Androidos teló?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem vagyok túl nagy telefon guru, jelenleg egy Honor 10-esem van, ami kb. 3 éve kiszolgál. Nem gyakran cserélgetem a telefonjaimat, viszont pár hónapon belül szerintem eljön az ideje, hogy leváltsam. Az érdekelne, hogy melyek azok a modellek, amiket most dobtak piacra, vagy mostanában fognak, és ár-érték arányban a legjobbak között van. Fontos, hogy a mostaninál azért többet tudjon, de azért ne kerüljön többszázezerbe. Ezért az iPhone alapból kizárva. Az sem gond, ha nem a felső kategóriás márkák közül való, mint mondjuk a Samsung, vagy a Huawei. A lényeg, hogy gyors és megbízható legyen, a jó kamera sem hátrány. Xiaomikkal szemeztem régebben, de most nem tudom milyenek. Miket javasolnátok, amik ár-érték arányban mostanában jó választás lehet?

2021. aug. 1. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Tudnál írni esetleg egy árat, hogy kb. mennyiért vennéd?

Amúgy nézegettem mostanában telefonokat, és ahogy láttam, a legjobban ár-érték arányban a te feltételeiddel a Huawei P40 Lite. Tokostul fóliástul olyan 70-ből simán kijön, 6 giga ram, és 128GB belsőtárhely. A kamerája is elég jó.

Xiamoiból a legolcsóbb 6 ramos teló 90 fölött volt azt hiszem. De egyébként néztem több telójukat is, és nem ehhez a Huawei-ez képest egyik sem éri meg.

2021. aug. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

A p40 Google nélküli. Inkább expert usereknek vagy azoknak akiknek csak telefonálásra és fotózásra kell abszolút nulla kivétellel. Más különben nehezen találnád fel és oldanád meg a Google hiányát, ha nem értesz hozzá.


Szóval szemezz tovább a Xiaomikkal.

2021. aug. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ár - érték arányban az a legjobb, amihez nemcsak 1-2 évig ad a gyártó frissítést.
2021. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor még kicsit pontosítanék. Ezt a Google dolgot jó, hogy írtátok, az nem lenne rossz, ha működne rendesen minden, ami eddig. Google play, Gmail, stb. Az ár pedig ilyen 100.000 körül, de nem baj ha kicsit több.
2021. aug. 1. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nos a honor 10 egy nagyon jó készülék volt. Szerintem a Honor csúcsa volt. Azóta csak vergődik a márka.

Ráadásul most is elég kényelmes és gyors...


Na de a lényeg hogy a csúcs készülék 3 év után úgy fog kiszolgálni ahogy a mostani honor 10 -ed.

Egy középkategóriás is fog működni de ugyan úgy gyengébb lesz.

Mert azt írtad hogy legyen olcsó és gyors. Ilyen nem igazán van.


100k környéke pedig erősen középkategória.


Első pillanatra mikor elkezdtem olvasni a postodat egyből az ASUS Zenphone 8 ugrott be.

Ez erősen 100 felett van de alatta a mai csúcskategóriának, ellenben egy kiváló csúcskategóriás készülék.


Nos 100 környékén ha jó kamera is kell akkor Samsung a52 5g, vagy ha megvárod az a52s 5g -t ami hamarosan érkezik.


Huawei -t csak akkor szabad megvenni ha az ember tisztában van vele hogy nincs google ökoszisztéma. Lehet varázsolni rá, de az lehet hogy időnként varázslásokat fog igényelni, vagy a gyártó saját ökoszisztémáját kell használnia, ami vagy elég lesz vagy nem.

Aki ennek kiemelése nélkül ajánl Huawei telefont az félre vezeti a másikat.

2021. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Előző: Bármennyire is rajongsz a Honor iránt, a 4 gigás 10-es telójuknál bőven van jobb választás 100K-n belül.
2021. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

#6 Ahogy írtam annó jó volt. Azóta eltelt 3 év és még mindig használható.


Mostani 100k -s telefon nem fogja azt a szintet hozni 3 év múlva mint most a 3 éves honor, mert más kategória.


Nem rajongok a honor iránt de a 10 -et nagyon eltalálták szerintem.

Méretben elég jó, akkuja is elég jó, akkori csúcs hardver. Jó kirin nem volt a leggyorsabb de bőségesen elég most is. Kamerája elég jó volt, most sem rossz, Jack, aptx. Sajna anno nem vettem... Árban is élhető volt. Családba vettünk egyet. 6GB -os 128 -as...

Tulajnak esze ágában nincs lecserélni nagyon szereti.


Ezt a szintet már hozza a középkategória, de csak most.

Persze megértem ha valaki nem akar 300-500k -t kiadni egy telefonra.

Mert egy középkategóriás is teljesíti a napi elvárásokat.

2021. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont egy ilyen kérdést szerettem volna kiírni.

A lányomnak keresek telefont, egy huawei nemtudmommicsoda után.

Fontos tulajdonság lenne a megbízhatóság, a jó kamera, és persze a google terep.

És az már csak bónusz lenne, ha 100alatt maradna az árcédula.

Figyelni fogom, mit javasoltok. ÉS köszönöm a tippeket.


Üdv,

pisti

2021. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!