Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért melegszik a telefonom,...

Miért melegszik a telefonom, és miért forrósodik a töltőfej, amikor töltöm?

Figyelt kérdés
Vadiúj iPhone SE, januárban vettem. Mit csinálok rosszul?

2021. aug. 11. 18:46
 1/9 meszike91 ***** válasza:
74%
Mert a töltés nem 100%-os hatékonyságú és az energia egy része hővé alakul. Mindent jól csinálsz, nem kell vele foglalkozni.
2021. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! <3
2021. aug. 11. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

"Mit csinálok rosszul?"

Nem figyeltél az általános iskolában amikor a z elektromos áram hatásait tanították.


A hőhatás

Miért melegszik fel áram hatására a vezető?

Az áramforrás által mozgatott elektronok nekiütköznek a fém ionjainak. Ütközéskor átadják energiájuk egy részét a fém ionjainak, ezáltal növekszik a vezető részecskéinek rezgési, mozgási energiája. Az atomi szintű ütközés növeli az anyag hőmérsékletét.

A vezető hőmérséklete az áram bekapcsolása után csak egy ideig emelkedik, azután állandósul, mert a felvett energiát főként hősugárzással leadja a környezetének.

2021. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sosem szerettem a fizikát, de köszi, hogy bepótoltad azt az órát, amin akkor biztosan aludtam. Ja! és azt is köszi, hogy szántál időt ennek a részletes elmagyarázására. Nem semmi a tudásod, haver! :)
2021. aug. 11. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

"Miért melegszik fel áram hatására a vezető?"


A kérdésben forrósodás szerepel. A melegedés valóban egy teljesen természetes folyamat töltés közben, de a forrósodás nem, felesleges jönni a fizikával. Vagy az szerinted rendben van, ha 60C°-os a töltőfej? Nekem is volt ilyen és azóta azt a töltőfejet nem használom.

2021. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egy laikusnak a kézmelegnél kicsit melegebb az már forró, égető, veszélyes tartomány! jujujj!!
2021. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Laikusként azért meg tudom állapítani, hogy égeti-e a bőrömet, vagy csak kicsit melegebb a testhőmérsékletemnél, ehhez nem kell hozzáértőnek lenni. :) Három másodpercnél tovább nem tudom rajta tartani az ujjamat, de te lehet, túlfűtött vagy, jó forró vérű, vagy a sok masztizástól már túl vastag a kezeden a bőr. Mint a pofádon.
2021. aug. 12. 18:28
 8/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak meg köszönöm, hogy úgy fogta fel a kérdésemet, ahogyan feltettem (nem szarkazmus). Másoknak sajnos megy a fizika, csak az általános szövegértés esik kicsit nehezére.
2021. aug. 12. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Najóóó

Ilyen szépen sem köszönték még meg a válaszomat

😂😂😂😂😂😂😂😂

2021. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!