Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung vagy Xiaomi?

Samsung vagy Xiaomi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Telefonvásárlás előtt állok és a véleményetekre vagyok kíváncsi. Korábban egy Samsung Galaxy J5-öm volt, amivel nagyon elégedett voltam, csak sajnos kiesett az oldalsó gombja. Ideiglenesen most egy Xiaomi A1-em van (kölcsönben van). A Xiaomit korábban nem ismertem, de elégedett vagyok vele. A Samsung szerintem jobb fényképeket csinált.


70 000 Ft körüli összegig néztem telefonokat. Konkrétan 3 telefont néztem ki. Samsung Galaxy M12, Samsung Galaxy A22 és Xiaomi Redmi Note 10.


Próbáltam összehasonlítani őket. Ami megegyezik, hogy 64G belső tárhely van, 6,5" kijelző, 8 magos proci, 4G RAM, 5000mAH akkumulátor.


A különbségek pl a kijelző felbontás. Az M12-é 1600x720, A22 és a Xiaomi pedig 2400x1080. A hátlapi kamera mindhárom esetén 48 megapixeles, viszont az M12 esetén az előlapi kamera csak 5 megapixeles, az A22 és a Xiaomi esetén viszont 8 megapixeles.


És végén az ár.... Az M12 58 000 Ft, az A22 74 000Ft, a Xiaomi pedig 67 900 Ft a legolcsóbb helyen.


A Xiaomi az tudja már az 5G-t is, bár annyira az nem nálam nem kritérium, mert az 5G lefedettség még elég gyenge. Elsősorban az A22 és a Xiaomi között agyalok. Xiaomi mellett szól, hogy az A22-től olcsóbb és cserébe még tudja az 5G-t is. Viszont nekem régről az a tapasztalatom, hogy a Samsung jobb fényképeket csinál.


A telefon nekem elsősorban telefonálásra, netezésre, fényképezésre kellene. Tehát egy átlagos használatra.


Ti melyiket választanátok és miért?


2021. aug. 23. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az A1-en stock droid fut, nem a Xiaomi saját szoftvere. Egy MIUI-val szerelt telefont nyomogass meg valamilyen boltban, mert lehet, hogy nem fog tetszeni.
2021. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez úgyis hitvita főleg. Ami tetszik
2021. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
De ha már itt tartunk 6gb ram alatt telefont nem vennék.
2021. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jelenlegi kölcsön kapott telefonom is 4GB RAM-mal van és tökéletesen működik. A Samsung Galaxy J5 meg 2GB RAM-mal volt. Játékra vagy ilyesmikre nem használom a telefont.
2021. aug. 24. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak mindenki rinyal hogy lassul a telefonja idővel.


Jelzem nincs lassuló alkatrész O nem nagymama hogy idővel lassabban botorkal.


A szoftverek mérete novekszik a frissítések után, ennek proci és ram igénye van. A ram ha betelik nem kicsit , irotazotosan lassul a telefon , így tulajdonképpen nem a játék miatt kell.


De nekem aztán mindegy, majd jövőre lecseréled.

2021. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!