Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha EUn belül vagyok külföldön...

Ha EUn belül vagyok külföldön vodafonosként és a helyi vodafone helyett más szolgáltatót választok manuálisan annak van valami anyagi vonzata?

Figyelt kérdés
A vodának itt csak 2G-s verzióját találta de ez leginkább 0G mert gyakorlatilag az se megy de manuálisan átállítottam egy másikra ahol megy a 4G is mint a villám. Ennek lehet plusz költsége? Vettem 10 giga mobilnetet ami euban is érvényes. Az appban nem tudom megnézni mert "fejlesztik".

2021. júl. 29. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenesen használod így (pl. pár nap-egy hét), akkor nincs anyagi vonzata. Ha hosszabb távon, akkor egyrészt kiszámlázhatnak neked egy szemmel is jól látható összeget, másrészt megszeged az ÁSZF-et, miszerint a szolgáltatás csak állandó magyar tartózkodással, időszakos roaming szolgáltatással használható. Az utóbbi probléma 3-4 hónap után szokott előjönni. A 2G nem alkalmas internetezésre, csak apró adatcsomagok továbbítására való azokkal a programokkal, amik direkt GPRS-t használnak.
2021. júl. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy hétről van szó. Csak tényleg gáz hogy 2021-ben 2G-re kell hagyatkozni amikor már egyre több helyen 5G van. Főleg úgy hogy állítólag a vodának is van itt 5G-s lefefettsége is csak nálam sz.rik a rendszer.
2021. júl. 29. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2G, 3G, 4G és 5G négy különböző átjátszókkal, és antennákkal megy egymástól függetlenül. Még akkor is, ha egy átjátszó tornyot használ a 4 rendszer. 2G azért van több helyen, mert az a frekvencia jobban terjed, valamint kisebb jelszint is elég a stabil kapcsolathoz.
2021. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3

Nem egy helyen vagyok bejártam már az összes nagy várost ahol elvileg van de nekem sehol nem dobta fel hogy lenne más voda hálózat.

2021. júl. 29. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 1 éve külföldön lakom és nagyrészt magyar Vodafon netjét használom igaz feltöltökártyás vagyok.és anyukámat szoktam felhívni magyarszámrol .
2021. júl. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!