Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen töltőfejet vegyek az...

Milyen töltőfejet vegyek az iPhone 13 mini telefonomhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megrendeltem a készüléket és már ehhez nem jár töltőfej. A hagyományos, 5W-s kis fehérekből van pár darab, de a gyorstöltést lehetővé tevő adapterem még nincsen. Nézegettem az eredeti, illetve a hivatalos viszonteladók iPhoneokhoz való ajánlatait, de mind drága és ha nem muszáj, akkor inkább egy Xiaomi/másik olcsóbb, de minőségi terméket választanék, viszont nem értem, hogy melyikek kompatibilisek az Apple mobilokkal. Ebben tudnátok nekem segíteni? Mire kell figyelnem?


Itt nézelődtem:


[link]


Köszönöm!:)



2021. szept. 27. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"de mind drága"

Micsoda? A 7-8ezer forint drága? Mióta? :D

A 20W-os Apple gyári töltő pont az a kategória ami nagyon megéri az árát. Nem csak az iPhone-t tudod vele tölteni, hanem bármi más USB-C cuccot. És sok telefont ki fog szolgálni. (Nálam a 3GS-hez 2009-ben kapott töltő is tökéletesen működik még)

Nekem holnap jön meg az iPhone 13PM és az estét azzal töltöm, hogy töltőt keresek hozzá, de mindig a gyári töltőnál lyukadok ki... Ami annál olcsóbb abban nem bízom meg, ami meg drágább az meg felesleges....... Bár egy tesztvideóban láttam, hogy az új iPhoneok akár 26-27W-al is töltődtek.

Annyi előnyöm van, hogy a 11 prohoz 2 éve mág járt töltő, úgyhogy az még megvan.


"nem értem, hogy melyikek kompatibilisek az Apple mobilokkal"

USB-C-s kábel jár a készülékedhez, tehát olyan töltő kell amin USB-C csatlakozó van. Ezen kivül kb mindegy milyent veszel. Ami a QC (quick charge) szabványt tudja azzal működni fog a gyorstöltés.

Amit linkeltél oldalt én ott 2 töltőt találtam ami 18 és 22,5 wattos és olcsóbb (5ezer) de mindegyiken USB-A aljzat van, tehát nem jók.

Az első amin van USB-C csatlakozó az már 10300 fotint.


Esetleg itt nézz körül:

[link]

(Mellesleg a Spigennek jók a tokjai is.)

2021. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Értem. Vettél 300e ft egy csúcskészüléket, de 8.000ftos gyári apple töltő sok. Értem. Ha van majomra pénz, akkor banánra is legyen.
2021. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Apple 20W USB-C power adapter

Anker PowerPort III

Spigen Essential F210

2021. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor én nem jót néztem, 15-20 ezrekért volt, igaz, talán nagyobb teljesítményű, de ha jól értelmezem, akkor nincs szükség rá, mert hogy a 20 watt az ideális a telefonnak. Így tiszta sor, hogy a gyári Apple ajánlottat veszem.


Köszönöm a segítségedet!:)

2021. szept. 27. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem nagyon is nem korrekt, sőt egyenesen felháborítónak tartom hogy agy 320000 Forintos iPhone 13 mini-hez nem adnak töltő fejet, csak kábelt. Nem értem hogy 320000 Ft-ba miért nem fér bele egy töltő adapeter is? Tényleg miért is nem? Hisz más olcsóbb telefonokhoz meg simán adnak kábelt is és töltő adaptert is.
2021. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szépen lassan el fognak maradni a töltők a dobozokból más gyártóknál is és nem csak telefonoknál.

Hogy miért? Hogy még egy bőrt le tudjanak húzni a jobbágyokról. Például a nyomtatókhoz sem adnak már réges ré teljes töltéső patronokat a gyári csomagban.

2021. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A sima 5W-os töltővel mennyi idő feltölteni iPhone 13-at? Megéri a gyorstöltő?
2022. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!