Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül jobban a telefonom...

Miért merül jobban a telefonom, ha nem vagyok otthon és hozzá sem nyúlok?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy Redmi 9T-t céges mobilnak.


Amikor itthon vagyok és netezek rajta, viszonylag lassan merül, de ha elmegyek pl. biciklizni, kb. 3x gyorsabban merül, pedig csak az időt nézem meg rajta.


A fényerő alacsonyra van állítva, sötét módra kapcsoltam, és nem megy rajta semmi...



2021. aug. 10. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha a gps be van kapcsolva akkor ugye állandóan változik a pozíciód amit ugye ő követ aztán ha Wi-fi be van kapcsolva azt is keresi állandóan valamint a mobilnetet is valamint a bluetooth-t is kapcsold ki ezeket ha így is akkor valami más lesz a baj
2021. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha bringázol, tedd repülő módba.
2021. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát a 'wifi és bluetooth alapú keresés kikapcsolt módban' be volt kapcsolva :S


kikapcsolom, aztán meglátjuk, h az mennyit segít.


köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 10. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mobil internet is jobban szívja mint a wifi.
2021. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mai mobilok úgy próbálnak takarékoskodni az energiával, hogy ha nem csinálsz vele semmit, akkor csak maximum annyit használnak, hogy meglegyen a toronnyal való kapcsolat. Viszont ha messze vagy az adótól, vagy valami árnyékol akkor jobban rákapcsol. Ilyen lehet a bicajozás is, ha terepen mész. Illetve a mobilnet, ahogy a 4-es is írta, elég rendesen szívja az akkut, ha még ezt a kapcsolatot is fent kell tartani a telefonnak gyenge térerő mellett. Otthoni WiFi-hez meg alig kell neki energia.

Nálunk a cégnél rettentő vacak a 30-as térereje, a csarnokban van ahol egyáltalán nincs térerő, és úgy, hogy alig veszem elő a telefont, egy 8 órás műszak végére 40-50%-os feltöltöttséggel jövök haza.

Vettem bele egy 20-as kártyát, mert a cégesek azok, ezért a telenor tett fel jelerősítőt, úgy meg 70-75%-on vagyok műszak végén. Mindezt új telóval, hogy csak az alap dolgok vannak rajta, semmi játék.

2021. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha bringázol, tedd repülő módba."

céges telefon, gondolom ha viszi magával akkor azért hívást szeretne fogadni


a többit kifejtették

2021. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!