Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen androidos telefont...

Milyen androidos telefont ajánlotok, ami támogatja még a Google-t?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az újabb Huawei-ek már nem, pedig nekem fontos lenne, hogy a Gmail és a Google Play működjön, ahogy eddig. Tetszettek a Huawei-ek, de így az kizárva, de javítsatok ki, ha tévedek. Ár-érték arányban keresek jó telefont, nem akarok többszázezerért telefont venni, ezért az IPhone is kizárva, inkább valami középkategóriás androidost keresek, 110 000 alatt. Jó kamera előny, illetve ne legyen fél évnél idősebb kiadású.

2021. aug. 10. 12:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Xiaomi
2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

Akkor megnyitom a sort. Samsung A52 pont ebben a kategóriában van.


Ha esetleg tudsz feljebb menni árban akkor A52 5g. Bár hamarosan jön az A52s, az lejjebb nyomja mindkettőnek az árait.


Esetleg tudom javasolni még a Samsung Galaxy A22 5G. Elég jól sikerült darab lett. 100k alatt indul.


Minden esetben 4Gb a minimális ram amennyivel meg szabad venni napi használatra egy Androidos telefont, de a 6 vagy 8 GB ram jövő állóbb.

2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szemeztem a Xiaomikkal is és a Samsungokkal is. Melyik jobb ár-érték arányban? Illetve milyen típusok vannak még, amik szóba jöhetnek ezekkel a feltételekkel?
2021. aug. 10. 13:02
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A Samsung jobb ár - érték arányban. Ne csak azt nézd, hogy a Xiaomi olcsóbb. A Samsung sokkal tovább támogatja szoftveresen a telefont. Szebb a kijelzője, jobb fényképeket csinál. Nekem mindkét márkától volt készülékem.
2021. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Xiaomik jók. Samsungok még jobbak.

Xiaomi Alsó és középkategóriában az ára miatt hódít. Jó áron elég jó tudást adnak. HW minősége jó, Software minősége közepes. Felület amit használni kell a MIUI elég jó, de szokni kell. Frissítések hát szo szo.


Elég kesze kusza a Xiaomi telefonok palettája. (Minden kínainál ez van, hogy átláthatatlan)

Van a legolcsóbb a Poco, feljebb a Redmi, legfelül az MI széria.

Legjobb ár értékű xiaomi jelenleg a Redmi Note 10 Pro.

Redmiből évente 2 széria van. SW frissítés Mi re van igazán többiekre csak a MIUI -t frissítgetik miután megkapta az egyetlen android frissítését.

Olcsóságot itt ott meg kell fizetni. Gyengébb kamera, támogatás... stb.

Eléggé telefon függő.

Nekem volt 2 és nem voltam megelégedve velük. Hugomnak van egy öreg már vagy 4 éves annak kutya baja. Enyém mind a kettő tönkrement 2 éves korára.

Abszolutte nem rosszak szerintem ennek ellenére, csak tudni kell a helyé kezelni. H hosdzabb távra akar az ember Xiaomit akkor érdemesebb a Mi szériában nézelődni. Ezek jobbak HW ben is és jobb támogatást is kapnak, de persze drágábbak. Ha még sem akkor a turpisság a telefon felszereltségében rejlik. Illetve szerintem mivel évente 2 széria is jön egy Redmi ből így előző generációt nem annyira éri meg venni, hanem mindig az aktuálisat kell.


Samu jobb minőséget ad HW és SW fronton is. Ezért többet is kell fizetni a pénztárnál. Persze itt is vannak olcsóbb telefonok, csak itt azért néha sebesség terén kompromisszumos a döntés, mert nem Indiában gyártatják a telefonokat meg Kínában ahogy a Xiaomi. Ezért is sikerült szerintem az A22 5g elég jól :)

2021. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Hát, az A22 5G elég nagy tepsifon, de a 90 ezres árért elég gáz, hogy csak 64GB a tárhelye és az NFC-t is kispórolták belőle.
2021. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Tepsi fon? Mondjál egyet ami nem tepsi fon és középkategóriás? :D

Segítek ne keresd mert nincs. Én is azokat keresném. Xiaomi 2 éve nem gyárt 74mm keskenyebb telefont. Egyet sem. Samunak most is van... Igaz az a s21... A41 kifutott. Nem vették. Bár arra nem gondoltak hogy a vacak soc miatt halt ki... nem pedig a mérete miatt.

NFC -t nagyon kevesen használják, nem baj ha van, de érthetetlen okokból van egy hiper olcsó telefonban mikor középkategóriában sem általános. Szuper péld a Xiaomi Redmi sorozatában hol van hol meg nincs. 64gb elég hétköznapi használatra. Memória sokkal fontosabb szerintem.

Persze majd eldönti az akinek a telefon kell.


Ha az ár az elsődleges akkor pedig ne legyenek olyan magasan az igények. Samu drágább és ennek van oka is.


70k ért nem lehet minden szempontból jó telefont összerakni. Valami mindig hiányozni fogy vagy lead az ember az igényeiből. Ez van.

2021. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ahogy láttam, a Samsung A22 5G-nek csak 48 mpx a kamerája, míg a Redmi Note 10 Pro-nak 108 mpx. A samsung csak 4 GB Ram, és 64 GB tárhely, míg a Xiaomi 6 gb ram, és 128 gb. tárhely. Akkor mitől jobb ez a Samsung, mint a Huawei?
2021. aug. 10. 15:15
 9/26 anonim ***** válasza:
14%
NAVON Spirit Plus 16gb
2021. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

iPhoneok kamerája 12mpx tehát a 90 samsung lemossa őket a Redmi pedg egyenesen nevetségessé teszi... Valójában ezek csak számok. iPhone messze jobb mindkettőnél. Optika, képérzékelő nagyon fontos és az algoritmus ami feldolgozza a képeket. Nem a megapixel szám.

Huawei egy márka és alatta egy szakajtó telefon, az A22 5g pedig egy alsó kategóriás telefon. 110 alatt ahogy kérted.


Samu elérhető 6Gb -on és 128 -al is. Note 10 pro pedig 20-30k val eleve drágább. Xiaomi Redmi egy év android frissítés van. Utána csak miuit fogják frissíteni. Az a felhasználói felület.


Samsung a52 -re 3 a minimum most már. Készülék minősége is jobb.

Ezt is javasoltam ami a határán van a 110 es értéknek ahogy a redmi note 10 pro is.


Alternatívákat kaptál, választanod meg neked kell :)


Specifikációk és tesztek:

kamera tesztek is vannak. Alaposak, és videós teszt is van ha nem akarod végig olvasgatni. (Minden agolul)

Samsung A22 5g : [link]

Samsung A52 : [link]

Xiaomi Redmi note 10 Pro : [link]

2021. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!