkerülni, de ha tényleg ettől vagy stresszes akkor odahaza ezt meg lehet oldani.


Mobilod gyakorlatilag ott van veled.


Vezetékes internet önmagában nem megoldás csak, wifi egy darab sugárzás a sok közül. Jó aktív és más frekvencián. Falban menő villanyvezeték is sugároz, a szomszéd wifi, és még sok minden más. Minden elektromos berendezés. Villanytűzhely pl, pláne az indukciós, bár az nagyon koncentrált. Mikro na az killer 10-20cm belül pláne hátul.


Faraday ketrec ben azonban majdnem nullára lehet csökkenteni egy nagyváros közepén is ha kell.


Illetve lehet "küzdeni" a magad környezetében. Mikor nem kell valami mindig kikapcsolod, elektroszmogmérővel megméred a lakásod, a környezetet ahol jársz. Gyakran jársz kirándulni zöldbe, ami természetes okból stresszoldó is, a beton pedig stresszes környezetet teremt. Ezért is jó városokba sok növényt telepíteni.


Vannak jobban és kevésbé érzékeny emberek, ritka a nagyon érzékenység, de létezik sajnos.

Érzékeny vagyok én is, de a napi dolgokat bírom, megelégszem azzal ha kikapcsolok mindent mikor nem kell.

Mindenki a wifi -t tartja istennek és kényelmes is valóban, de munkám miatt is a kábeles internetet preferálom, jóval stabilabb...

Illetve a routeremben aktív teljesítményszabályozás is van. Ha nincs szükség rá akkor minimálisra veszi vissza a kimenő teljesítményt. Ami nem csak energia hatékonyságban mérhető, de az elektroszmog mérő is pozitavín jelzi a sugárzás mértékének csökkenését.


Egyébként nyilván vidéken a legjobb ilyen esetben, sőt a vályog természetes "szigetelő". Vályog vagy a dombházak ezt nagyon jól megszűrik elővárosi környezetben. Föld nagy ellensége az elektromágneses sugárzásnak. Vályog házban ahol a falak is vályogból vannak a wifinek nem barátja :)

2023. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!