Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Samsung, vagy a Xiaomi...

A Samsung, vagy a Xiaomi kamerája a jobb? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vegyünk példának egy Samsung A52-t és egy Redmi Note 10 Pro-t. A Samsung fő kamerája 64 mpx-t tud, míg a Xiaomi 108-at. Néztem néhány tesztet, de mintha a Samsung képei mégis élesebbek lennének. Tudom, hogy nemcsak a megapixel számít, de mi befolyásolja, hogy az A52 képei szebbnek tűnnek? Illetve mit gondoltok, melyik lenne ár-érték arányban jelenleg jobb telefon?

2021. aug. 17. 00:06
 1/7 anonim válasza:
89%
A Redmi Note 9 telefonomnak 48 mpx-es kamerája van, de egy hulladék, akadozik össze vissza és nem olyan minőségű amit ekkora mpx-től várnánk. A Huawei honor 8 telefonom 12 mpx-es kamerája lekörözi. Volt Samsung telefonom régebben, elégedett voltam a kamerájával. J5 volt. Kamera szempontjából szerintem mindenképp Samsung
2021. aug. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
Nem mindig előnyös a sok Mpixel szám, sőt. Minél több van belőle, annál kisebbek a fényérzékelő pixelek ugyanakkora szenzoron, ez azt jelenti, hogy ha nincs elég fény, akkor a magas pixelszámú szenzornál zajosabb lesz a kép, nem kesz részletes. A lencse minősége nagyon fontos, főleg, hogy ilyen kis átmérőről beszélünk, meg hát a szoftver, ahogy feldolgozza a képet, javítja, kompenzálja, ami a mobilok esetében talán a legfontosabb. Minél nagyobb a pixelszám, annál nagyobb lesz a fájl, amit tovább tart feldolgozni, nagyobb teljesítményt igényel.
2021. aug. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Samsungé jobb. Én még nem láttam Xiaomit normális kamerával.
2021. aug. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minőség a minőségből fakad. Odafigyelésből.

Optika, képérzékelő, képfeldolgozó.

Jó minőség drága. Mpixelt csak a képfeldolgozásért növelik, türkökkel jobb lehet a kép. iPhone 12mpixel mai napig.


Az hogy olcsón lehessen tartani a készülék árát ugye nem lehet egy minőségi telefonnal versenyezni. Itt ott engedni kell.


A52 5g szerintem most elég jó...

2021. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tukk78 válasza:

Nevetnem kell. Pár évvel ezelőtt Sony-ról váltottam Samsungra. Sokkal rosszabb a kamerája, mint egy Sony-nak, de az egy Sony (volt). Ettől függetlenül az A5-ömmel úgy ahogy elégedett voltam. Most egy A70-em van. KATASZTRÓFA.


Már az elején mondtam, hogy na, ez se lesz nagy eresztés... Kb. 1 év elteltével jött valamelyik frissítéssel olyan kamera optimalizálás, amitől úgy éreztem javult a cucc! De aztán (nem tudom a "frissítések" hatására e) egyre rosszabb lett. Már fényes nappal készített képeket sem lehet nagyítani vele, mert homály van! A fókusz borzalmas, hiába mondom neki, hova fókuszáljon, visszamegy oda, ahova ő gondolja.... Ha mégse, akkor ott marad a fókusz, ahova "tettem" de ettől még a kép felbontása egy könyvelési nulla!


Ezért a napokban szemezte a Xiaomi Redmi Note 10 Pro-val. Nekem minden tekintetben megfelelne.... Egyik kollégám épp most vettem, megnéztem mit tud, főleg a kamera. Mondjuk úgy, hogy most emelik krokodilemelővel az alsó állkapcsom. Azt nem mondom, hogy annyit tud, mint a fiam Huawei P30-asa (azt hiszem Pro van neki), de a Samsungot majdnem helyben vágtam a földhöz! RÖHEJ - legalábbis az "A" széria. Lehet az A52 már jobb, de én 4 évnyi elégedetlenség után már nem szavazok nekik bizalmat, a Xiaomit meg jó árban/konstrukcióban meg tudom most venni, úgy hogy váltok.

2021. szept. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát meglepődtél hogy egy csúcskategóriás top fényképezésre kihegyezett telefon jobb lett egy középkategóriába szánt telefonnál? Váóóóó Micsoda hihhhetetlen történet :D

Sőt az elmúlt 2,5 évben még a technika is fejlődött, így már tuti sz@r a régi. De ha valami ős nyomógombos samsungal amiben max VGA kamera van és azzal vetnéd össze még jobban alátámasztaná az elméletedet. 4 évnyi elégedetlenség? Az A70 jelenleg 2,5 éve van a piacon... ;o) Tudom az idő mindent megszépít... :)


Váltsál ahogy érzed. :o)

Nyugodjál meg attól megnyugszol...

2021. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tukk78 válasza:

Neked kell(ene) megnyugodni. A képlet nagyon egyszerű: az A70 (legalábbis az enyém) olyan képet készít, hogy ha a galériában nagyítom, akkor piszkosul elmosódik, pixelesedik, ha úgy tetszik. Megnéztem barátom Xiaomi Redmi Note 10 Pro-ját (megvettem egyébként elárulom), mutatott egy hétköznapi képet (többet is persze, mindenféle témában), mondjuk az asztalt lefotózod, kinagyítod, látni rajta a repedéseket.... Ha én készítek egyet az A70-nel, akkor csak egy nagy homály lesz nagyítás után.


Értem amit mondasz, de a felességem A6+ telója egész jó képeket készít (az enyémhez képest parádésakat) és az a készülék 1 évvel öregebb kb. ! De ha már így belementünk:


[link]


Nézd meg a dátumot meg a paramétereket. Ugyanaz a gyártó... Erre mit lépsz?


Figyelj, én nem mondom, lehet én fogtam ki ilyent, de a tény attól még tény:

- sem az A5 sem az A=0 (legalábbis az enyémek) nincsenek partiban az "ősi" Sony M4 optikájával

- én általában szolgáltatónál váltom a telefonjaimat, átlag 2-3 évente, amikor a Sony M4-et vettem le kellett szurkolnom 34500 forintot és utána havi 3000-et, 2 év hűség mellett, amikor az A70-et vettem, le kellett tennem 40000-et és 2 év hűség mellett 3100 forintot havonta, nem tudom feltűnik e, hogy ebben a leosztásban az A70 többe került, mint az M4, mégis a régebbi 100x jobb fotókat készített (az éjszakai felvételeket meg sem említem).


Összességében az, hogy itt okoskodsz a dátumokkal az kevés. Nálam itt vannak a tapasztalatok, és fentiek tükrében jól megfordítottam az állításod is: nagyon szép eredmény, hogy az A70, ami 4 ÉVVEL (!!) fiatalabb, mint a Sony M4 Aqua gyakorlatilag valamivel drágábban ilyen gagyi fotókat készít. Ez ám a fejlődés :)


Sony M4 Aqua.... 2015. április a megjelenés dátuma (GSMarena már nem jegyzi).


[link]


Szóval az idő jól megrondította a technikai fejlődést.... Már ahol. A fiam Huawei teleonja meg az ismeretségi körömben lévő Xiaomi készülékek az A szériás Samsungokat szétszedik optika terén.


De csak a megnyugtatásodra leírom: ez az én szubjektív véleményem, ami a saját TAPASZTALATAIMON alapul, nekem az A széria ennyi, egy S-esre még lehet benevezek, olyan volt az unokaöcsémnek (S10) ha jól emlékszek, de az S-széria azért árban is meg a többiben is másik kávéház.

2021. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!