Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek?...

Milyen telefont vegyek? Minden telefon belassul 2 év után?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy A70-em van, de már idegesítő mértékben be van lassulva 2 év után. (Korábbi Samsung Galaxy S7 Edge kijelzője 3 év után beégett.)


Ami szempont:

- Kamera, az éjjeli, beltéri fotók is legyenek elfogadhatóak.

- Legalább 6"-os kijelző.

- 3-4 évig szeretném megbízhatóan használni, (max. egy akksi-cserével).


Keretet nem írnék, mert mérlegelem, hogy adott telefon megér-e nekem annyit, amennyibe kerül.


A jelenlegi flagshipekről is sok negatívumot hallok (pl. a Samsung S21-ének a mikrofon-problémája, meg mindegyik fagyogat, lassul), és már tanácstalan vagyok, hogy milyen telefon az, ami tényleg kibír ennyi időt, különösebb beavatkozás nélkül. Vagy ilyen nem létezik?


Köszönöm a válaszokat.



2021. szept. 17. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az Apple nem lassul be.. nekem 2016-os Iphone SE-m van, kiválóan működik. Egy ugyanilyen korú Samsung már akadozna összevissza. Huawei-t tudok még ajánlani ugyanis P10 liteom van az is szépen bírja ha nincs túlhajtva, de az Iphone messze felülmúlja.
2021. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék, mert ugyan ez a problémám.
2021. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy poco f1em van. 2.5 év után se lassult be de a lényeg hogy gyors eleve, az a70nek lazan a duplája.


Van most a poco f3 az a mostani telefonodnal 3.5* gyorsabb minimum.


Hát ilyesmit néznék ami gyors.


Nem azért lassul mert öregszik hanem minden frissítés egyre több tudást ad neki és ez processzor igényes.


Márkabol így mindegy mit veszel, én ezt azért vettem 3 éve mert 80e Ft volt , gyors, és nem amoled ami fontos volt mertt ha motorozom és navigalok akkor az amoled a nagy fényerő és álló kép miatt beleeg.


De ez idő alatt 1 akkut cseréltem 5000 Ft és kb 10 perc otthoni munkával.

2021. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Elég sok telefonom volt már, kb minden márkától, olcsótól a 400 ezresig. 2-3 év után mindegyik érezhetően belassult, 5 év után pedig kb teljesen használhatatlanná váltak (hamarabb bas*tam a falhoz, minthogy egy program betöltsön), pedig én aztán semmit nem töltöttem le rájuk, frissítésen kívül. Egy doboznyi telefon porosodik a szekrényben.

Most ha meg leszek kövezve, ha nem, egyedül az iPhone volt az, ami 3+ évesen is megbízható volt. Gyakorlatilag ugyanolyan sebességel, és bármi probléma nélkül (pl akksi, mikrofon) megúsztam velük mindig évek múlva is. Én nem hiszem, hogy valaha visszaállok androidra már. Nehéz volt megszokni az iOS rendszert, de már minden megy mint a karikacsapás. Nekem megérte a váltás.

2021. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Apple nem lassul sőt 6 évig is ad OS frissítést!!!!
2021. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
iPhone nem lassul, csatlakozom.
2021. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 meszike91 ***** válasza:
55%
Rakd újra két év után!
2021. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Elsősorban iPhone-t tudok mondani, még a 2020-as iPhone is jól fog működni 6 év után is.

Ezenkívül csúcskategóriás android telefonokat tudok javasolni. De iPhone még mindig legjobb hosszútávra.

Ezért kell iPhone-t venni.

2021. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom észrevetted hogy a válaszolók teljesen különböző dolgokat tapasztaltak ezzel kapcsolatban.

Ez azért van mert az android továbbra is bizonyos fokig tudatos felhasználót igényel.


Szóval a válasz a kérdésedre:


Ha mindenttelepítek, mindentnyitvahagyok, mindentelfogadok típusú user vagy akkor igen, be fog lassulni.


Ha nem, akkor 4-5 év alatt az egyetlen dolog ami változni fog az az akkumulátor üzemideje.

(+ rossz ota frissítés még esetleg bekavarhat)

Ez így kb minden márkásabb androidos telefonról elmondható.


IPhonet eleve azoknak gyártják akik 10 social media appot futtatnak egyszerre, "nem érdekel hogy, csak működjön" alapon. És az működik is.

2021. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
középkategóriás androidok már csak ilyenek...
2021. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!