Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme iphonet venni?

Mi értelme iphonet venni?

Figyelt kérdés

Az öcsém (26f) vett egy 128 gb iphone 12 pro maxot, előtte iphone 4s volt, pedig amikor az kijött akkor is volt sokkal olcsóbb teló.. Mondtam neki hogy vegyen inkább samsungot mert azok jobb árban vannak, de ő azt mondta hogy nem 2 évre vesz telefont..


Miért veszik egyàltalán az emberek?


2021. aug. 15. 16:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok. Nekem mindkettő van. Az androidban azt utálom, hogy naponta 20-szor buzerál az updatejeivel.


Presztízsből meg vertut vesz az ember, nem almásat. (Azon pedig android van)

2021. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

A bátyád ezek szerint akkor 10 évig használta a 4s-t.

Na ezért veszik.

2021. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdésben megválaszoltad az egészet. Az iPhone 4S a Galaxy S2 és S3 szériával egyidős. Próbálj meg használni akár csak egy S5-öt (ami 3 évvel fiatalabb) napjainkban és ha nem dobod ki két napon belül az ablakon, akkor jó az idegrendszered.
2021. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy iPhone-ot lehet 10 évig is használni, csak ezzel az a baj, hogy csomó alkalmazás nem lesz már kompatibilis a pl. iPhone 2G legutoljára kiadott szoftverével, így nem sok mindenre fogja tudni használni az ember.

Megnéztem App Storban pár alap appot:

Facebook: iOS követelmény: 11.0 vagy újabb. Tehát: iPhone 5S-ig visszamenőleg ezekkel a telefonokkal még be tudunk lépni a Facebookos oldalunkba, amit alkalmazások keresztül tesszük meg.

Messenger: iOS 10.0

Instagram: iOS 12.0

Google: iOS 13.0

Ha mindennek megszűnik a támogatása, nincsenek rá appok, lehet Safarival helyettesíteni ezeket, Safari-t addig frissít az adott iPhone, amíg a gyártó kiadja rá a frissítéseket. iPhone 5S az 2013-ban jelent meg, vagyis van aki 8 éves telefon használ jelenleg is úgy, hogy nincs vele baj az (akkun?) kívül.

2021. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Volt Samsungom, olyan is volt... fél év után szervíz utána rá egy év megint...


Most Apple van.

2021. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Szirty ***** válasza:
57%
Nem tudom. Még sose vettem.
2021. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy sokaknak presztízs az iphone, és az is igaz, hog a mostani Apple már árnyéka önmagának (a mennyiségre mennek a mnőség helyett) ennek ellenére is igaz, hogy egy iphone azért bírja a strapát 4-5-6 évig.

2014-ben vettem egy 5C-t, ami akkor kb 1 éves modell volt. 2020-ig húztam vele, az utolsó fél-3/4 év volt már vele szenvedős, aztán hirtelen sok alkalmazás elkezdte nem támogatni, amire szükségem volt a mindennapokhoz. Konkrétan a beépített fizetési lehetőségeket használó alkalmazások: MÁV app, T app, Elmű, OTP stb.

Ezért cseréltem le. Igen voltak hülyeségei, e összességében egy szerethető kis "barát" volt.


Időközben viszont volt 3-4 Samsung telefonom. Cégesnek állandóan androidosat adnak, mert a céges appok azon futnak. Amikor 2016-ban megkaptam a Sams J3 2016-ot, (akkor új, kb 80 ezres teló volt) első bekapcsoláskor azzal indított, h az "Android rendszer lefagyott" :D :D

Most épp A20e van cégesnek, az random telefonálgat embereknek, elindít appokat.

Saját élmény, még az 5C előt gar. csereként szeptemberben kaptam egy Samsung Galaxy Expresst (akkor listaáron 102 ezres teló volt) 2 hónapig használtam, vagy annyi se mert okt végén vettem az 5C-t. Rá pár hónappal anyámnak akartam csere telefonként odaadni, fél órákat szarakodott a gondolkodással. Akkor 3-4-5 hónapos telefon. Egy évvel később már be se kapcsolt, pedig töltögettem az akkuját.


Szimplán ég és föld a külöbség. És igen, lehet jönni vele, h a 200 ezres Samsung azért sokkal jobb, de hát 200 ezerért inkább már csak az iphonet venném meg, nem egy Samsungot... Ami az 5C-vel már bizonyíott.


Jah, tabletben még egy példa: ipad mini 2-t vettem 2013-ban, 2020-ig használtam röccenés nélkül. Mostanság már kicsit lassúcska, de könyörgöm, hol van most egy 2021-es samsung tablet...?

2021. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%
mondjuk aki azt mondta hogy 60-80 ezres androidjai csak hónapokat bírtak, aztán vett egy iphonet 200ért, és hűhózik, azt nem igazán értem, hogy milyen összehasonlítási alapja van 😃 kb semmilyen
2021. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18

Mivel ez nekem szólt, íme a válaszom:

Az 5C-t 40 ezerért vettem, 2014-ben a T-től valami féláras akcióban. Fekete péntek vagy valami ilyesmi.


200e-t semmilyen telefonért nem adnék ki...


Amúgy a Samsungoknál a 10 ezres bóvlin és a 200e-s szaron is ugyanaz az optimalizálatlan szar rendszer fut. Nem gondolod, hogy az lenne a probléma, hogy egyik 79 másik meg 91e volt-e....

2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
18, pont eleg az osszehasonlitashoz, mert egy 300ezres android is addig birja mint egy 80 ezres. (tapasztaltam) azóta csak iphone, legalabb vagy 4 evre le van tudva a telefon tema, szerelőhöz sem kell menni havi szinten
2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!