Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A kijelző alatti kamerák...

A kijelző alatti kamerák miért szintén felül vannak?

Figyelt kérdés
Van néhány telefon, ahol az előlapi kamera a kijelző mögött, tehát takarásban van. Itt végre meg lehetne elegánsan oldani, hogy videochat esetén ne tűnjön úgy, hogy a csaj cicijére nézünk - mivel ugye a normál kamerák mind a felső részen vannak, de mi ez alá, a kijelzőre nézünk közben - hanem pont a szemébe. Vagyis a rejtett kamerát kb 1/3 kijelző magasságra kéne alátenni, de mégsem ott van, hanem ugyanúgy legfelül, vajon miért?
2021. szept. 26. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
El is kell ám rendezni a telefon belsejében az alkatrészeket, azért nem megoldható.
2021. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Ott rendszerint az akku van ...
2021. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Muszáj félreeső helyre rakni, mert még gyerekcipőben van a téma. Azaz azon a részen a kijelző csak 25%-os!! Egyszerűen hiányoznak a pixelek. Tehát ezek a kamerák még így is látnak egy pixelrácsot, csak a közelség miatt ezek nem létszanak bele a képbe, a lencse fókuszpontja itt láthatatlanul homályos. Cserébe viszont ugye a kamera se kap annyi fényt. Kb feleannyit.
2021. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es, gondolom ezért tartják a mérnököket.

Az akku nem foglalja el az összes helyett, kb minden készüléknél olyan fele méretű, ahogy ennél a rejtett kamerás modellnél is:

[link]

Tehát ez nem akadály, amúgy is ilyen alapon ujjlenyomat olvasó sem mehetne alá.

2021. szept. 26. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem minket kell meggyőznöd. Vedd fel a kapcsolatot a gyártókkal, jelezd nekik. Szerintem csak szimplán nem tudnak ezirányú igényedről.
2021. szept. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ez a legnagyobb probléma 2021-ben? :D LOL

Majd akkor lesz ez jó cucc ha a kamera pixeleit a kijelző pixelei közé rakják.

2021. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a képminősége rosszabb, valamint, hogy azon a részen a kijelzőé is gyengébb. De legalább lenne jó helyen.

Megjegyzem, a notebookokon ugyanúgy (illetve másképpen) el van kefélve, mert oké, jó helyen van a keretben fenn, viszont egyetlen gyártónak sincs annyi esze, hogy ne a kijelzőre teljesen merőlegesen nézzen kifelé és ezzel a delikvensnek a haját vegye csak, hanem lefele döntve kb 20 fokban. Alapesetben ugyanis ott is mindenki a kijelző közepét irányítja a szemre, sőt tapasztalataim szerint még inkább egy kicsit hátra is van az döntve, így viszont a kamera el lőne felettünk.

2021. szept. 27. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én például nagyon nem szeretnék a kiváló minőségű kijelzőm kellős közepén egy csúnya foltot!


A laptopokkal kapcsolatban igazad van. De láttam már olyant is ahol egy tekerentyűvel lehetett állítani a kamera dőlésszögét.

2021. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megszokás gondolom.


Én azt nem értem, miért nem lehet előlapi kamera nélkül gyártani egy telefont...

2021. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!