Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire számít reális döntésn...

Mennyire számít reális döntésnek egyetemre egy iPad?

Figyelt kérdés

Olyan karon tanulok, ahol főképpen jegyzetelni kell, sokat.

Én a papír+toll kombót használom, csak miután hazajövök, még rendbeteszem a jegyzeteimet, kiemelem a fontos részeket stb. addigra már azt se tudom melyik oldal után melyik oldal jön.

Esetleg kíváncsi lennék rá, hogy erre a célra kifejezetten megéri-e venni egy iPad-et amit behordok, és arra jegyzetelek tollal (vagy külön kiegészítős billentyűzettel)?


Köszi a válaszokat, tsók.



2021. szept. 17. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

" addigra már azt se tudom melyik oldal után melyik oldal jön."

Erre jó a füzet.

2021. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem érné meg, mert én papírra szeretek írni, papíron jobban tudok gondolkodni is és jobban rögzül, amit oda írok. Van laptopom, be is hordom, mert valamelyik órához kell, plusz azon dolgozók két óra között, de én még a gépteremben is előcsapom a papírt meg a tollat, kicsit arrébtolom a gépem és lapra írok.

Persze tabletre írni más, mint gépelni, de számomra az se érné meg.

Nem vagyunk egyformák, több szaktársamnak is szuperül bevált.

2021. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"rendbeteszem a jegyzeteimet"

"azt se tudom melyik oldal után melyik oldal jön"

Pro tipp: ne tedd rendbe a jegyzeteidet! :D

Pro ripp2: számozd meg az oldalakat!


Vannak jó jegyzetelős appot amikkel mindez megoldható, ha megtanulod őket használni gördülékenyen lehet jegyzetelni és karban tartani a "firkákat". Plusz a táblagép kamerájával lehet fotózni, vagyis gyorsan lemásolni, szkennelni ezt-azt.

2021. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Bezzeg 80 évvel ezelőtt megoldották iPad nélkül is a jegyzetelést. Te is csak olyan link vagy mint a többi hallgatótársad, muszáj vagy laptopot vagy pont iPad-et bevinni az egyetemre jegyzeteléshez :DD
2021. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 ezt nem teljesen értem. A kérdező jelenleg papírra jegyzetel, de gondolkodik a váltáson. Bár én papír párti vagyok, gép nélkül nehéz programozni, tehát nyilván beviszem. Nem csak (sőt, általában nem) jegyzetelés miatt visznek a diákok laptopot az egyetemre.

Egyébként rengeteg előnye van, mert nem lesznek áthúzások, átláthatóbb a digitális formájú jegyzet.

2021. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én ipaden jegyzetelek, és jobban szeretem mint a körmölést, mivel utóbbi sokkal időigényesebb, és a sok rövidítés, javítás, nyilazás stb. miatt átláthatatlanabb és nehezebb letisztázni, mint a géppel írt jegyzetet. Billentyűzetet használok hozzá egyébként.
2021. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4: 80 évvel ezelőtt nem körmöltél egyes napokon 8-tól 19-ig 10-12 oldalakat előadásonként. Nem muszáj csak inkább letöltöm a ppt-t vagy képet csinálok vele és mellé jegyzetelek, feleslegesen ne szívassam le magam érted.

De te jegyzeteljél tovább lapra nyugodtan, legalább link nem leszel mint amilyen én akarok lenni.

2021. dec. 14. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Többet ér a papír/füzet jegyzet. Én minden lapra dátumot is írtam, sokszor jól jött.
2021. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Maradok még idén a papírnál/füzetnél, 2. évig megérdeklődöm mennyivel jobb/rosszabb iPad-re jegyzetelni.
2021. dec. 14. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!