Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Pillanatragasztó csöppent a...

Pillanatragasztó csöppent a telefon kijelzőjére, hogyan tudom eltávolítani?

Figyelt kérdés
WD-40 nem jött be, acetontól félek,mert bemattítaná, benzin jó lehet? Nem okozok vele nagyobb kárt? Egyéb ötlet? Egyébként elég hamar megszilárdult.N95ről van szó és sajnos nem 1-2 ezer a kijelző cseréje.
2010. szept. 1. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már ilyen fog maradni. Törődj bele.
2010. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Függ attól, hogy minőségi vagy gagyi az a pillanatragasztó. Utóbbit megpróbálhatod még etanollal vagy gyógyszertárban kapható tiszta alkohollal eltávolítani. Szerdtem már le a körmömre cseppent 100-as boltból vett pillanatragasztót azzal, igaz, pár percig áztatni kellett. De mivel a telefonkijelző más anyag, lehet, az sem segít. Egy próbát megér, és nem olyan vészes oldószer, mint az aceton (vagy már inkább körömlakklemosó).
2010. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Reszelő.
2010. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Az etanol szarrá eszi a plexit, kenegesd gyugodtan, meg az etil-alkohol is.
2010. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az nem rögtön a kijelző hanem egy plexi lap! Alatta van az LCD kijelző a plexi az nem drága!
2010. szept. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hosszúhajú válasza:
Mi lett a telefonoddal Légyszi írd meg mert én is így jártam
2019. aug. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi lett a telefonoddal"

Semmi, nem oldószeres a pillanatragasztó.

Réz lappal kaparhatod, ami az autó jégkaparóban van. Az nem csikarja meg, és ha mákod van, elég szennyezett volt a kijelző ahhoz, hogy a ragasztó lepattanjon róla.

2019. aug. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú válasza:

jó hírem van! tudom régi a téma, de leírom mert hátha jár még így valaki és segítséget keres.

nekem ugyan nem rácsöppent a kijelzőmre hanem a kezemről sikerült rámaszatolnom egy nagy foltot. de: vettem acetonos körömlakklemosót - tehát nem sima acetont! és vattával elkezdtem erősen dörzsölni. pár perc után szépen oldódott. viszont: fontos! ha a telefonotokon van üvegfólia, akkor ez kivitelezhető. de ha nincs - akkor nem tudom mi az eredmény, akkor szakember. ugyanis az enyémen van. ha tehát van akkor megteheted acetonos körömlakklemosóval, türelem és lejön. én super glue pár száz forintos ragasztót kentem szét rajta. azt pedig onnan tudhatod hogy van e rajta fólia, hogy megnézed a kamera résznél. ha körülötte nem látsz semmi átlátszó matrica szélt - magyarul nincs semmi elfedés körülötte, akkor ott nincs fólia. de ha azt látod hogy a kamera körül mintha valami rá lenne téve, valami átlátszó fólia szerű,- amit persze te nem tudsz leszedni - és ez végig fut alatta, körülötte ( nyilván hogy ne takarja el a kamerát ) na akkor az fólia.

2019. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!