Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány évig jó a Xiaomi telefon?...

Hány évig jó a Xiaomi telefon?Fontos!!!

Figyelt kérdés
(általánosan)hány évig jó egy Xiaomi telefon?

2021. szept. 19. 17:43
A kérdező szavazást indított:
1-nél kevesebb
1-2 év
2-3 év
3-4 év
4-nél több
30 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg Xiaomi telefonnal kapcsolatban van valami tapasztalatod kérlek írd le.köszönöm szépen
2021. szept. 19. 17:45
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy Redmi 5-ös. ~5-6 éves lehet tán. Hibátlan, 11-es Androiddal.


4-5 alkalommal eshetett le, egyszer járműről, nagyobb sebességnél, betonra. Semmi külsérelmi nyom, az akku még most is legalább 2 napot kibír. - Jó, persze saját, egyéni rendszer van rajta... Meg van némi hozzáértés, de na.


Tehát ezek igen megbízható telefonok. Pár fiatal, remek android rendszereket kezdett csinálni, kitették a netre ezeket, elkezdték használni. Annyira jók lettek, hogy elkezdték támogatni ezen csapatot. Ebből lett megalapítva a gyár, márka....

2021. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
3 éve használok egy Xiaomi Redmi Note 4et és rendesen működik, LineAge OSel, a MIUI nem tetszett.
2021. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 4 telefonom xiaomi volt. A korábbi készüléket a családon belül elosztogattam. A legelső ami már 7 éves azóta is használatban van. Szerintem egész jól bírják.


Annyit vettem észre, hogy rendszeres napi több órás használat mellett idővel az aksik cserére szorulnak. Én a korábbi telefonomban 8 ezerért cseréltettem aksit, szerintem ennyit megér.


Most xiaomi redmi note 10 lite van és tökéletesen megvagyok vele elégedve.

2021. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 6 éves redmi meg jó. Van egy na nem tudom hogy milyen de 10 év körüli xiaomi :) meg mukodik a gyerekek játszanak vele.


De jelzem nincs benne kopó alkatrész

2021. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 meszike91 ***** válasza:
83%
Hát ez mondjuk nagyban függ attól is hogy egy 40 ezreset veszel vagy egy 400 ezreset.
2021. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
70-100 ezer ft közötti
2021. szept. 19. 20:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Öt éve nyúzok egy Redmi 4 Pro-t és semmi baja.
2021. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Xiaomi telefonom volt eddig kétszer. Az első egy Redmi 7 volt, azt hiszem kb 50 ezer körül volt az ára akkor. Nagyon jó volt, jól bírta a strapát (egy több gigás játékot játszottam rajta), és az akksija sem merült gyorsan. Az egyetlen ok amiért leváltottam, az az hogy ez az új telefon erősebb volt, a Redmi 7-nek az égvilágon semmi baja nem volt/nincs. Amire leváltottam, az egy Note 8T, nem a legjobb választás, de erre került sor. Ez kb másfél évig bírta, utána elkezdett sz*rakodni. Lefagyott a számológép, sokszor nem töltött be se a google, se a chrome, magától bezáródtak az appok, stb. Akkor telt be a pohár, mikor másodszorra kellett szervizbe vinni, mert folyton bootloop-ban ragadt. Októberig még ezt használom, aztán veszek egy másikat.

Mint a legtöbb gyártónál, a Xiaominál is van jobb és rosszabb telefon. Mindegy milyen márkában gondolkodsz, keress az adott telóról minél több véleményt, hogy megúszd a mellélövést.

2021. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy Xiaomi Mi A2 telefonom volt 3 és fél évig.(középkategória anno 70k volt) A második év után érezhetően belassult, új rendszerfrissítésekkel csak rontottak rajta. A legnagyobb probléma valami rendszerhiba volt állandóan leállt, kifagyott, szarakodott a chrome, illetve a kis tárhely (64 gb amiből 20 a rendszer....semmire nem elég) A kamera rendben volt, habár az is jelentősen belassult a frissítések miatt. Az aku rengeteget romlott, a 3. évben már nem bírt ki 1 napot sem. A 2. xiaomi telefonom volt, szerettem is de egy fél éves konkrét szenvedés után úgy döntöttem hogy váltok oneplus 9 pro-ra. Ha ennyiért veszel telefont, ne várj tőle max 2 évnél többet és a frissítéseket kapcsold ki!!! a köt. biztonsági frissítések úgy is lejönnek. Egy Mi 11 (200k) kategória már viszont simán kiszolgál 4 évet is, és ha vigyázol rá, még ennyi idő után is remekül fog működni. Persze ez az árán is meglátszik de jelenleg ár-érték arányban a legjobb amit kaphatsz. (csak xiaomit nézve) 5 évig volt xiaomim. Úgy döntöttem már kipróbálok mást is, más árkategóriában. Ég és föld a különbség egy flagship és egy középkategória közt, tapasztalatok alapján szerintem jobban megéri félretenni egy drágábbra. Időtállóbb, strapabíróbb, gyorsabb és jóval kevesebb flusztrációt okoz. pl már nincs olyan hogy egy 30 oldalas ppt megnyitásába beletörik a bicska, vagy ha 6 chrome oldalnál több van megnyitva leállnak az alkalmazások, mert a chrome zabálja a ramot. Én a helyedben inkább elgondolkodnék egy Samsung S20FE-A52-A72 vagy Mi 11i illetve leginkább Oneplus Nord, Nord 2 és oneplus 8 telefonok között.
2021. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!